• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Koronos verpetai gali nuskandinti pažeidžiamiausius

Koronos verpetai gali nuskandinti pažeidžiamiausius

25 balandžio
08:30 2020

Noriu pasidalinti savo istorija. Balandžio 20 d. antroje dienos pusėje mano mamai užėjo nepakeliami skausmo priepuoliai dešiniajame šone. Iškvietus greitąją pagalbą buvo atlikta būtinoji diagnostika, ir kilus akmenligės įtarimui mama buvo nuvežta i Radviliškio ligoninę. Beje, greitosios felčerė Birutė Bilienė nusipelno didžiausios pagarbos už parodytą profesionalumą bei nuoširdumą.

Ligoninėje buvo suleisti vaistai nuo skausmo, paimti tepinėliai dėl koronos. Pasirodo, mama buvo patalpinta i izoliacinį skyrių. Visą sekančią dieną nebuvo suteikta jokio gydymo, apart lašelinės, nors mama ištisai kentėjo skausmus. Sekančią naktį man mama skambina, kad neįmanoma kentėt skausmo, kad nepavyksta prisišaukti gydytojo.

Aš telefonu susisiekiau su priėmimo slaugėmis, prašiau informacijos bei sujungti su budinčiu gydytoju. Jis kalbėjo grubiai, neprisistatė,aiškino, kad kol nebus testo atsakymo negali nieko imtis, apart skausmo slopinamų vaistų, ir numetė ragelį. Kitos dienos ryte prisiskambint gydytojams nepavyko, man teigė,kad jie labai užimti, su skafandrais, ir negali kalbėti.

Susisiekiau telefonu (patekti į vidų be šansų) su Radviliškio ligoninės direktoriumi V.Smalinsku, paaiškinau situaciją, jis pasakė,kad Šiauliuose dėl techninių kliūčių testai nedaromi, o mėginiai vežami i Kauną. Kada ateis atsakymai, jis prognozuoti nesiėmė.

O kol neateis atsakymai, mamos nepriims joks skubios pagalbos skyrius.

Tik po pokalbio su direktoriumi, mamai buvo pastatyta lašelinė, atlikta echoskopija, paimti kraujo tyrimai ir įtartas akmens įstrigimas inkste, (beje vieninteliam, nes kitas buvo pašalintas praeitais metais). Skausmai niekaip nepraeina, vaistai jau nepadeda, gydytojas duoda siuntimą i Šiaulių respublikinę ligoninę ekstra atvejui, bet mamai paaiškina, kad be koronos testo atsakymo jos tenai priimti negalės.

Neturėdamas kitos išeities, bandžiau prisiskambinti į sveikatos apsaugos ministerijos nemokamą konsultacijos liniją, ministerijos specialistams, deja visi telefonai buv o nuolat užimti.

Netekęs vilties parašiau laišką SAM ministrui bei ministro padėjėjai Agnei Lukauskaitei, išdėstydamas esmę, su prašymu, kad gal galėtu paspartint procesą, gal įmanoma telefonu sužinot tuos testo rezultatus, nes kol bus jie atvežti, gali būti ir per vėlu, mamai 82 metai, ji turi įvairių ligų, situacija tikrai neeilinė.

Valandos eigoje gavau atsakymą iš sveikatos departamento specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus vedėjos Ingos Cechanovičienės, kad – „Informuojame, kad tyrimo dėl Covid-19 atlikimas ir atsakymo laukimas neturi nieko bendro su pagalbos teikimu.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 16 d. sprendimo Nr. V-387 „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimo paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos teritorijoje“, neatidėliotinoms paslaugos nėra sustabdytos ir privalo būti teikiamos.

Visiems stacionarizuojamiems pacientams turi būti padarytas viruso SARS-CoV-2 tyrimas ir kol negautas tyrimo atsakymas į ligoninę guldomas pacientas palatoje turi būti vienas, o įstaigos personalas turi dėvėti atitinkamo saugos lygio asmens apsaugos priemones.

Atsižvelgiant į tai, kad Radviliškio ligoninė yra Respublikinės Šiaulių ligoninės valdymo teritorijoje, esant klausimų Radviliškio ligoninė turėtų konsultuotis su Respublikinė Šiaulių ligonine.” Taip pat ši informacija kartu su mano pagalbos prašymu buvo nusiųsta Radviliškio bei Šiaulių ligoninių vadovams. Ir ką jūs manote?

Tik tuomet mano mama buvo žaibiškai transportuota į Šiaulių respublikinę ligoninę, ir po dviejų parų delsimo, kurios galėjo būti ir lemiamos, laukiant koronos viruso testo atsakymo, nors mama nesiskundė jokiais viruso simptomais – kvėpavimo sutrikimų nebuvo jokiu – nekosėjo, nei dusulio, nei temperatūros neturėjo, – imtasi rimtai ieškoti ligos priežasčių bei gydymo…

Dar pridursiu,kad izoliatoriuje ligonis patalpinamas vienutėje,jam neleidžiama net kojos iškelti iš palatos. Jokio maitinimo. Vieną parą, antrą parą, o gal ir trečią… Ir niekas nieko nepaaiškina. Esant ūmiems susirgimams,jau vien nuo tokio streso baigtis gali būti nesunkiai prognozuojama. Ypač rimtiems, senyvo amžiaus ligoniams.

Retorinis klausimas – ar žemesnių grandžių medicinos specialistai kvaili, nežinantys reglamentuojančių įstatymų, ar nusikalstamai aplaidūs?Juk ne visi garbaus amžiaus senoliai pakliuvę į panašią situaciją, turi artimus giminaičius, kurie pakovotų už jų gyvybes, nors tai priklauso gydytojams.

Beje, nieko neužsiminiau dėl savo požiūrio į koronos viruso psichozę. Naudodamasis proga, įdedu savo straipsnio nuorodą šia tema, kuris buvo nesenai publikuotas šiame portale, įvykio išvakarėse, kurio neskelbė nei Delfis, nei Lrytas,  https://infa.lt/44667/atviras-laiskas-lr-sveikatos-apsaugos-ministrui-bei-viceministrei-i-kuri-nebuvo-atsakyta/

Beje, šio straipsnio publikacijos taip pat nesulaukiau iš didžiųjų sistemos ruporų.

mūsų skaitytojas Romualdas Selvenis

infa.lt komentaras:

Šis mūsų skaitytojo laiškas paskelbtas netikrinus medžiagoje paskelbtos informacijos, kadangi priėjome prie jos penktadienį  vėlai vakare. Todėl, jei straipsnyje paminėti žmonės mano, jog paskelbta informacija neatitinka tikrovės – jie gali parašyti redakcijai per „Kontaktai“ skyrių, pateikdami savąją įvykių versiją, kurią mes būtinai išspausdinsime.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 1 124

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Rasa    -  2020-04-27, 19:57

  Aš manau, kad darbuotojai specialiai taip pažeidinėja įstatymus, kad pakenkti zaliesiems valst.,kad va kokie jie blogi. Ar tik nebus ten konservai patare kaip dirbti. Situacija panaši į vaikagrobiu siautėjima. Įstatymai neblogi, o va vykdytojai ką garbina ir kam tarnauja,kenkdami valdantiems. Rinkimai artėja.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Algirdas    -  2020-04-27, 23:44

   Nieko jie nepažeidinėja, jie laikosi nurodymų gautų iš tų pačių žalių valstiečių vyriausybės bei Verygos vadovaujamo križės centro, o tie gauna „rekomendacijas“ iš PSO bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro. Viskas valdoma centralizuotai. Beveik visame pasaulyje tas pats. Didžioji dauguma vyriausybių „pakabinti“ nes tarp jų vieni pedofilai, psichopatai ir kitokie iškrypėliai. Tokie visada eis ten kur vėjas pūs. JAV panaikino finansavimą PSO. Dabar didžiausias PSO rėmėjas-Bilas Geitsas. Jo kišenėj PSO, JAV bei JK Med. produktų reguliavimo tarnybos, vyriausybių vyriausieji patarėjai pandemijų klausimais, bei firmos, tokios kaip „Mologic ltd.“ užsiimančios Covid-19 testų bei skiepų sukūrimu. Visokie verygos bei žali valstiečiai čia ne prie ko, jie eiliniai iešmininkai ir jų kosėjimas į dangų neina. O tie darbuotojai (kai kurie sąžiningi) jau skelbia, kad dėl tokių veiksmų žmonės negauna tinkamo gydymo ir paliekami tiesiog mirti. Pasaulyje tokių liudijimų jau gana daug, o šis atvejis aprašytas Romualdo Selvenio tikrai ne atsitiktinumas. Išgirsim dar, tik labai gaila, bet apie daugumą atvejų taip ir neišgirsime nieko nes artimieji, prie tų kurie jau apturėjo nelaimę patekti ligoninėn, deja neprileidžiami, skrodimai nedaromi, o laidojama staigiai ir beveik be liudininkų.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Romas    -  2020-04-29, 19:33

    Pritariu Algirdui 100%.Tikra tiesa.

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ką manote apie rugsėjo 10 protesto akciją?


 • Ji įvyks net ir be leidimo (68%, 71 balsavo)
 • Leidimas bus gautas iš ji įvyks taikiai (13%, 14 balsavo)
 • Ji įvyks ir pasikartos riaušės (11%, 11 balsavo)
 • Vilnius bus blokuotas ir ji neįvyks (8%, 8 balsavo)

Viso balsavo: 104
Pradėta - 2021-09-04 @ 21:14
Pabaiga - 2021-09-09 @ 21:14

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Ar dar neatsibodo?

Jolanta Blažytė. Ar dar neatsibodo?

atsiliepimų 8 Skaityti visą įrašą
    Dainius Kepenis pranešimas: „Žmogaus teisių komiteto pirmininkas pats linkęs rūšiuoti žmones?“

Dainius Kepenis pranešimas: „Žmogaus teisių komiteto pirmininkas pats linkęs rūšiuoti žmones?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Džaivild Apanavičienė. Milgramo eksperimentas „Paklusnumas: elgesio tyrimas“

Džaivild Apanavičienė. Milgramo eksperimentas „Paklusnumas: elgesio tyrimas“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viktoras Jašinskas. Epochų sankirta

Viktoras Jašinskas. Epochų sankirta

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Naujoji misija?

Jolanta Blažytė. Naujoji misija?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Alvis Mozeris. Tvirtai apsisprendžiau niekada nekelti kojos į Covid vakcinacijos centrus, kuriais tapo ir prekybos centrai

Alvis Mozeris. Tvirtai apsisprendžiau niekada nekelti kojos į Covid vakcinacijos centrus, kuriais tapo ir prekybos centrai

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Nuo saujelės „tamsuolių“ valdžia atsitveria tvoromis saugomomis ginkluotų pareigūnų – ko bijomasi?

Nuo saujelės „tamsuolių“ valdžia atsitveria tvoromis saugomomis ginkluotų pareigūnų – ko bijomasi?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Norit kruvinos “revoliucijos“?

Algimantas Rusteika. Norit kruvinos “revoliucijos“?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Trumpai: „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ istorija ir jo nuveiktų darbų rezultatas

Arvydas Daunys. Trumpai: „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ istorija ir jo nuveiktų darbų rezultatas

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kur dingo Skandinavija?

Jolanta Blažytė. Kur dingo Skandinavija?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ką daryti, kad būtų gerai?

Ką daryti, kad būtų gerai?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Jie Jums meluoja, rizikuoja Jūsų ir Jūsų vaikų sveikata

Ramūnas Karbauskis. Jie Jums meluoja, rizikuoja Jūsų ir Jūsų vaikų sveikata

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra Realpolitik

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra Realpolitik

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: klasių kova pagal Šimonytės Vyriausybę

Linas Bitvinskas: klasių kova pagal Šimonytės Vyriausybę

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
Va

Persirge nei platina,nei uzkrecia kitus,tai patys saugiausi zmones...

Pusantro šlubo NATO kapralo, net jei jis iš JAV - nieko neapgins ir net nebandys....

NATO - tikrai mūsų vienintelė viltis, bet ji neapgins nuo ES skleidžiamų ir prievartaujamų iškrypimų...

Autorė rašo mąstantiems, įgaliems analizuoti ir turintiems įgimtą nuovoką. Dulkys juk aiškiai pasakė, pagrindinė užduotis,...

mano draugui dausose papasakok.Poveikis po pirmos fozės buvo.Palaidojau.Kaimynė vyrą palaidojo,pas kitus giminaitė kominė reanimacijoj,šansų nebėra.Taip,kad...

Yra skirtingų gamintojų skirtingos vakcinos, kai kurios skiriasi iš principo - bet kuris "antivakseris" savo...

Nesutikčiau su vertinimu - įvairių šaltinių pateikiama ~2% mirtingumas ir Jūsų 90% "lengvas ar net...

Hm

Kalba ne apie vakcinas, bet apie pačios ligos pavojingumą - 90 proc. populiacijos tai lengvas...

Poveikį tiktai turi, tik blogiausiai, kad nežinia kokį- daugiau naudos ar žalos ir tai paaiškės...

Atsitiktinai šalį administruojantys galėtų prastumti pataisą, kad jaunuoliai, susileidę reikiamą kiekį eksperimentinio marmalo, galėtų balsuoti...