• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Puolimas prieš Sąjungą „Vardan Šeimos“ – „susinaikinkite“

Puolimas prieš Sąjungą „Vardan Šeimos“ – „susinaikinkite“

17 kovo
09:00 2020

Į infa.lt kreipėsi Sąjunga „Vardan šeimos“ asociacijos, pastaruoju metu užsiimančios pagalba šeimoms, vadovė – Edita Morkūnienė. Ir papasakojo keistoką iš pirmo žvilgsnio istoriją, kuria dabartinės demokratijos laikais net gali būti sunku patikėti.

Asociacijos puslapį Facebook socialiniame tinkle pradėjo aktyviai atakuoti LGBT idėjas palaikantis, o gal ir išpažįstantis jaunimas, kaltindamas organizaciją homofobija, o joje dirbančius žmones diskriminacija prieš kitaip mąstančius, atsilikimu nuo šiuolaikinių realijų (pasaulis toks įvairus, o jūs vis apie vieną ir tą patį), neapykantos skatinimu prieš LGBT asmenis ir panašiomis nuodėmėmis.

infa.lt uždavė Sąjungos „Vardan šeimos“ vadovei Editai Morkūnienei keletą klausimų:

Sakykite, Edita, kuo pasireiškė tie puslapio puldinėjimai?

Atakos prieš puslapį pasireiškė skundais Facebook administracijai prieš Sąjungos puslapyje skelbiamą medžiagą, esą ji neatitinka bendruomenės (Facebook) standartų, ko pasekoje buvo blokuotas pagrindinis puslapio administratorius.

Nuolat rašomi neigiami komentarai, kuriuose organizacija piešiama juodžiausiomis spalvomis, dedami neigiami įvertinimų balai puslapio reitingavimo sistemoje su lydimaisiais komentarais – neva mus reikia blokuoti, pranešti apie neapykantos kurstymą ir diskriminaciją, homofobiją.

Už ką buvo blokuotas puslapio administratorius?

Administratorius buvo blokuotas už tai, kad pasidalino puslapyje vieno portalo nuoroda, kurią atidarius buvo patalpinta pačios Sąjungos „Vardan šeimos“ paskelbta deklaracija dėl gender ir LGBT ideologijos stabdymo Lietuvoje, kuri aktyviai bandoma diegti vaikų darželiuose ir mokyklose tų pačių LGBT bendruomenės atstovų.

Įdomiausia yra tai, kad jie neraportavo apie mūsų pačių įdėtą deklaraciją, kurioje išsakoma mūsų organizacijos narių pozicija ir noras auklėti mūsų vaikus pagal tėvų įsitikinimus, krikščioniškąją moralę, pagarbos šeimai, kuriančiai gyvybę pagrindais. Jie raportavo prieš mūsų pačių medžiagą tik įdėtą kaip nuorodą iš kito puslapio. Ko pasekoje mūsų administratorius negalės atlikti jokio darbo tris dienas.

Kiek maždaug buvo tokių vertinimu-komentarų-įžeidimų. Ar bandėte suskaičiuoti?

Apie 20. Dalis atėjo į puslapį kaip puslapio reitingų vertintojai su komentarais, dalis rašė asmenines žinutes su įžeidimais, dalis komentavo įžeidžiamomis ar kaltinančiomis žinutėmis.

Tai jie galiausiai nutraukė savo akciją?

Ne, mes ėmėme juos blokuoti ir išjungėme reitingų opciją puslapyje, tačiau ramūs nesijaučiame, nes esant tokiai paprastai galimybei užblokuoti puslapio administratorius – galima sutrikdyti visą organizacijos darbą, kuris vyksta per socialinio tinklo kontaktus, nes žmonėms, kuriems reikalinga pagalba – lengviausiai mus ten rasti.

Kaip manote, iš ko kilo jų tokia priešiška iniciatyva?

Mes manome, jog tas jaunimas ne pats sugalvojo šį dalyką – juos kažkas pamokė tą daryti. Sprendžiant pagal daugumą jų asmeninių nuotraukų, kai kuriems ne daugiau 18-20 metų, ir tokio amžiaus būdami jie dar neturi pakankamai gyvenimiškos patirties, kad teisingai įvertintų, kas rašoma ir kas siūloma deklaracijoje. Kad priežastimi tapo mūsų paskelbta deklaracija – neabejotina, tačiau kas visos tos akcijos kurstytojas – galime tik spėlioti.

Ir kaip spėjate – kas tai?

Mes manome, kad tai vyresni LGBT atstovai, puikia suprantantys deklaracijoje išdėstytus dalykus ir jų keliamą pavojų LGBT+ ideologijos plėtrai.

Gal galėtumėte trumpai išdėstyti apie ką ta deklaracija?

Mielai. Jeigu visai trumpai – deklaracijoje teigiama, jog mes, tai yra tie, kas auginame savo pačių pagimdytus vaikus, turime turėti teisę auklėti juos be tų žmonių įsikišimo, kurie šiandien apibendrinami abreviatūra LGBT+.

Kodėl? – Todėl, kad tai mūsų vaikai ir mes geriausiai žinome kaip juos auginti ir auklėti, o ne tie, kas niekada savo vaikų neturėjo, ir negali turėti ne dėl kokios ligos (jie visi teigia esantys sveiki), o dėl savanoriško jų atsisakymo. Jeigu jie nenori turėti savo vaikų – tai kodėl mes turėtume jiems suteikti teisę auklėti savuosius?

Matomai šis dalykas juos labai užkabino, kad kai kuriuose komentaruose mums siūloma net susinaikinti.

Tai kas čia ką iš tiesų puola?

Sąjunga „Vardan šeimos“ nepuola nieko. Mes vykdome savo veiklą, kurią apibrėžia pagal Lietuvos įstatymus parengti įstatai. Mes veikiame savo kompetencijų ribose ir nesibrauname į svetimas teritorijas su kažkokiomis pretenzijomis., kaltinimais ar įžeidimais. Mes tiesiog dirbame šeimos vardan.

Tačiau patys patyrėme puolimą iš tų, kurie nuolat savo pačių atžvilgiu reikalauja tolerancijos, pakantumo ir nediskriminacijos. Keista čia tai, kad jie patys negali susitaikyti su kitokia nei jų pačių, pozicija. Net, jei ta pozicija neliečia jų pačių. Turiu omenyje mūsų šeimas. Jie manosi turintys teisę mus mokyti ir pyksta, kai mes tos teisės jiems nepripažįstame.

Turite ką nors atsakyti į jų kaltinimus?

Žinoma turiu. Sąjungai „Vardan šeimos“ niekada nerūpėjo ir dabar nerūpi jokie LGBT reikalai ar kova konkrečiai prieš LGBT.

Sąjungos rūpestis – vaikus auginančios šeimos ir jų gerovė. Į tą interesą įeina visos Lietuvos šeimos, nes šeima – gyvybę kurianti šeima yra viso pasaulio visuomenių ir visų mūsų egzistencijos pagrindas. Šeima, turinti pareigą ir laimę pagimdyti, išauginti ir išauklėti jos vertą visuomenės narį – mūsų siekiamybė ir aukščiausias tikslas.

Ir visos mūsų pastangos skiriamos tokiai šeimai ir jos saugumui. Į tai įeina ir moralinė-dorovinė atmosfera visoje valstybėje. Ir Sąjunga „Vardan šeimos“ negailėdama jėgų ir resursų visada dirbs vardan tokios šeimos.

Vardan šeimos, o ne prieš LGBT. Tiesiog reikia atskirti įtakos ribas – šeima – tai mūsų teritorija, o LGBT teritorija – tai tie, kas jungiasi prie jų savanoriškai patys. Bet jie su tuo niekada nesutiks. Nes tai pasmerktų juos vienišai senatvei. Ir šiandien jie kovoja būtent prieš tokią perspektyvą, kuri neišvengiama, jei žmonės neturi vaikų.

Tačiau, mes neleisime LGBT ideologams kištis į mūsų vaikų auklėjimą per mokyklas ir darželius. Apie tai jau buvo kalbėta, todėl nesikartosiu.

Ką žadate daryti?

Aš manau, kad viešumas didžiausia jėga – ji sugriauna apsimestinius idealus ir išgrynina tikrovę. Mes skelbsime viską viešai.

Konstitucija garantuoja šeimos apsaugą ir mes ja pasinaudosime. Jei savų resursų pritrūks – kreipsimės į visuomenę paramos.

Dėkojame jums už pokalbį Edita. Jis įnešė aiškumo į Lietuvos viešąją erdvę, kurioje atsirado jėga aiškiai pasisakanti už tai, kas ilgą laiką buvo paliekama politikos savieigai – už šeimą,

Neskaičiusiems deklaracijos: Sąjunga „Vardan Šeimos“ paskelbė deklaraciją dėl gender ir „LGBT“ ideologijos sustabdymo

Kai kurių Sąjunga „Vardan šeimos“ puslapiui atsiųstų pranešimų nuotraukos:

 

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 1 400

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. visi žino bet nekalba    -  2020-03-17, 10:07

  feisbook valdo žydai

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Egidijus    -  2020-03-17, 10:54

  Visiška velniava. Visa tauta atakuojama per visus galus, dabar dar mažumos pradės mums aiškint kaip gyvent ir kaip galvot, kaip auklėt vaikus ir kaip reaguot į jų paradus.

  Laikas kreiptis į teisėsaugą, nesąmonė su jais žodžiais kariaut, kai jie skundžia ir apšmeižia šeimų organizacijas.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. odri    -  2020-03-17, 11:01

  Kodėl LGBT neleidžiama vadintis šeima jei žmonės myli vienas kitą? Kam nuo to bus blogiau. Mes jaučiamės atstumti visuomenės, nors ir gyvename šalia jūsų. Esame atskirtyje, izoliacijoje. Ir dar, mes nesijaučiame nenormalūs!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ką manote apie rugsėjo 10 protesto akciją?


 • Ji įvyks net ir be leidimo (68%, 71 balsavo)
 • Leidimas bus gautas iš ji įvyks taikiai (13%, 14 balsavo)
 • Ji įvyks ir pasikartos riaušės (11%, 11 balsavo)
 • Vilnius bus blokuotas ir ji neįvyks (8%, 8 balsavo)

Viso balsavo: 104
Pradėta - 2021-09-04 @ 21:14
Pabaiga - 2021-09-09 @ 21:14

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Ar dar neatsibodo?

Jolanta Blažytė. Ar dar neatsibodo?

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Dainius Kepenis pranešimas: „Žmogaus teisių komiteto pirmininkas pats linkęs rūšiuoti žmones?“

Dainius Kepenis pranešimas: „Žmogaus teisių komiteto pirmininkas pats linkęs rūšiuoti žmones?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Džaivild Apanavičienė. Milgramo eksperimentas „Paklusnumas: elgesio tyrimas“

Džaivild Apanavičienė. Milgramo eksperimentas „Paklusnumas: elgesio tyrimas“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viktoras Jašinskas. Epochų sankirta

Viktoras Jašinskas. Epochų sankirta

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Naujoji misija?

Jolanta Blažytė. Naujoji misija?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Alvis Mozeris. Tvirtai apsisprendžiau niekada nekelti kojos į Covid vakcinacijos centrus, kuriais tapo ir prekybos centrai

Alvis Mozeris. Tvirtai apsisprendžiau niekada nekelti kojos į Covid vakcinacijos centrus, kuriais tapo ir prekybos centrai

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Nuo saujelės „tamsuolių“ valdžia atsitveria tvoromis saugomomis ginkluotų pareigūnų – ko bijomasi?

Nuo saujelės „tamsuolių“ valdžia atsitveria tvoromis saugomomis ginkluotų pareigūnų – ko bijomasi?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Norit kruvinos “revoliucijos“?

Algimantas Rusteika. Norit kruvinos “revoliucijos“?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Trumpai: „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ istorija ir jo nuveiktų darbų rezultatas

Arvydas Daunys. Trumpai: „Lietuvos Šeimų Sąjūdžio“ istorija ir jo nuveiktų darbų rezultatas

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Kur dingo Skandinavija?

Jolanta Blažytė. Kur dingo Skandinavija?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ką daryti, kad būtų gerai?

Ką daryti, kad būtų gerai?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Jie Jums meluoja, rizikuoja Jūsų ir Jūsų vaikų sveikata

Ramūnas Karbauskis. Jie Jums meluoja, rizikuoja Jūsų ir Jūsų vaikų sveikata

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra Realpolitik

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra Realpolitik

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: klasių kova pagal Šimonytės Vyriausybę

Linas Bitvinskas: klasių kova pagal Šimonytės Vyriausybę

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

nėr to blogo, kas neišeitų į gerą. Karbauskui ir vėl pasisekė - atsikratę išdavikų taps...

Jau rašiau apie mane liūdinančią visuomenės degradaciją....

Dar daugiau sugalvos kad tik priversti įpurkšti sau tirpalą į savo ar vaiko kūną...

Jolanta Blažytė niekada tuščiai nekalba. Jūsų teiginiai apgalvoti ir argumentuotai...

Myndė,myndė ir į kelnes primyndė,apsidirbes iki ausų,faktai tavo propaganda paneigia,tai nedėk į kelnes dėl kitų,geriau...

Dar yra daug mokslinių tyrimų, kad kuo mažiau lankomasi pas gydytojus, tuo mažiau mirčių, taip...

va

patys pavojingiausi vakcinuoti,pas juos beveik pas visus yra virusas...

Va

Persirge nei platina,nei uzkrecia kitus,tai patys saugiausi zmones...

Pusantro šlubo NATO kapralo, net jei jis iš JAV - nieko neapgins ir net nebandys....

NATO - tikrai mūsų vienintelė viltis, bet ji neapgins nuo ES skleidžiamų ir prievartaujamų iškrypimų...