infa.lt

Arvydas Daunys. Pelkės sistema ir gyvenimas pelkėje

Arvydas Daunys. Pelkės sistema ir gyvenimas pelkėje

18 liepos
20:55 2020

Balta antis - albinosas

Gamtos gyvybinė sistema, kurioje tarpsta vienos gyvybės formos, tačiau kitoms ji dažnai reiškia mirtį ar bent jau ilgokus nepatogumus per ją klampojant, ar tiesiog šalia jos gyvenant, kai vasarą puola iš jos gimę tuntai uodų, o oras pritvinkęs puvėkų garų, išsiveržiančių į vandens paviršių oro burbulais.

Pelkės neįmanoma reformuoti ar padaryti mažiau nepatogia – ją galima tik pilnai nusausinti, taip sunaikinant jos florą ir fauną bei pakeičiant jos gamtinį Status Quo, tuo pačiu padarant jos resursus prieinamus žmonėms ir kitoms gyvybės formoms, kurios iki tol pelkėje gyventi negalėjo. Ankstesnės formos būna priverstos išnykti ar išnaikinamos ją nusausinant.

Dabartinė pasaulyje egzistuojanti valdymo sistema yra ta pati pelkė, kurią visi veržiasi reformuoti arba bent jau skelbiasi, jog nori tą padaryti. Visi sutinka, kad taip toliau gyventi neįmanoma, visi „visuomenės gelbėtojai“ ir „sistemos reformuotojai“ teigia esantys už visuomenę ir veikiantys jos gerovei. Lietuvos atveju – tai būtų Lietuvos gerovei. Kai kurie taip pasivadino net savo partijas, kad būtų aiškiau kuria kryptimi jie eina.

Tačiau neįmanoma reformuoti liūno ir jame tvyrančių puvėsių. Neįmanoma iš principo, nes pelkės struktūra ir gyvybės formos nepasiduos jokiai reformacijai.

Jai ten gerai, ji pripratusi prie pelkės, ji iš to gyvena ir jai ta forma vienintelė, kurioje ta gyvybė jaučiasi saugi, soti r viskuo aprūpinta. Kam jai tie pasikeitimai? Vardan ko?

Reikia turėti omenyje, kad pelkės gyvybės formų vienetų yra kur kas daugiau, nei ateinančių reformuotojų. Pelkės gyvybei ta vieta yra gimtoji ir ji ten įsitvirtinusi visomis iki tol priimtų įstatymų galiomis. Kuriuos dažnai pati ir inicijavo.

Būtent todėl dabar yra taip sudėtinga išmest iš darbo prasižengusį pelkės gyventoją, kuris per teismus grįžta atgal. Nors tuometiniai reformatoriai pagal pareigybinį statusą ir stovi aukščiau, tačiau jie yra laikini (4 metams), o pelkės gyventojai yra čiabuviai, gyvenantys visą laiką.

Pelkės neįmanoma reformuoti ar padaryti mažiau nepatogia – ją galima tik pilnai nusausinti, taip sunaikinant jos florą ir fauną bei pakeičiant jos gamtinį Status Quo, tuo pačiu padarant jos resursus prieinamus žmonėms ir kitoms gyvybės formoms, kurios iki tol pelkėje gyventi negalėjo.
Arvydas Daunys

Teismai irgi yra tos pelkės sudedamoji dalis. Kai sakau teismai – tai turiu omenyje visą teisės sistemą su jos įstatymais bei nusistovėjusia teismų praktika, kuri yra pelkės gyventojų pusėje.

Ir štai, ateina nauji pelkės (sistemos) reformatoriai gelbėtojai, skambiais pavadinimais pavadinę savo partijas ir jų sąjungas, ir skelbia, jog jie, įstatymų leidžiamose ribose reformuos pelkę, visiems išdalins orų pragyvenimo minimumą ir solidžias pensijas, apmokestins stambius pelkės gyventojus, kurie nepelnytai naudojasi pernelyg didele nauda iš ribotų pelkės resursų ir visi oriai patenkinti gyvens reformuotoje pelkėje, t. y. Lietuvoje.

Bet mes jau iš ankstesnio pavyzdžio supratome, jog pelkės reformuoti neįmanoma.

Negali išsemt purvo iš vienos vietos tikėdamasis, kad jo ten nepribėgs iš kitos. Negali išnaikint vienos faunos, tikėdamasis, kad jos ten vėl nepasisės iš kito pelkės krašto. Negali išnaikint korupcijos teisėsaugos vienoje grandyje neišnaikinęs jos kaip reiškinio visoje sistemoje, nes ji atgis vėl esant tam visoms sąlygoms. Negali politikams uždrausti pardavinėti įstatymus, jei tie patys politikai balsuoja prieš, teikiant tokių įstatymų projektus.

Pelkė yra stabili sistemos būsena ir tuo pačiu gyvybinis procesas, įtraukiantis ten visus, kas ten įlenda ir jau nepaleidžiantis niekada, o jei kurie gyventojai iš ten kažkada ir išlenda – jie tyli užsičiaupę ir nieko nepasakoja ką ten išgyveno, neskaitant paviršutiniškų dalykų, kurie ir šiaip niekam neįdomūs.

Ir tie naujieji reformatoriai nuosekliai, metai iš metų, tampa pelkės gyventojais, po kurio laiko visiškai pamiršę, kokiais šūkiais vedini atėjo ten patį pirmąjį kartą. Nes pelkė paveikia ir atmintį, ne tik dorovinius pradmenis, jei jie buvo silpnai sudėlioti.

Tiesa, reikia pastebėti, jog būna išimčių, labai nedidelių, kai pelkė, tada, kai negali įtraukti naujai atėjusių, juos izoliuoja ir įmanomai marginalizuoja. Prie to prisideda pagrindinis pelkės atmosferos formuotojas – žiniasklaida, esanti neatskiriama pelkės dalis.

Tada naujieji pelkės gyventojai turi joje oficialų statusą, tačiau neturi jokios realios įtakos ir autoriteto pelkės visuomenėje, klusniai vakarais sėdinčioje prie TV ekranų, iš kur liejasi „dieviška tiesa“. Jie tiesiog išbūna savo kadenciją pelkės įstatymų leidybos organuose ir atsisveikinę tyliai išeina. Visiems laikams, dažniausiai. Nepadarę pelkės gyvenimui jokios įtakos.

Nes reformuoti pelkės neįmanoma. Ji visaapimanti – ji mūsų gyvenamoji erdvė ir terpė.

Tačiau ją galima nusausinti. Teoriškai.

Praktiškai gi, globali pelkių sistema to niekada neleis. Nes tai būtų precendentas, galintis pradėti globalų pelkinių sistemų sausinimo procesą, kas čiabuviams pelkių gyventojams taptų katastrofa.

Ir jie tą puikia supranta. Todėl bet kokį judėjimą pelkių melioravimo link nukreips reikalinga kryptimi, ir pagal poreikį bei galimybes diskredituos ar privers veikti naudinga sau linkme, nupirkę jų vadovus ar pasiūlę jiems vietas pelkių hierarchijoje. Jiems irgi reikalingi gabūs žmonės, sugebantys judinti mases norima kryptimi.

Todėl pelkių čiabuviai dėl nieko pernelyg nesijaudina. Jie numatę 26 ėjimus į priekį ir naujųjų reformatorių „grėsmė“ jų privilegijoms jiems kelia tik šypseną. Bet tikrai ne nerimą.

Jie gerai išmano pelkės „fiziką“ ir žino, kad prieš ją fizinių įrankių nėra. Jei tų įrankių nestumia į priekį idėja.

Ar kas turit idėją, neapsiribojančią oriu pragyvenimo minimumu, pakankama pensija ir garantuotomis naujomis darbo vietomis?

Idėją, kuri gyvens ir po jūsų?

Jei taip – vėliava jums į rankas.


Žymos

komentarų 10

 1. Algirdas    -  2020-07-18, 21:06

  Kaip visada nieko nepasiūlėt. Ir nepasiūlysit. Ir nieko nesiimsit nes tektų būti atsakingam, o laikantis esamų taisyklių tas vestų į neišvengiamą susimovimą. Visi kurie čia kažką rašė nieko nepasiūlė ir nieko nesiims. Nes visi laikosi esamos betvarkės, o jos laikantis galima tik perleisti savo atsakomybę kitiems. Rinkimuose. O po to labai patogu keikti ir koneveikti tuos kam atsakomybę perleidžiate, juos bei visus buvusius bei būsimus pavadinant pelke.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Arvydas    -  2020-07-18, 21:29

   Na kodėl nepasiūliau?

   Gal nesugebėjote suprasti straipsnio visumos? Įtariu tokių bus nemažai, nesupratusių. Bet iš tiesų – nesistebiu, juk pelkei susidaryti tokie yra tinkamiausia žaliava.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Algirdas    -  2020-07-19, 00:34

    Ką siūlėte konkrečiai šiame ar bet kuriame kitame savo straipsnyje? Straipsnio visumą supratau, jūsų straipsniai rašomi tokiu būdu, kad juos suprasti daug intelektinių pastangų nereikia.

   • Arvydas    -  2020-07-19, 08:22

    Jums tik pasirodė, jog supratote. Greičiausiai, dėl jūsų įsitikinimo savo intelektiniais sugebėjimais. Nieko tokio, būna, gal suprasite vėliau. Bet aš iš savo pusės, Ezopo kalbos abėcėlės jūsų mokyti nežadu. Tad dedu čia tašką.

  • Vidmantas    -  2020-07-19, 16:08

   algirdeli , paminek bent viena , pabreziu , bent viena atsakomybes atvejyyy , per 30 pelkiu vadovu valdymo metu , siulau vietoj Daunio , kad nebliautum apie pasiulymu nesugebejima , SUSODINT ing kalejima VISUS , kenkusius bei kenkiancius , pradedant Teismau , prokuraturu sliuzais , baigiant landzbergiu , grybauskaiciu ir etc. klanu atstovais . Skardzius jau analogija yra pasiules.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Algirdas    -  2020-07-19, 22:03

    Arvydai, buvo klausimas „Ką siūlėte konkrečiai šiame ar bet kuriame kitame savo straipsnyje?“ Neatsakėt, o nuvyniojot į ten kur lengviau. Neatsakėte nes neturite ką atsakyti. Todėl ir dedate tašką. Čia jūsų stilius.

   • Arvydas    -  2020-07-20, 08:47

    Algirdai. Jei būtumėt atidžiai skaitęs – būtumėt perskaitęs. – „pelkės reformuot neįmanoma, ją galima tik nusausinti“. Tikiuosi nereikalausite detalių? Kad jas visas jums išdėstyčiau komentare? Nuvylėt su savo amžino teisuolio priekabėmis.

 2. Algirdas    -  2020-07-20, 10:31

  Taip, aš priekabus. Vis tiek nesiūlot nieko konkretaus ir į klausimą neatsakėt. O pelkės pavyzdį, ko gero, iš Trampo pasiskolinot. Tas irgi sausino pelkę. Taip gerai sausino, jog ta pelkė dabar klestėte klesti, jos gyventojai taip puikiai ten dar niekada nesijautė. Balsuokit ir rinkit pelkių sausintojus toliau, paveizėsim koks procentas žmonių dalyvaus karnavale šįkart. Manau 45% būtų labai optimistinis skaičius.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Komunistas    -  2020-08-13, 13:48

   Jūs teisus Algirdai, Arvydas niekada nieko nesugeba pasiūlyt tik dūsauti savo beliatristine grafomanija, kuriai kaip minėjote nereikia didelės smegenų keliamosios galios. Arvydo straipsnių tikslinė rinka – nepatenkintas situacija, neišsilavinęs, siaurų interesų miesčionis.

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Komunistas    -  2020-08-13, 13:44

  Socializmas ar barbarizmas?
  Idėja yra, bet vergai nenori panaikinti vergovės, jie nori būti vergvaldžiais. Toks miesčioniškas vergo mentalitetas blokuoja kelią žmonijos progresui.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Kazlų Rūdos meras atsisakė „Maisto banko“ kvietimo globoti jų akciją Kazlų Rūdos savivaldybėje

Kazlų Rūdos meras atsisakė „Maisto banko“ kvietimo globoti jų akciją Kazlų Rūdos savivaldybėje

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

Kaimo aludaris apie ES skelbiamas „lytines vertybes“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

Jolanta Blažytė apie socialdemokratus: „Šoko per tvorą, pagadino orą“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

S.Skvernelis griežtai pasmerkė A.Valinsko siūlymą „šaudyti koloradus po vieną į metus“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

Kiguolio špargalkė balsavimams antrame LR Seimo rinkimų ture

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

Dėl A. Valinsko pasisakymo siūlant šaudyti „koloradus po vieną į metus“, pradėtas ikiteisminis tyrimas [video]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

Išmoktas bejėgiškumas. Užprogramuotas skurdas. Kodėl neveikia patarimas „paimkite gyvenimą į savo rankas“?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

Ramūnas Karbauskis. Apie tai, ką konservatoriai veiks po Seimo rinkimų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kur semtis jėgų?

Kur semtis jėgų?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

Zigmas Vaišvila. išdidus V. Radžvilo vadovaujamas Nacionalinis susivienijimas sieks po ketverių metų įveikti 5% barjerą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

Ingrida Šimonytė neatmetė galimybės tartis su Laisvės Partija švietimo klausimais

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. 1/10 arba Mintys po rinkimų

Andrius Martinkus. 1/10 arba Mintys po rinkimų

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Rinkėjai visada teisūs. Jei tu laimi – taip ir yra. Jei pralaimi – nuosprendis taip pat teisingas

Rinkėjai visada teisūs. Jei tu laimi – taip ir yra. Jei pralaimi – nuosprendis taip pat teisingas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Taikliai meras vertina situaciją....

Hm

Stebėtinas autoriaus naivumas, kai bažnyčios veidas visada toks ir buvo,tik dabar jiems atsirado proga atsiskleisti...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Tor

O dar geriau pasakyti,kad musulmonas esi ir toliau terorizuojant šeimą, bus elgiamasi pagal šariato teisę....

Lietuviai paklus. Amžiai priespaudos išugdė baudžiauninko mentalitetą (o gal priešingai - mentalitetas lėmė nelinksmą istoriją)....

1 jei maitinate krūtimi jokių vaistų stenkitės neduoti, leiskite viską per kruti valgykite česnaką, imbiera,...

Niekas negali priversti skiepytis, jei pasakysite, kad mano Religija to neleidzia....

Klausimas tiems kas paklus: ar dar turit nors kiek savigarbos?...

Visu pirma noriu labai padėkoti už ryžtą bei už naująją gyvybę, užsimezgusią Jūsų įsčiose...Labai dėkoju...

Lietuvoje jau seniai priimtas vaiko teisių įstatymas (po Matuko istorijos), kuriame atsirado VAIKO NEP[RIEŽIŪRA ir...

omay god! Ar tas dažnis įeina į 5g dažnio diapazoną? Jei taip?...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Arvydas Daunys. Pelkės sistema ir gyvenimas pelkėje* - nuoroda: https://infa.lt/48481/arvydas-daunys-pelkes-sistema-ir-gyvenimas-pelkeje/