Tarptautinė darbo organizacija (TDO) įvertino COVID-19 pandemijos padarinius ir padarė išvadą, kad maždaug pusei dirbančių pasaulio gyventojų kyla grėsmė prarasti pragyvenimo šaltinius. Manoma, kad antrasis 2020 m. ketvirtis bus dar labiau griaunantis užimtumą nei pirmasis, skelbia euronews.
„Mes tikrai žinome, kad antrąjį šių metų ketvirtį bendras žmogaus darbo valandų skaičius sumažės 10,5%“, – pareiškė TDO generalinis direktorius Guy Ryderis. „Tai prilygsta 305 milijonams pilno užimtumo darbo vietų išnykimui pasaulyje“.
Sunkiausiai karantino pasekmės paveiks 2 milijardus žmonių, dirbančių neoficialiame ekonomikos sektoriuje. Jų neapsaugo sutartiniai darbdavio įsipareigojimai, o socialinio distancijavimosi sąlygomis jie praktiškai negali užsidirbti sau duonos.
„Mūsų skaičiavimais, sako Guy Ryderis, vidutinės pajamos neoficialiame ekonomikos sektoriuje sumažės 60%. – Ir mes kalbame apie žmones, kurie ir be to mažai uždirba.
Labiausiai pažeidžiamų gyventojų grupėms išgyvenimui reikalingas tarptautinis solidarumas“.
Ne ką lengviau ir darbdaviams: Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, apie 436 mln. įmonių visame pasaulyje dėl pandemijos atsidūrė ant bankroto ribos.
Sudėtingiausia padėtis susidarė apdirbamojoje pramonėje, didmenininkų ir įmonėse, teikiančiose paslaugas biurams.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis