Europiečiai pradėjo klinikinius, vaistų skirtų gydyti COVID-19, bandymus
Europoje pradėti eksperimentinių vaistų, skirtų gydyti COVID-19, įskaitant priešmaliarinį vaistą chlorokviną, klinikiniai tyrimai. Tyrimuose turėtų dalyvauti 3200 pacientų iš Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, JK ir Ispanijos. Prancūzijoje, kur eksperimentai prasidėjo jau praėjusį savaitgalį, juose dalyvaus 800 žmonių.
Tarp vaistų yra antivirusiniai vaistai remdesiviras, naudojami Ebolai gydyti, lopinaviras ir ritonaviras, skirti žmonėms, sergantiems ŽIV, ir antimaliarinis hidroksichlorokvinas.
„Pagerėjimas buvo pastebėtas jau po 48 valandų“
Kai kurie mokslininkai kaip veiksmingiausią vaistą nuo COVID-19 įvardino hidroksichlorokviną,
„Aš leidau Prancūzijoje atlikti kelis klinikinius tyrimus, įskaitant chlorokviną, šimtams hospitalizuotų žmonių. Aš pranešiu apie visus teigiamus ar neigiamus rezultatus“, – savaitgalį sakė Prancūzijos sveikatos ministras Olivier Veranas.
Vaistas buvo naudojamas 24 pacientams Marselyje gydyti, preliminarūs šio tyrimo rezultatai buvo paskelbti kovo 20 d. Tarptautiniame antimikrobinių agentų žurnale. Mokslininkai padarė išvadą, kad nepaisant nedidelės tyrimo apimties, gydymas hidroksichlorokvinu ir azitromicinu pagerino pacientų būklę.
„Po šešių dienų skirtumas tarp gydytų ir negydytų buvo akivaizdus“, – teigė tyrimo vadovas, infekcinių ligų ekspertas Didier Raul. Anot jo, 75% pacientų visiškai pasveiko po gydymo.
Anot jo, kai kurių pacientų būklė pastebimai pagerėjo jau po 48 valandų, ir dabar visi pacientai be išimties., sergantys COVID-19, gaus šiuos vaistus Tyrimai buvo atlikti Marselio universiteto Méditerranée infekcinėje ligoninėje.
Tuo tarpu pirmadienį PSO perspėjo šalis nenaudoti „nepatikrinto gydymo“. „Šiuo metu nėra jokio veiksmingo vaisto nuo COVID-19, – teigė PSO generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus. – Nepatikrintų vaistų vartojimas gali sukurti apgaulingų vilčių periodą ir sukelti vaistų, reikalingų kitoms ligoms gydyti, trūkumą.“