Vokiečių medikai paneigė besimptominį koronaviruso perdavimo faktą
Būtent publikacija, pagrįsta Vokietijos duomenimis, patvirtino: Kinijos koronavirusas COVID-19 užkrečia kitus inkubaciniu laikotarpiu. Pakartotinis tyrimas parodė, kad pacientas, sergantis koronavirusu, simptomų vis tik turi Bet reikia stebėti atidžiau.
Sausio 30 dienos straipsnis „The New England Journal of Medicine“ (NEJM) pasakojo apie pirmuosius keturis užkrėstus Kinijos koronavirusu, išaiškintus Vokietijoje. Informacija sukėlė daug triukšmo, nes patvirtino tai, ko medicinos darbuotojai taip bijojo: 2019-nCoV virusą gali perduoti net tie, kurie neturi ligos simptomų. Tokiu atveju tampa daug sunkiau kontroliuoti ligos plitimą.
Kinijos tyrėjai anksčiau darė prielaidą, kad besimptomiai pacientai galėtų perduoti virusą, tačiau jie neturėjo įrodymų. Po to, kai straipsnis buvo paskelbtas NEJM, abejonės dingo.
Dabar paaiškėjo, kad ši informacija buvo klaidinga. Vokietijos valstybinė sveikatos įstaiga Roberto Kocho institutas (RKI) kreipėsi į NEJM laišku, prašydamas jų paaiškinti šį klausimą, rašo „Science“.
NEJM straipsnyje kalbama apie infekcijos atvejus, kurie prasidėjo po to, kai moteris iš Šanchajaus sausio 20–21 dienomis pabuvojo verslo kelionėje Bavarijoje, kur susitiko su pirmuoju iš keturių pacientų. Tuomet, pasak straipsnio autorių, ji nesijautė serganti: simptomai pasireiškė jau grįžtant, skrydžio metu.
Problema ta, kad tyrėjai iš tikrųjų nekalbėjo su šia moterimi, o rėmėsi savo išvadomis tik tų asmenų, kurie su ja bendravo, parodymais. „Jie mums pasakė, kad pacientas iš Kinijos nerodė jokių simptomų“, – sakė Michaelis Helsheris iš Liudviko Maksimiliano universiteto, vienas iš straipsnio autorių.
RKI darbuotojai kalbėjosi su šia moterimi telefonu, ir paaiškėjo, kad kelionės į Vokietiją metu ji jau jautėsi blogai: raumenų skausmas ir nuovargis. Taip pat bandė sumažinti temperatūrą paracetamoliu.
Tai, kad šiuo atveju įvyko klaida, dar nereiškia, kad virusas neperduodamas besimptominių ligonių. JAV nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Fauci mano, kad yra būtent taip.
„Aš kalbėjau telefonu su kolega Kinijoje, labai gerbtinu infekcinių ligų specialistu ir mediku. Jis įsitikinęs, kad tai yra besimptomė infekcija ir kad kai kurie besimptomiai pacientai ją perduoda“.
Tuo pat metu PSO teigia, kad net jei taip yra, viruso plitimas šiuo būdu vaidina nedidelį vaidmenį. Žmonės, kurie čiaudi ar kosėja, kur kas dažniau tampa infekcijos šaltiniu.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Žodžių kratinys verstas iš tokio paties žodžių kratinio. Burliokiško rašinėjimo mada ateina iš užsienio, kaip užkratas.