infa.lt

Farmacijos kompanijos: žmonijos kontrolė

Farmacijos kompanijos: žmonijos kontrolė

28 birželio
09:27 2020

 

 

Vaistinė

Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse Fritz Hoffmann-La Roche užsitikrino, kad jo įmonės „Roshe“ prekės ženklo produktai būtų parduodami keturiuose žemynuose, ir tokiu būdu Šveicarijos prekės ženklas taptų garsus pasaulyje, rašo sasapost.com portalas.

XX amžiaus pradžioje Hoffmanų šeima tikėjosi, kad jų sūnus taps puikiu mokslininku, tačiau jis parodė save kaip talentingą verslininką, įsitikinusį, kad ateitis priklauso farmacijos kompanijoms.

Tad, jis įkūrė įmonę, kuri pagal Inovacijų indeksą 2020 metais iškovojo pirmąją vietą pasaulyje. Ankstyvaisiais metais jauna įmonė susidūrė su sunkumais, dėl kurių net išgyveno bankrotą.

Nepaisant jo tėvo Fritzo Hoffmanno noro atsisakyti prekybos vaistais, bendrovė pradėjo vystytis ir į pasaulinę rinką išėjo Pirmojo pasaulinio karo metais. 1919 m. Roshe buvo priversta vykdyti viešą akcijų aukcioną.

Fritzas Hoffmannas-La Roche mirė 1920 m., o vyriausias sūnus Emmanuelis žuvo per autoavariją 1930 m. pabaigoje. Šie įvykiai pakeitė įmonės valdymo eigą. Emanuelio našlė vedė Paulą Sacherį, vieno garsiausių Bazelio klasikinių orkestrų įkūrėją ir dirigentą. Muzikantas kontroliavo 49% bendrovės akcijų, kaip savo žmonos atstovas.

Ieškodami informacijos apie Fritzą Hoffmaną-La Roche ir jo šeimą, radome daug šaltinių, pagal kuriuos Hoffmannų šeima kontroliuoja daugelį pasaulio prekybos sektorių. Peržiūrėję įmonės tinklapį, mes (straipsnio autoriai) aptikome, kad akcininkų grupė – tai daugiausiai Hoffmannų šeimos nariai (Isabel Hoffmann, Lucas Hoffmann, Marina Hoffmann, Andre Hoffmann, įkūrėjo anūkas, šios akcininkų grupės atstovas ir bendrovės viceprezidentas), tačiau kuri akcijų dalis priklauso kiekvienam šeimos nariui atskirai, svetainė nenurodyta.

Mes išsiuntėme el. laišką įmonės informacijos skyriui, norėdami išsiaiškinti, kiek akcijų priklauso „Hoffmann“ šeimai, ar Andre Hoffmannas turi akcijų ir, jei taip, kokią dalį. Nepaisant to, vis dar negavome atsakymo. Kita vertus, „Reuters“ tinklalapyje buvo paskelbta informacija, kad šeimai priklauso 45 proc. bendrovės akcijų.

Kaip matyti iš pranešimo, steigėjo palikuonys yra įtraukti į bendrovės akcininkų grupę. Tai yra devyni penktos kartos palikuonys ir šeši ketvirtos. Tyrinėdami pavardes, nurodytas bendrovės tinklalapyje minimoje akcininkų grupėje, neradome jokios informacijos apie juos, išskyrus Andresą Erie, kuris pasirodė esąs vienas iš Fritz Hoffmann-La Roche anūkų pagal motinos liniją. Kitaip tariant, įmonė priklauso įkūrėjų šeimai, todėl pagrindiniai sprendimai priimami per Andre Hoffmann.

Tarptautinės farmacijos gaujos: Nenaudingi ir pavojingi preparatai

Kaip papasakojo Irene Sheber, ataskaitos „Neetiška farmacijos kompanijų patirtis“ autorė, vienoje iš kanalo „Al Jazeera“ laidų, daugelio vaistų nuo vėžio klinikiniai tyrimai atliekami Egipte, kai pacientai juose dalyvauja to net nežinodami.

„Roche“ yra didžiausia kompanija, dalyvaujanti šiuose slaptuose bandymuose: jos daliai jų tenka iki 50 proc. Pasak Sheber, bendrovė gavo Egipto vyriausybės sutikimą atlikti šiuos eksperimentus, nepaisant etikos normų pažeidimo, ir po ataskaitos publikavimo bendrovė rado žurnalistą, dalyvavusį ją rengiant ir privertė pasirašyti dokumentą, paneigiantį ataskaitos turinį.

Programos vedėjas Tameras al-Mishalis bandė apklausti „Roche“ atstovą, tačiau jis gavo el. laišką, kuriame atsisakoma bet ką komentuoti. Vėlesniame laiške bendrovė nurodė, kad laikosi tarptautinės teisės ir klinikinių tyrimų pravedimo normų, nurodydama, kad visi vaistų tyrimai Egipte vyksta su šalies sveikatos ministerijos žinia ir leidimu.

Atsiradus ir išplitus koronavirusui, Roche buvo viena iš Donaldo Trampo (Donald Trump) sąjungininkų. Susitikime su Trampu bendrovės atstovas Matthew Sos paskelbė apie vakcinos nuo koronaviruso atradimą, sulaukdamas pagyrimų iš prezidento, kuris pavadino „Roche“ didžia kompanija.

Pandemija atskleidė, kad „Roche“ yra tik dar viena įmonė iš daugelio, kurių vienintelis tikslas yra pelnas. Daugelis didelių farmacijos pramonės įmonių turi neteisėtos ir neetiškos veiklos patirties, tačiau būtent „Roche“ skuba gaminti vaistą milijardams pasaulio žmonių, o vyriausybės skuba jį įsigyti, tvirtina straipsnio autorius.

To pasekoje paaiškėjo, kad vaistas pavadintas „Tamiflu“ buvo nenaudingas gripo profilaktikai ir gydymui, nors Pasaulio sveikatos organizacija, Europos vaistų agentūra ir Amerikos ligų kontrolės ir prevencijos centras jį patvirtino net neištyrę visos turimos apie jį informacijos!

Tai, kas nutiko vėliau, galima pavadinti katastrofa: sukaupę didžiulį kiekį nenaudingų vaistų sandėliuose, jie 2010 metais nusprendė nusiųsti juos į Gazą, nepaisant to, kad ten tuo metu buvo nedaug kiaulių gripo užsikrėtimo atvejų.

Sekdama „Roche“ pavyzdžiu, 2010 m. britų bendrovė „GlaxoSmithKline“ pagamino vaistą „Pandemrix“, parduoto milžiniškais kiekiais žmonėms.

Kaip paaiškėjo, preparatas turėjo sunkių šalutinių poveikių vaikams, kas buvo pastebėta visose Europos šalyse. Tai paskatino pradėti tyrimus, kurių metu buvo nustatyta, kad vaistas sukelia retus ir pavojingus neurologinius simptomus.

Ši istorija vėl verčia susimąstyti – kaip farmacijos kompanijoms pavyksta reklamuoti ir parduoti savo produktus pasauliui nesant menkiausio valdžios organų kontroliavimo?

Atsakymą į šį klausimą pateikė 2010 m. paskelbtos ataskaitos autoriai. Joje rašoma: „Trys pagrindiniai pasaulio sveikatos organizacijai patariantys mokslininkai anksčiau turėjo finansinius ryšius su „Roche“ ir „GSK“. Tai paaiškina, kodėl organizacija patvirtino šiuos pavojingus vaistinius preparatus“.

Farmacijos kompanijų karpokratija ir nauja pasaulio tvarka

Gauta informacija paskatino mus pradėti tirti kitas didžiausias tarptautines farmacijos kompanijas, rašo straipsnio autorius. Mes nustatėme, kad farmacijos kompanijoms, neskaitant etikos pažeidimų, vadovauja jų įkūrėjų šeimos, kaip tai daroma „Roche“ atveju. Kitaip tariant, pasaulinę vaistų pramonę, tiksliau, žmoniją, kontroliuoja tik kelios šeimos.

Pavyzdžiui Charlesas Pfizeris, vokiečių imigrantas, 1848 m. įkūrė „Pfizer“, kuri tapo viena įtakingiausių farmacijos kompanijų pasaulyje. Ji išgarsėjo dėka „Viagra“ išradimo ir gamybos.

„Abbott Laboratories“ priklausė amerikiečiui Wallace’ui Calvinui Abbott, kuris 1888 metais įkūrė savo laboratoriją.

„Eli Lilly and Company“ pavadinta jos įkūrėjo, JAV pilietinio karo veterano, garbei. Jis ją įsteigė 1876 m. Mes pateikėme tik keletą pavyzdžių, rašo portalas.

Mes turime reikalų su įmonėmis, kurias įsteigė atskiri asmenys (dažniausiai XIX a.) Ir kurias valdo jų šeimos. Tai reiškia, kad pasaulinė farmacijos pramonė yra nedidelio skaičiaus žmonių, galinčių veikti be jokios išorinės kontrolės, rankose kaip matėme iš „Tamiflu“ ir „Pandemrix“ pavyzdžių, taip pat bendradarbiaujančių su tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Johnas Perkinsas, „Ekonominio žudiko išpažintis“ knygos autorius (yra lietuvių kalba), sako: „Statydami žmonių daugumą į pavaldumą mažumos elitui, mes ieškome problemų ir jas atrandame. Korpokratija – tai pasaulinės imperijos sukūrimo idėjos įgyvendinimas.

Įmonės, vyriausybės ir bankai naudoja visus savo ekonominius, politinius ir informacinius išteklius, kad mūsų pasaulio kultūrą paverstų įnirtinga mašina. Svarbiausia, ko siekia šios grupės nariai – išsaugoti, plėsti ir stiprinti šią sistemą, kad mes ir toliau vartotume tai, ką jie gamina “.

Tai primena mums, kad, kaip ir didelių vaistų pramonės įmonių, grupę, kurią apžvelgėme šiame straipsnyje, kitus svarbiausius pasaulio ekonomikos sektorius taip pat kontroliuoja vos kelios šeimos, pavyzdžiui, bankininkystės sektoriuje.

Apie tai yra daug nepatikrintos informacijos, tačiau viena aišku – šios šeimos išsaugojo savo turtus ir įtaką.

Pavyzdys yra Rokfelerių šeima, kuri kontroliavo naftos pramonę JAV ir dabar turi didelį politinį, žiniasklaidos bei ekonominį kapitalą, arba Morganų šeima, kuri XIX amžiuje įkūrė bankų kompaniją. Šiandien „JP Morgan“ yra vienas didžiausių Amerikos bankų.

„Šiuo atžvilgiu iškyla klausimas – ar tikrai turime reikalų su globalia sistema, kurią valdo tik kelios šeimos, lemiančios milijardų žmonių likimus, ar tai tik aplinkybių sutapimas“, – užduoda retorinį klausimą straipsnio autorius.

šaltinis: sarmatas.lt

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

Saulius Skvernelis iš anksto rengia visuomenę pakartotiniam privalomo kaukių dėvėjimo įvedimui

komentarų 10 Skaityti visą įrašą
    Robertas Šarknickas:  „Nepriklausomybė skardinėje sausainių dėžutėje“

Robertas Šarknickas: „Nepriklausomybė skardinėje sausainių dėžutėje“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai.. ir… su Valstybės diena

Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai.. ir… su Valstybės diena

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Giedosim ne apie Lietuvos valstybę, o apie vienybę su žmonija

Algimantas Rusteika: Giedosim ne apie Lietuvos valstybę, o apie vienybę su žmonija

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jolanta Butkevičienė. Peštynės smėlio dėžėje: kodėl pralaimėjo „Seimo“ vaikų darželis

Jolanta Butkevičienė. Peštynės smėlio dėžėje: kodėl pralaimėjo „Seimo“ vaikų darželis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Intelektualinė autobiografija

Andrius Martinkus. Intelektualinė autobiografija

komentarai 22 Skaityti visą įrašą
    Ar Seimas tik kaip gamykla?

Ar Seimas tik kaip gamykla?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tautininkai priminę Kauno pedofilijos bylos pamokas ragina telktis į tautinio-pilietinio pasipriešinimo frontą

Tautininkai priminę Kauno pedofilijos bylos pamokas ragina telktis į tautinio-pilietinio pasipriešinimo frontą

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: „Politinis dugnas arba kam išnaudojamas „Sąjūdis prieš Astravo AE“

Ramūnas Karbauskis: „Politinis dugnas arba kam išnaudojamas „Sąjūdis prieš Astravo AE“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl Lietuvoje klesti neteisybė?

Kodėl Lietuvoje klesti neteisybė?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Karantino statistika ir su ja susiję kylantys klausimai visuomenėje

Karantino statistika ir su ja susiję kylantys klausimai visuomenėje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis laišku atsiprašė Latvijos už konservatorių įžeidinėjimus

R. Karbauskis laišku atsiprašė Latvijos už konservatorių įžeidinėjimus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Vietoje Vyčio liberalesnis už liberalus R. Šimašius pasirinko „Open Beach“

Ramūnas Karbauskis. Vietoje Vyčio liberalesnis už liberalus R. Šimašius pasirinko „Open Beach“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Faktų tikrintojas 15min“ rado „rasistinius aktus“ ten, kur jų nerado net Amerikos FTB

„Faktų tikrintojas 15min“ rado „rasistinius aktus“ ten, kur jų nerado net Amerikos FTB

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
EM

Gerai kad tualetinis popierius baltos spalvos, isivaizduoju kas būtų jeigu visą laiką popierius būtų buves...

Koronos vaikas ir negali nieko suprasti....

Tik

Esi makaronais apkabinta sulig viršugalviu, pro juos jau nieko nebematai ir nebsupranti. (jei kada iš...

sakiau jums "pirkite dujokaukes" nes tuoj nebebus kuo kvėpuoti...

Boikotuoti - ne! Liks tie patys. Balsuoti uz naujus, kuriu dabar nera seime....

Tokie ,,principingi" keleiviai ir privežė daugiausia Coronos. Juk pradžioje pandemijos buvo rekomenduota nevykti pavyzdžiui ,...

Nesupranu, kam rodyti lėktuve savo principus. Ir siūlyčiau kritiškiau žiūrėti ne tik į valdžios sprendimus,...

Lietuviai - nuolankių baudžiauninkų tauta. Jeigu būtų kitaip, visokie skverneliai niekada netaptų premjerais, o tie,...

Apie kaukes. Birželio 27, Air Baltic skrydis Dublinas-Vilnius. Air Baltic kompanija prašo keleivių skrydžio metu...

jis čia specialiai taip kalba, kad anūkas su ingryda daugiau vietų gautų?...

Lietuva yra visiškai nepriklausoma-nuo jos jau seniai niekas NEPRIKLAUSO......

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Farmacijos kompanijos: žmonijos kontrolė* - nuoroda: https://infa.lt/47680/farmacijos-kompanijos-zmonijos-kontrole/