infa.lt

Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką – Kaukės Krenta“

Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką – Kaukės Krenta“

07 balandžio
10:07 2020
Marius Laurinavičius

Marius Laurinavičius | Facebook nuotr.

Vieno BNS spaudos agentūros paskelbto straipsnio, kurį perskelbė infa.lt, herojus, žurnalistas Marius Laurinavičius, piktindamasis tuo, kad jam nebuvo suteikta galimybė pasakyti savo žodį straipsnyje apie save patį, kuriame, pasak jo paties, jis yra šmeižiamas, – savo Facebook paskyroje pasidalino tokio pobūdžio tekstu, kuriame yra reikalaujama paneigti straipsnyje skelbiamus teiginius ir grasinama žurnalistų etikos tarnyba tinklapiams, pasidalinusiems minėta BNS medžiaga:  https://infa.lt/43856/padejo-atgabenti-priemones-su-koronavirusu-kovojantiems-medikams-sulauke-smeizto/

Toje medžiagoje, reaguojama į paties besipiktinančiojo, Mariaus Laurinavičiaus parašytą straipsnį, kuriame jis, lygiai taip pat nesuteikė žodžio jo aprašomos įmonės atstovams, apkaltinęs (jis tą vadina fakto konstatavimu) pačią įmonę, atgabenusią taip reikalingas Lietuvai medicinos priemones, glaudžiais ryšiais  su Rusija. Citata iš straipsnio, paskelbto LRT portale:

„Tačiau šios dienos analizės kontekste svarbiausia, kad ši esą lietuviška bendrovė yra Rusijos geležinkelių bendrovės „Transkonteiner“ atstovė. Apie jos itin glaudžius ryšius su Rusija net viešai kalbama mažiausiai nuo 2010 m., kai bendrovėje „Hoptrans Projects“ įsidarbino buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus“.

Šiame LRT paskelbtame straipsnyje kitai pusei nebuvo suteikta jokia teisė į gynybą arba galimybė pasisakyti trečiajai pusei, atstovaujančiai kitą poziciją, nuomonę ar požiūrį. Tačiau, savo paties atžvilgiu, žurnalistas Marius Laurinavičius, parašęs šį straipsnį (https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3/1156426/marius-laurinavicius-lietuvos-vyriausybe-su-rusija-ir-kinija-pries-vakaru-sajungininkus), reikalauja jau kitokių veiksmų, t.y. tokių, kuriais jam būtų buvę leista pasisakyti jo atžvilgiu rašomoje publikacijoje:

#ŠmeižtasBusSustabdytas

Na ką – KAUKĖS KRENTA. Kol kas yra keturi interneto portalai (bent aš tiek randu), kurie, mano manymu, pažeisdami Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, platina „Hoptrans“ bendrovės skleidžiamą mano profesinei reputacijai kenkiantį ŠMEIŽTĄ apie mane.

Ypač stengėsi portalas alfa.lt, kuris tą šmeižtą platinti ėmė iš karto po to, kai jį paskelbė „Hoptrans“. Nežinau, ar abi bendrovės veikė iš anksto susitarę, bet,pažiūrėjus į tai ką rodo skelbimo laikas „Hoptrans“ Facebook paskyroje ir alfa.lt skelbiamas jų publikacijos laikas https://www.alfa.lt/…/apsaugos-priemones-medikams-gabenusi-…, atrodo, kad alfa,lt mane šmeižiančią publikaciją paskelbė praėjus vos kelioms ar keliolikai minučių nuo jos paskelbimo „Hoptrans“ Facebook paskyroje.

Nežinau, ar tai gali būti susiję, tačiau mane sudomino informacija, kad alfa.lt vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas dabar yra Artūras Račas, kurio nuotrauka kartą net buvo atsidūrusi VSD ataskaitoje apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui https://www.delfi.lt/…/skelbiama-vsd-ataskaita-kas-ir-kaip-…. O pats A.Račas ir žiniasklaidoje buvo minėtas dėl vienaip ar kitaip su Rusija susijusios veiklos https://www.delfi.lt/…/vsd-ataskaitos-aidai-rusijos-analiti…. Maža to, jo straipsnius skelbė (nuoroda nesidalinsiu, bet įrodymus esu išsaugojęs) net „Sputnik“, vadinęs jį (turbūt savo) „kolumnistu“.

Dar trys portalai, kurie skelbė šį „Hoptrans“ šmeižtą, kaip savo medžiagas yra kauno,diena.lt https://kauno.diena.lt/…/padejo-atgabenti-priemones-su-koro… bei laisvaslaikrastis.lt https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php… ir infa.lt https://infa.lt/…/padejo-atgabenti-priemones-su-koronaviru…/

Nė vienas jų, skirtingai negu reikalauja Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymas ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas NET NESUSISIEKĖ SU MANIMI IR NEIŠKLAUSĖ ANTROS PUSĖS. Aš tikrai kantriai laukiau iki pat vakaro, tačiau bandymų susiekti nebuvo nei prieš skelbiant šmeižikiškas publikacijas, nei jas paskelbus.

Cituoju Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą:

„15 straipsnis. Atsakymo teisė.

Kiekvienas fizinis asmuo, kurio garbę ir orumą žemina visuomenės informavimo priemonėje paskelbta tikrovės neatitinkanti, netiksli ar šališka informacija apie jį, taip pat kiekvienas juridinis asmuo, kurio dalykinei reputacijai ar kitiems teisėtiems interesams pakenkė tikrovės neatitinkanti, netiksli ar šališka informacija, turi teisę atsakyti, paneigdamas tikrovės neatitinkančią informaciją ar patikslindamas paskelbtą informaciją, arba pareikalauti, kad viešosios informacijos rengėjas ir (ar) skleidėjas šio įstatymo 44 straipsnyje nustatyta tvarka paneigtų tikrovės neatitinkančią informaciją.

16 straipsnis. Nuomonių įvairovės visuomenės informavimo priemonėse užtikrinimas

1. Gerbdami nuomonių įvairovę, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi visuomenės informavimo priemonėse pateikti kuo daugiau viena nuo kitos nepriklausomų nuomonių.

Cituoju Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą:

5 straipsnis Gerbdami nuomonių įvairovę, žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai turi pateikti ne mažiau kaip dviejų skirtingų, tarpusavyje nesusijusių asmenų nuomones, kai informacija yra prieštaringa, neaiški arba susijusi su konfliktiniais klausimais.

20 straipsnis Neigiamai kritikuojamam asmeniui visada turi būti suteikta galimybė paaiškinti, patikslinti, paneigti informaciją. Jeigu tokios galimybės nėra arba asmuo atsisako pasinaudoti šia galimybe, būtina apie tai pranešti tame pačiame kūrinyje.

Remdamasis tuo, ką pacitavau, esu priverstas konstatuoti, kad šios keturios žiniasklaidos priemonės pažeidė Lietuvos respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą, skelbdamos „Hoptrans“ platinamą šmeižtą, bet NESUTEIKDAMOS MAN NET GALIMYBĖS ATSAKYTI, SAVO STRAIPSNIUOSE NEPATEIKDAMOS MANO NUOMONĖS, kai yra reikalaujama.

Todėl pareiškiu, kad kreipsiuosi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Tuo pačiu reikalauju, kad minėtos keturios žiniasklaidos priemonės paneigtų išvardintus teiginius:

„Tokie M. Laurinavičiaus dėstomi teiginiai – absoliutus melas, tikrovės neatitinkantys prasimanymai, greičiausia, padiktuoti lakios autoriaus fantazijos“

„Ponas Laurinavičius savo straipsnyje ne tik apsimelavo, bet ir pamynė elementarų padorumą. Jis taip paniekino nuoširdžias pastangas žmonių, kurie dabartinėje situacijoje daro viską, kad bendromis pastangomis spręsti bėdas ir ieškoti išeičių iš kritinės padėties valstybėje, kurioje gyvename sunkiu metu“

Visi šie reikalavimai bus teisiškai įforminti ir pasieks ne tik redakcijas, bet ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

O Jūs galite spręsti kokia žiniasklaidos kompanija susibūrė šiam „Hoptrans“ šmeižtui platinti. :) ir patys viską įvertinti.

Visa tai žurnalistas M. Laurinavičius paskelbė savo Facebook paskyroje. Tiesiogiai su tuo galima susipažinti čia (Facebook).

Savo ruožtu, infa.lt nesirengia būti arbitru tarp šių dviejų pusių – žurnalisto Mariaus Laurinavičiaus ir „Hoptrans Projects“ bendrovės – medžiaga nėra infa.lt produktas (mes ją perspausdinome iš BNS puslapio: https://sc.bns.lt/view/item/339115), todėl, jei bus įrodyta, jog M. Laurinavičiaus skelbiamoje medžiagoje yra tiesa ir iš BNS puslapio ši medžiaga yra pašalinta – infa.lt padarys tą patį. Ir atvirkščiai, jei bus įrodyta, jog „Hoptrans Projects“ bendrovės skelbiama medžiaga yra teisinga – infa.lt paskelbs tą sprendimą papildomai.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Kaukė krenta    -  2020-04-08, 07:23

    pačiam Laurinavičiui. Tokiais kaltinimais švaistosi epidemijos metu, kad tiesiog galvoj netelpa.
    Tiesą sakant juokina reikalavimas leisti pasisakyti, nes savo sraipsnyje tokio reikalavimo visai netaikė atžvilgių tų žmonių, kuriuos aprašinėjo. Įdomu kuo čia baigsis su „Hoptrans“, ar nebus taip, kad pačiam teks viešai paneiginėt savo rašliavą?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Arvydas Juozaitis. Užuot pietavę kukliai vakarieniausime?

Arvydas Juozaitis. Užuot pietavę kukliai vakarieniausime?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    A.Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!

A.Rusteika. Už mūsų ir jūsų sveikatą!

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    2009 metų krizės laikų finansų ministrė I. Šimonytė kritikuoja dabartinės vyriausybės ataskaitą ir finansų politiką

2009 metų krizės laikų finansų ministrė I. Šimonytė kritikuoja dabartinės vyriausybės ataskaitą ir finansų politiką

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ar pagalba žmonėms ir verslui nėra žlugdoma tyčia?

Ar pagalba žmonėms ir verslui nėra žlugdoma tyčia?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Karantinas smegenyse, o ne gatvėje

Karantinas smegenyse, o ne gatvėje

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Nelaimės istorijos

Lidžita Kolosauskaitė. Covid19: Nelaimės istorijos

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: ministro J. Narkevičiaus reputacijos naikinimas buvo gerai suplanuotas ir jame dalyvavo daug skirtingų interesų grupių

Ramūnas Karbauskis: ministro J. Narkevičiaus reputacijos naikinimas buvo gerai suplanuotas ir jame dalyvavo daug skirtingų interesų grupių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis suskubo pareikšti, jog vyriausybė nediskriminuoja vyresniojo amžiaus žmonių

Saulius Skvernelis suskubo pareikšti, jog vyriausybė nediskriminuoja vyresniojo amžiaus žmonių

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Aloyzas Sakalas. Nepriklausomas prokuroras: realybė ar rožinis sapnas

Aloyzas Sakalas. Nepriklausomas prokuroras: realybė ar rožinis sapnas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatoriams užkliuvo Jaroslavo Narkevičiaus dvikalbė lentelė ant namo – negerbia lietuvių kalbos

Konservatoriams užkliuvo Jaroslavo Narkevičiaus dvikalbė lentelė ant namo – negerbia lietuvių kalbos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Jonas Grigas. Apie 5G mobiliuosius ryšius

Jonas Grigas. Apie 5G mobiliuosius ryšius

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Buvęs PSO direktorius: „Koronavirusas nuslops dar iki tol, kol mes sukursime vakciną“

Buvęs PSO direktorius: „Koronavirusas nuslops dar iki tol, kol mes sukursime vakciną“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis: „Ar valdžios troškimas jums svarbiau, nei žmonių gyvybės?!“

Ramūnas Karbauskis: „Ar valdžios troškimas jums svarbiau, nei žmonių gyvybės?!“

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Deja, siais laikais labai mazai mamu susimasto apie viekartiniu sauskelniu zala savo vaikams. Dazniausiai del...

Šiaip ir aš norėčiau tą vaizdo medžiagą pamatyti, bet jau ketvirtoje straipsnio pastraipoje sakoma, kad...

Kur vaizdo medžiaga...

Parodykite tą video, tada bus galima spręsti:)...

Hm

Juozaitis ir parodė kokia ta pas mus demokratija ir "lygios" galimybės būti išrinktam......

infa•lt; ačiū, kad įkėlėte šį vidoe. Labai sunku jį rasti internete, nes masiškai šalinamas ir...

Medikai, kaip ir daugelis valdiškų įstaigų darbuotojų, jau seniai užsiima darbo imitavimu. O apie šio...

Dirbti nereikia - pakanka darbą imituoti. Pirmiausia tai puikiai įvaldė "politikai", stropiai vykdę "gosdepo" instrukcijas,...

Žodžių kratinys verstas iš tokio paties žodžių kratinio. Burliokiško rašinėjimo mada ateina iš užsienio, kaip...

Šoka Veryga pagal globalios mafijos dūdą, kuri nori į savo rankas susiimti visą įmanomą medicinos...

..ta pati, kuri nemotyvuotai praskolino Lietuvą 2009 metų krizės metu dabar bando žarstyti priekaištus vyriausybei,...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Marius Laurinavičius Facebook paskyroje: „Na ką - Kaukės Krenta"* - nuoroda: https://infa.lt/43995/marius-laurinavicius-facebook-paskyroje-na-ka-kaukes-krenta/