infa.lt

Įdomūs faktai apie žmones

Įdomūs faktai apie žmones

26 gruodžio
01:01 2015

žmogus

1. Žmonės su aukštu testosterono lygiu gauna pasitenkinimą, kai pyksta kiti.

2. Žmonės siekia pažeminti kitus, kai nepasitiki patys savimi. Tiriamieji, kuriems buvo pasakyta, jog jie blogai praėjo IQ testą, išsakydavo daugiau išankstinių religinių ir nacionalistinių nuostatų, nei tie, kuriems buvo pasakoma apie aukštus testo rezultatus.

3. Tuo pačiu žmonės nuoširdžiai įsitikinę, jog jų negatyvus požiūris į kitus yra visiškai nuoširdus ir neturi jokio ryšio su jų pablogėjusia nuomone apie save pačius. Kitų žeminimas padeda savivertės atstatymui.

4. Žmonių elgesį įtakoja kūno pojūčiai. Pavyzdžiui, yra stabili asociacija tarp svorio pojūčio ir „svarbumo“, „rimtumo“, „tikroviškumo“. Žmonės vertino kitą žmogų kaip labiau rimtą ir stabilų, jeigu jo reziume (trumpas esmės išdėstymas) būdavo pateikiamas sunkioje papkėje, ir atvirkščiai.

5. Lygiai taip pat, kietumo, tvirtumo pojūtis daro žmones nelanksčiais. Sėdintys ant kietų kėdžių būdavo labiau nenuolaidūs derybose. Nelygumų, šiurkštumo pojūtis iššaukia žmonėse sudėtingumo santykiuose tarp žmonių pojūtį, o šaltis glaudžiai susijęs su vienatvės pojūčiu.

6. Žmonės linkę vykdyti amoralius poelgius arba neišpildyti kažkieno pagalbos prašymo, jei tam nereikia padėti pastangų arba neteks atsisakyti žmogui tiesiai.

7. Tačiau, didesnė žmonių dalis elgiasi „kaip priklauso“, jeigu jie turi priimti moralinį sprendimą kažkam matant. Į tiesioginį pagalbos prašymą, prašymą paaukoti ar renkant parašus, atsisakoma rečiau.

8. Melas reikalauja didelių mentalinių pastangų. Žmogui vienu metu tenka išlaikyti galvoje melą – kad apie jį kalbėti, ir tiesą – kad ją nuslėpti. Ko pasekoje jis ištaria labiau paprastus sakinius ir sunkiau susitvarko su užduotimis sumanumo atžvilgiu.

9. Kai žmonės yra stebimi, – jie elgiasi geriau. Be to, stebėjimo iliuzija irgi veikia. Užteko pakabinti savitarnos valgykloje akių fotografijas, kad didesnis skaičius žmonių imtųsi nunešti savo naudotus indus.

10. Prie viso to, elgesys įtakoja moralę (taip- taip). Žmonės, sumelavę, kažką apgavę ar padarę kokį kita amoralų poelgį, po to kitaip vertina, kas yra gerai, o kas blogai.

11. Patraukli sąžininga išvaizda gali lengvai suklaidinti. Žmonės yra labiau linkę pasitikėti išvaizda, nei nuoširdumu. Netgi profesionalai 86% atvejų laikė sąžiningais meluojančius žmones su sąžiningomis manieromis.

12. Išvaizda vaidina didžiulį vaidmenį netgi balsuojant ar renkant politikus. Rinkėjai susidaro išvadas apie politikų kompetenciją pagal veido brandą ir fizinį patrauklumą. Suprantama, jog nesąmoningai.

13. Labiau sėkmingi ir turtingi yra laikomi labiau protingais, išmintingais ir t.t., ir atvirkščiai. Ir dažnai žmonės yra linkę galvoti, jog tie, kas pasiekė sėkmės, ir tie, kurių kelias buvo grįstas kančiomis, to užsitarnavo.

14. Laimingesnis ne tas, pas kurį pinigų daug, o tas, pas kurį jų daugiau, nei pas kaimyną. Iš dalies tuo pagrįstas ir nepasitenkinimas dideliais pinigais. Žmonės pastoviai lygina save su kaimynais. Praturtėję jie pradeda suktis naujoje aplinkoje, kur pas žmones pinigų dar daugiau, ir iškilti virš aplinkinių nėra lengva.

15. Pyktis sustiprina žmonėse norą turėti. Žmonės padeda daugiau pastangų siekdami gauti objektą, kuris asocijuojasi jiems su piktais veidais. Anksčiau tai buvo laikoma tik teigiamų emocijų savybe.

16. Kuo sudėtingesnis sprendimas, kurį būtina priimti, tuo labiau žmonės yra linkę palikti viską, kaip yra. Jeigu parduotuvėje pernelyg didelis pasirinkimas ir žmonės negali iškart nustatyti kuri iš prekių geresnė – jie išeis be pirkinio.

17. Kai žmonės jaučia, jog nekontroliuoja to kas vyksta, jie yra linkę matyti neegzistuojančius dėsnius nesusijusiuose tarpusavyje vaizduose ir tikėti sąmokslo teorijomis.

18. Žmonės gailisi dėl greitai priimtų sprendimų, net tada, jei juos tenkina rezultatai. Tuo pačiu svarbu ne faktinis laikas skirtas sprendimui. Svarbu tai, ar jaučia žmogus, jog laiko buvo pakankamai.

19. Ne visos rizikos vertinamos vienodai. Vienas ir tas pats žmogus gali be baimės šokti su parašiutu, tačiau bijoti paprieštarauti viršininkui. Arba dresuoti tigrus, tačiau gėdintis susipažinti su simpatiška moterimi.

20. Nuobodulys turi šviesiąją pusę. Nuobodžiaujantys žmonės neretai ieško galimybės padaryti gerus darbus, kadangi pramogos jiems nusibodo ir neatneša į jų gyvenimą prasmės.

1 Atsiliepimas

  1. Saulius    -  2015-12-27, 20:03

    saltinis?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Įdomūs faktai apie žmones* - nuoroda: https://infa.lt/4420/idomus-faktai-apie-zmones/