infa.lt

NSGK nustatė, kad konstitucinių pagrindų skelbti nepaprastąją padėtį nėra, bet pritarė, jog rekomendacijos visuomenei turi būti griežtinamos

NSGK nustatė, kad konstitucinių pagrindų skelbti nepaprastąją padėtį nėra, bet pritarė, jog rekomendacijos visuomenei turi būti griežtinamos

24 kovo
17:45 2020

Moterys su kaukėmis - Lietuva

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, kuriame dalyvavo nacionalinį saugumą užtikrinančių valstybės institucijų vadovai, Valstybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė, Valstybės ekstremalios situacijos operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei kitų institucijų vadovai, išklausė informaciją dėl valstybėje paskelbtos su COVID-19 virusu susijusios ekstremalios padėties ir valstybės institucijų pasirengimo jai suvaldyti.

Komitetui buvo pristatyti situacijos valdymo planai ir būtiniausios priemonės. Daug klausimų kėlė būtiniausių priemonių apsisaugoti nuo viruso pirkimai, aprūpinimas jais, kaip valstybė dalyvauja Europos Sąjungos bendruose pirkimuose ir tiesiogiai dirbančių pareigūnų, ypač medikų,  sveikata.

Posėdyje atkreiptas dėmesys į didesnį kariuomenės įsitraukimą sprendžiant sudėtingą situaciją šalyje. Išsakyta nuomonė, kad labai padėtų kariuomenės profesionalai planuojant ir vykdant logistiką, nes  kariuomenės organizuotumas –  svarbus pranašumas.

Komitetas, reaguodamas į valstybės politikų ir visuomenės narių pasisakymus, atkreipia Vyriausybės dėmesį į svarbiausius dalykus, taip pat kelia klausimus, kaip dažnai medicinos įstaigose būtina atlikti testavimą ir tyrimus tiesiogiai funkcijas vykdantiems pareigūnams, ypač tiesiogiai su žmonėmis dirbantiems medikams, kurių sveikata visuomenei yra svarbiausia.

Būtina padėti užtikrinti gydymo funkcijų nepertraukiamumą, visi tiesiogiai dirbantys pareigūnai turi veikti 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę. Pabrėžiama, kad toks yra komiteto  uždavinys siekiant suvaldyti sudėtingą situaciją.

Komitetas pritaria, kad rekomendacijos visuomenei turi būti griežtinamos, nes būtina efektyviai kontroliuoti siūlomų ir taikomų priemonių vykdymą, ir prašo Vyriausybės skubiai parengti ir pateikti Seimui svarstyti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo, Administracinių nusižengimų kodekso, Civilinės saugos įstatymo svarbiausius pakeitimus.

Šie teisės aktų pakeitimai turėtų spręsti priemonių privalomumą ir jų kontrolės efektyvumą, taip pat atsakyti dėl neaiškumų ir poreikio skelbti nepaprastąją padėtį. Komiteto nuomone, šiuo metu nėra konstitucinių pagrindų nepaprastosios padėties įvedimui, todėl komitetas prašo valstybės institucijų nedelsiant informuoti, jeigu situacija pasikeistų. Tam galima panaudoti ir indikatorius, kurie įtvirtinti Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme.

Komitetas tęs svarstymą kovo 27 d., penktadienį, pasitarimo metu domėsis naujausia informacija, taip pat raštu pateiks savo siūlymus Vyriausybei ir tiesiogiai įsitrauks į Valstybės ekstremalių situacijų komisijos darbą.

1 Atsiliepimas

  1. danielius    -  2020-03-24, 22:07

    paskui liks tik sucipuoti, ar ne?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

pzdc, kaip mažumos pradeda reguliuot gyvenimo taisykles normaliai daugumai. Ar ne laikas grįžt į laikotarpį...

Bet aš jums padėsiu, jūs galite įsivesti į google paiešką šią pavardę Beda M. Stadler...

Tai trolinat labiau už mane, nes kažkaip abejoju, kad turit rankose tą žurnalą, bet iš...

Hm

... na taip, visiška dur nių planeta. Prieš kokių 30 metų net neįsivaizdavau tokį žmonijos...

Tokio straipsnio nurodytame žurnale tuo laiku nėra. Taip kaip čia troliukai ?...

Šalin rankas nuo Tiesos siekenčio žmogaus...

svarbi žinia...

ONA

Tiek iškentė ,užjaučiu ir būtinai pasirašysiu...

Gal pats mane trauksit ton atsakomybėn ponas anonime? Šiaip jau, aš ir baimė tiek susiję...

Be jokios abejones. Mes visi lygus ir vienodi. Lygesni tik kol kas seime prie lovio...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *NSGK nustatė, kad konstitucinių pagrindų skelbti nepaprastąją padėtį nėra, bet pritarė, jog rekomendacijos visuomenei turi būti griežtinamos* - nuoroda: https://infa.lt/43425/nsgk-nustate-kad-konstituciniu-pagrindu-skelbti-nepaprastaja-padeti-nera-bet-pritare-jog-rekomendacijos-visuomenei-turi-buti-grieztinamos/