infa.lt

Dr. Gintaras Chomentauskas: „Karantinas tai karantinas, bet proto karantino gi niekas nepaskelbė“

Dr. Gintaras Chomentauskas: „Karantinas tai karantinas, bet proto karantino gi niekas nepaskelbė“

13 gegužės
13:01 2020

LRT laidoje dalyvauja: Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė prof. Aurelija Žvirblienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. Ligita Jančorienė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. Saulius Čaplinskas ir Žmogaus studijų centro vadovas dr. Gintaras Chomentauskas.

kalba Dr. Gintaras Chomentauskas (ištrauka iš laidos – aukščiau ):

Žvelgiant į šią situaciją kritiniu žvilgsniu – gaisro arba nebuvo, arba jis jau seniai baigėsi.

Pažvelkite į oficialią statistiką – mes turime mažiau negu tūkstantį asmenų, kurie serga COVID-19. Tūkstantį iš trijų milijonų.

Reiškia vienas iš trijų tūkstančių. Šiuo metu, galima sakyti – tikėtina – vienas (iš trijų tūkstančių) yra Covid nešiotojas.

Tai dabar kam į tą žvirbliuką šauti iš patrankos?

Kam į tą gaisrą, kuris prilygsta vaiko uždegtam degtukui, gesinti gaisrinės mašinomis ir griaunant stogą?

Jeigu mes realiai įvertintume tikimybę užkrėsti Covid-19 – ji yra laba maža, žymiai mažesnė už tikimybę užsikrėsti ta pačia tuberkulioze, kuri Lietuvoje yra gana paplitusi.

Priemonės, kurios taikomos – dramatiškos. Ir aš psichologiškai suprantu, kartą pradėjus važiuoti tam tikrais bėgiais, po to labai sunku sustoti.

Labai sunku sustot, nes, galbūt mes (jie) perlenkėm, galbūt reikia stabdyti. O sustabdysi – bus mirčių – ką kaltins?

Bet kaltinančių balsų jau daug pasigirsta, ir iš medikų tarpo, tų, kurie rūpinasi žmonėmis, sergančias lėtinėmis ligomis…. Kaip pasirūpinti žmogumi, kuris yra namuose, negali atvykti į polikliniką, o poliklinikos gydytojui uždrausta važiuoti pas jį namo.

Vedantysis: Pone Chomentauskai, jūs gi ir į televiziją atėjote su kauke, ir, matyt, gal ne visada važiuojate pas vyresnius giminaičius be kaukės arba visai nevažiuojat.. Tai, kas jūsų akimis atrodo perdėta?

Perdėta tai, kad epidemija neskelbiama, kai serga vienas žmogus iš trijų tūkstančių. Tai, kad kažkur yra baisu, nereiškia, kad tas baisumas yra lokalus.

Mes elgiamės taip, tarsi būtumėme Italijos šiaurėje, Prancūzijoje ar dar kažkur kitur.

Mes gyvename kitoje teritorijoje, kitokio gyventojų tankumo sąlygomis. Gyvename Europos nuošalėje, kur užklydo tas virusas, pasivaikščiojo, kažkiek žmonių pasiėmė, labai blogai, kad taip atsitiko, bet skaičius yra niekingai mažas.

Aš noriu atkreipti jūsų dėmesį į dar vieną skaičiuką:

Nuo Covid-19 mirė mažiau negu vienas procentas iš visų mirusiųjų Lietuvoje per šitą laikotarpį.

O kur dėmesys kitoms ligoms, kitiems susirgimams, tame tarpe infekciniams? Arba lėtiniams, kurie susiję su stresu kaip širdies-kraujagyslių… Jo nėra.

Mes sukūrėme tam tikrą serialą (mano galva) ir tas serialas kursto emocijas, visiems kelia nerimą, verčia mus kažką daryti, bet faktinių pagrindų.. kažkaip tai Lietuvoje mažoka…

Pilną laidą galima pažiūrėti čia:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dr. Gintaras Chomentauskas: „Karantinas tai karantinas, bet proto karantino gi niekas nepaskelbė“* - nuoroda: https://infa.lt/45594/dr-gintaras-chomentauskas-karantinas-tai-karantinas-bet-proto-karantino-gi-niekas-nepaskelbe/