infa.lt

Antirasisto užpultas lietuvis medikų pagalbos laukė apie 7 val, kol buvo padaryti Covid testai (interviu)

Antirasisto užpultas lietuvis medikų pagalbos laukė apie 7 val, kol buvo padaryti Covid testai (interviu)

08 birželio
12:37 2020
Antifa vėliava matoma iš toli

ANTIFA vėliava iškyla virš visų

Jau visa Lietuva, ko gero, žino apie penktadienio (birželio 5 dieną) antirasistinę akciją Black Lives Matter (Juodųjų gyvybės svarbios) Vilniuje, kurią organizavo užsieniečiai. Tai yra, organizavo susibūrimą Facebooke, kuris vėliau buvo perkeltas į Vilniaus gatves.

Primename, kad renginys buvo skirtas palaikyti protestus JAV, kilusius po to, kai policininkas sulaikymo metu išlaikė keliu užspaudęs juodaodžio pažeidėjo George Floyd kaklą apie 8 minutes, ko pasekoje sulaikytasis vėliau ligoninėje mirė. Paties Floyd’o organizme vėliau buvo aptikta keleto narkotikų rūšių pėdsakų, kurie, tačiau, pasak specialistų, negalėjo būti mirties priežastimi.

Jungtinėse Valstijose tie antirasistiniai protestai išsiliejo į atviras riaušes, kurių metu buvo plėšiamos parduotuvės, verslo įstaigos, naikinamas žmonių turtas, deginami automobiliai (tame tarpe ir policijos) ir pan.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) riaušių organizavimu atvirai apkaltino antifašistine save skelbiančią organizaciją Antifa, pagrasinęs ją paskelbti teroristine organizacija, o JAV žvalgyba teigia turinti duomenų apie didelį šios organizacijos indėlį kurstant šalyje neramumus.

Nieko stebėtino, kad ir Lietuvoje žmonės laukė kažko panašaus, o kai kurie incidentai, vykę antirasistinių eitynių metu Vilniuje, parodė, jog antirasisto neapykanta kai kuriais atvejais gali būti ne ką mažiau pavojinga nei veiksmai tų, prieš kuriuos jie esą kovoja.

Lietuvoje analogišką protestą „Black Live Matter“ organizavo iš karto dvi grupės. Vienai iš jų priklausė Marija Gevorkjan, (tėvas armėnas, pati gyveno JAV) savo vardu paskelbusi renginį Facebooke, o kitai, į kurią užsiregistravo apie 300 dalyvių, dar 6 asmenys užsienietiškomis pavardėmis (Matthew Ramirez, Clara Baptista, Edna Dove II, Marija Gevorkjan, Klint Law, Damilola Osekita, Peter Obieze – infa.lt pašnekovo duomenimis))

Prašymas eitynėms savivaldybėje buvo užpildytas užsienio-anglų kalba. Primename, kad prašymas buvo paduotas tą pačią dieną ir nežiūrint į tai, kad Lietuvoje galioja valstybinės kalbos įstatymas, sekant kuriuo visi dokumentai valdžios įstaigose priimami ir išduodami bei pildomi lietuvių kalba – prašymas eitynėms-mitingui buvo surašytas užsienio kalba ir pateiktas mitingo dieną, kurį iškart pasirašė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas konservatorius Adomas Bužinskas.

Kaip jau žinome, įvyko M. Gevorkjan organizuotas renginys, apie kurį infa.lt papasakojo jame nuo nepilnamečio antirasisto, užsienietišku vardu ir pavarde (K. A. Laguerre), nukentėjęs lietuvis Kęstutis Tamašauskas.

infa.lt: Sveiki Kęstuti, kaip jūsų sveikata, galva?

K.T.: Galva sutrenkta, bet šiandien jau neblogai. (infa.lt primena, jog sutrenkta buvo penktadienį, o pokalbis vyko sekmadienį vakare).

infa.lt: Papasakokite smulkiau, kas ten įvyko.

K.T.: Viskas įvyko labai greitai. Mes buvome prie stulpo priklijavę keletą plakatų, ir staiga iš minios išlėkė šis antirasistinio renginio aktyvistas ir bandė juos nuplėšti nuo stulpo. Aš tuo metu abiem rankomis laikiau iškėlęs plakatą ant kurio buvo užrašyta „Stop Sorošo teroristinei Antifai“, todėl tiesiog žengiau į tarpą tarp stulpo ir to aktyvisto.

Tada jis man tiesiai į veidą ėmė kažką garsiai šaukti. Atstumas buvo apie 15-20 cm.

infa.lt: Jis dėvėjo kaukę? Masinių renginių metu privaloma.

K.T.: Ne, jis buvo be kaukės, taškėsi seilėmis, rėkdamas man kažką į veidą.

infa.lt: ką jis šaukė? Lietuviškai?

K.T.: Na, lietuvių kalbą aš dar suprantu, o to, ką rėkė jis ne. O kadangi jo veidas buvo labai arti, aš užsidengiau nuo jo nuleidęs į tarpą tarp mūsų veidų savo plakatą. Tada jis smogė į plakatą ir aš praradęs lygsvarą griuvau aukštielnikas ant žemės. Gerokai susitrenkiau galvą.

infa.lt: Ką darė ir kur tuo metu buvo policininkai?

K.T.: Aš nemačiau, tuo metu man gerokai skaudėjo, bet vėliau man pasakojo, jog vienas iš buvusių drauge vyrukų sulaikė tą agresyvų antirasistą (jis puolė slėptis į minią) ir perdavė jį policijai. Aš pats asmeniškai jau nemačiau.

infa.lt: truputį grįžkime atgal į pačias eitynes, ar ten buvo kažkas, kas ypač atkreipė jūsų dėmesį?

K.T.: Taip.. joms vadovavo užsieniečiai. Ne lietuviai. Jie nuolat rodė miniai ką daryti, kur eiti, ką skanduoti.

infa.lt: Kaip nustatėte, kad užsieniečiai?

K.T.: Tai juodaodžiai, jie ten viskam vadovavo. Jie ten per megafoną skandavo šūkius. Ne lietuvių kalba.

Jie taip pat ir paklupdė lietuvius, privertę išklūpėti esą tiek laiko, kiek buvo išlaikytas tas juodaodis Amerikoje po policininko keliu. Tiesa, aš nesupratau ką jie tuo norėjo pavaizduoti? Jie teigia, kad imituoja tą policininką klūpantį ant Foyd’o kaklo. Klūpo mintyse ant to nužudyto juodaodžio kaklo?

Aš jiems dar šaukiau – atsistokit lietuviai nežeminkit savęs (vaizdo įrašo ištrauka): ↓↓↓

infa.lt: vargu ar jie patys suprato ką ir kodėl daro… O jūsų plakatas dar kam nors buvo užkliuvęs neskaitant šio agresyvaus aktyvisto?

K.T.: Tai dar pačioje pradžioje kai renginys prasidėjo, iš minios išbėgo prie manęs mergina ir trenkusi man per rankas bandė išplėšti plakatą. Aš ją atstūmiau ir tuo viskas baigėsi.

infa.lt: ar matėte ten dalyvaujant Lietuvos politikų?

K.T.: Ne, aš asmeniškai nemačiau, tačiau vėliau žiūrėjau vaizdo įrašus ir mačiau juose naujos liberalų partijos atstovę Seimo narę A. Armonaitę. (Lietuvos valstybės politikams nederėtų palaikyti prieš JAV išrinktą vadovybę nukreiptų protestų – tai vadinama politiniu neutralumu sąjungininkų atžvilgiu – infa.lt).

infa.lt: jus kas nors apklausė dėl įvykio detalių iš policijos?

K.T.: Taip, mes kai išvažiavome į komisariatą, ten buvo atvažiavusi greitoji pagalba ir patikrino temperatūrą, kuri tuo metu buvo 37,2 C.

Tuo metu aš ten kaip tik buvau baigęs rašyti pareiškimą ir praėjus adrenalinui pasijutau nekaip, Mane su greitąja nuvežė į Lazdynų ligoninę ir vėl pamatavo temperatūrą, ir sako: „tau temperatūra nenukrito, mes tavęs nepriimsime, važiuok į infekcinę ligoninę Santariškėse“.

Infekcinėje ligoninėje paėmė tuos tepinėlius iš nosies, iš gerklės, kraują paėmė…

infa.lt: ta prasme, jūsų nepriėmė į ligoninę tyrimui dėl galvos traumos dėl to, kad nebuvo atlikti tyrimai dėl Covid-19?

K.T.: Taip, jiems kilo įtarimų, kad aš sergu korona nes turėjau 37,2 C temperatūros.

infa.lt: gaunasi, jeigu žmogus atvyksti sudaužyta galva tu nebūsi priimtas tyrimui ir/ar gydymui, kol nebūsi patikrintas dėl Covid-19?

K.T.: Tai taip išeina… Nors žmogui, jeigu yra stiprus sutrenkimas gali būti ir kraujas išsiliejęs ir kitų rimtų dalykų būti…

infa.lt: temperatūra ir nuo nervų ar įtampos gali būti, o dabar klausimas dėl policijos – jie ten kokią bylą užvedė dėl jūsų užpuolimo?

K.T.: Taip, kol aš laukiau tyrimų rezultatų man paskambino tyrėjas, pranešė, kad atvažiuos ir iš tiesų – neužilgo atvažiavo, įsijungė kamerą r pradėjo klausinėti.

Bet žinote, man susidarė įspūdis dėl jo noro sušvelninti situaciją.

infa.lt: kuria prasme sušvelninti?

K.T.: Na, aš jam pasakoju, kad man smogė ir aš parkritau, o jis: „o gal jūs pats praradote pusiausvyrą, gal jus tik pastūmė?“ – Atrodė taip, lyg jis stengėsi man savo žodžius įdėti į mano lūpas.

Pačioje pradžioje, kol dar nebuvo įrašinėjamas pokalbis jis manęs klausė: „Gal jūs norite gražiuoju susitarti, nepilnametis jisai yra, gal čia švelniau reikėtų ar jūs norite griežčiau?“

infa.lt: ką jūs atsakėte?

K.T.: Pasakiau, kad noriu griežtai, dar norėjau jam papasakoti daugiau detalių, bet jis sakė – „mes čia vėliau užpildysime“.

Ką galiu pasakyti – pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį – chuliganizmą.

infa.lt: kas vyko toliau?

K.T.: Toliau, kai atėjo atsakymas dėl mano testo, kad aš nesergu korona, nuvykome jau į kitą Santariškių skyrių, kad mane apžiūrėtų neurologas.

infa.lt: o kiek laiko jus ten pralaikė dėl to Covid-19 testo?

K.T.: Apie 7 valandas. Jeigu įvykis buvo apie 18:00 valandą, tai mane jau po 1:00 nakties pervežė į kitą ligoninę. Pas neurologą užtrukau jau neilgai, liepė paliest pirštų galais nosį, paklausinėjo apie tai, kiek aš įvertinčiau savo skausmą 10 balų skalėje. Nusistebėjo man atsakius, jog 3, nes tai, jo nuomone, būtų per daug, nes susitrenkus turi skaudėti ir viskas.

infa.lt: grįžtant prie paties antirasistinio renginio, kurio vieno iš dalyvių aktyvumo pasekoje jūs atsidūrėte ligoninėje – kas iš jo paliko didžiausią įspūdį ar viskas įvyko kaip įprastai viešiems renginiams?

K.T.: Slogų įspūdį paliko mechaniškas vienos frazės – „Black Live Matter“ kartojimas, lyg visas veiksmas vyktų ne Lietuvoje. Na ir žinoma… klūpėjimas,lyg prisiimant svetimas kažkieno kaltes…

Dėkojame už pokalbį

infa.lt komentaras:

Paaiškėjo, kad viešose akcijose leidžiama dalyvauti nepilnamečiams, kurie, nepaisant to, kad dar nesugeba kontroliuoti savo emocijų ir elgtis pagal civilizuotame pasaulyje priimtas taisykles, bet dar ir nesilaiko karantino sąlygomis privalomų taisyklių – braunasi be kaukės į artimą agresyvų kontaktą su kitais žmonėmis, taip, galimai, keldami potencialų pavojų kitiems renginio dalyviams. Policija, kuri tiesiog privalėjo užkirsti kelią tokiems ekscesams situacijos nesuvaldė. Retorinis klausimas – ar Vilniaus savivaldybė su meru R. Šimašiumi priešakyje, atsakinga už tokiems renginiams išduodamus leidimus ir jų kontrolės priežiūrą atsako už ką nors realiai?

Lietuviai suklupę ant kelių

Klūpo lietuvaičiai

Antirasistas aktyvistas sulaikytas policijos

Plakatas, kuriame pasisakoma prieš Sorošą ir Antifą

komentarų 10

 1. Rasa    -  2020-06-08, 15:11

  Pagarba tokiems kaip Kęstutis, kurie ne tik patys nesikaupia, bet dar ir kitus paragina keltis.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Mindas    -  2020-06-08, 17:24

  trūksta žodžių…
  …o ką ten dalyvavusių ir atsiklaupusių vaikų tėvai???

  Atsakyti į šį komentarą
 3. regis    -  2020-06-08, 18:46

  Geras, avių banda. Nieko negalima daugiau pridėt. Avių ir asilų banda… Man dėl jų gėda… Jie jau ne lietuviai, visi užrašai užsienio kalbomis, visi klyksmai irgi taip pat. Smegenyse tik BLM. ir tuštuma…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. renata    -  2020-06-08, 18:48

  Man sunku patikėti tuo ką matau. Tai kažkoks siaubas.. zombiai valdomi juodaodžių atvykėlių…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. profas    -  2020-06-08, 18:50

  Reikia griaut tokias mokyklas, kurios ugdo šiuos besmegenius. Tai supuvusi švietimo sistema, dirbanti pagal nelietuviškas instrukcijas ir ne Lietuvos vardan. Juk tai akivaizdu.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Hm    -  2020-06-08, 22:02

  Bernardas Šo – visuomenėje mąstančiu 5 proc. 15 mano, jog mąsto, o likusieji net bijo mąstyt, tai čia tokie ir susirinko…

  Atsakyti į šį komentarą
 7. išvertus į žmonių kalbą    -  2020-06-08, 22:11

  Į Lietuvą suvežtos juodašiknės beždžionės ir vietiniai jų padlaižiai atvirai išdėstė savo tikslus-masiškai kolonizuoti ją negrais ir afganais,kol ji liks apskritai be lietuvių. Galutinis jų tikslas-kuo tikriausias RASINIS lietuvių ir visų čia dar gyvenančių baltųjų genocidas, iš anksto kruopščiai suplanuotas dėdulės sorošo ir jo šeimininkų su apraikytais galais…

  Atsakyti į šį komentarą
 8. lorenzo    -  2020-06-08, 22:19

  čia jau nebe lietuviai

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Myndė    -  2020-06-10, 09:24

  Kad lietuviai įgudę laižyti tiems, kas duoda išmaldą – įprasta. Kadaise tai buvo TSRS (tiesa, jie dar bent kažką kūrė), dabar – ES (gaila, kad agonizuoja – teks galvot, po kuo gultis).
  Bet už ką juočkiams laižyti? Jie gi dar didesni ubagai…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Antirasisto užpultas lietuvis medikų pagalbos laukė apie 7 val, kol buvo padaryti Covid testai (interviu)* - nuoroda: https://infa.lt/46860/antirasisto-uzpultas-lietuvis-mediku-pagalbos-lauke-apie-7-val-kol-buvo-padaryti-covid-testai-interviu/