infa.lt

Tėvai užsieniečiai negali atsiimti savo vaikų, surogatinių motinų pagimdytų Ukrainoje

Tėvai užsieniečiai negali atsiimti savo vaikų, surogatinių motinų pagimdytų Ukrainoje

16 gegužės
09:30 2020

Kijeve 46 surogatinių motinų pagimdyti kūdikiai negali būti perduoti užsienio tėvams dėl „uždarų sienų“ režimo, įvesto ryšium su koronaviruso epidemija.

Kaip rašo leidinys „Ukrainos naujienos“, tai tapo žinoma po to, kai „Biotech“ klinika savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotos lovelės su kūdikiais, ir klinikos atstovo komentaras, kuriuo patikinama kad „su vaikais viskas yra gerai ir, jog jie yra pediatrų priežiūroje“.

Leidinyje pažymima, kad šis vaizdo įrašas buvo paskelbtas tik angliškoje klinikos tinklapio versijoje, o svetainės versijose – ukrainiečių ir rusų kalbomis – ne.

Vaizdo įrašas atkreipė Ukrainos Parlamento žmogaus teisių komisijos narės Liudmilos Denisovos dėmesį.

Savo „Facebook“ puslapyje ji paskelbė savo nuomonę apie situaciją.

„Šis vaizdo įrašas patvirtina, kad situacija su surogtinės motinystės teikimu šioje klinikoje yra plačiai paplitusi ir sisteminė, o surogatinės motinystės technologijos yra reklamuojamos ir pristatomos kaip „aukštos kokybės produktas“.

Tai liudija, kad valstybė nesiima visų reikiamų priemonių apsaugoti vaikų teises ir tinkamo elgesio su jais o Ukraina tampa donorų šalimi, gimdančia užsieniečiams vaikus, kurių likimo negali kontroliuoti“, – teigė Denisova.

Reikėtų pažymėti, kad surogatinė motinystė yra leidžiama daugelyje šalių, tačiau dėl žemo, pakankamai didelės Ukrainos gyventojų dalies pragyvenimo lygio, Ukrainos surogatinė motina yra daug pigesnė nei, pavyzdžiui, izraelietė ar amerikietė.

Pasak „Ukrainos naujienų“, piniginės kompensacijos dydis sandorio šalims siekia apie 50 tūkstančių dolerių, iš kurių mokestis už dirbtinio apvaisinimo organizavimą sudarė 15 tūkstančių dolerių.

Pastaba: vidutinis atlyginimas Ukrainoje 2019 m. buvo 426 JAV dolerių per mėnesį.

Tuo pačiu, medicinos ir akušerijos priežiūros lygis Ukrainoje leidžia tinkamai kontroliuoti visą vaiko išnešiojimo ir gimimo procesą, todėl ši šalis tampa dar patrauklesnė tiems, kuriems dėl tam tikrų priežasčių atimta galimybė natūraliai pradėti palikuonis.

Ši situacija nepatinka Ukrainos ombudsmenui.

Denisova sako, kad surogatinė motinystė Ukrainoje yra „problema, į kurią reikia visapusiškai ir neatidėliotinai reaguoti“.

„Tokių paslaugų teikimas užsienio piliečiams pirmiausia gali sukelti vaikų teisių pažeidimą ir situaciją, kai Ukraina nesugeba apsaugoti savo piliečių“, – rašė Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių įgaliotinė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 168

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...