infa.lt

Bažnyčiose rekomenduojama vengti liesti rankomis relikvijas ir jas bučiuoti

10 kovo
09:11 2020

Katedra

Vis daugiau įvairių bendruomenių įsitraukia į informacijos sklaidą apie naująjį koronavirusą (Covid-19). Vienas iš sektinų pavyzdžių – bendradarbiavimas su tikinčiųjų bendruomenėmis.

Bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Bažnyčia ragina tikinčiųjų bendruomenes būti atsakingomis ir taikyti visas būtinas prevencijos priemones, kad apsaugotų save ir kitus nuo naujojo koronaviruso grėsmės.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šalies bažnyčioms jau išplatinta informacija, kuri yra viešai kabinama maldos namuose.

„Dėkoju bažnyčios atstovams ir vyskupams. Labai gražiai bendradarbiaujame. Visi girdite žinias iš Italijos, kur dėl naujojo koronaviruso yra atšaukiamos mišios, vengiama masinių susibūrimų.

Lietuvos vyskupai labai atidžiai stebi šią situaciją. Tad dabar per mišias dvasininkai informuoja, kaip elgtis, kaip saugotis, kas tai yra higiena. Su jais dalinamės naujausia informacija, kad būtų galima pasidalinti su tikinčiųjų bendruomene“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus kun. Kęstučio Smilgevičiaus, Bažnyčia atidžiai seka koronaviruso situaciją Lietuvoje, operatyviai ir adekvačiai reaguodama į atitinkamus grėsmės lygius.

„Sukurti efektyvūs vidinės ir išorinės informacijos sklaidos būdai, kurių pagalba situacijai keičiantis priimami greiti sprendimai ir apie juos skubos tvarka informuojami dvasininkai bei tikintieji. Šiame darbe Bažnyčia efektyviai bendradarbiauja su valstybės institucijomis, tarp jų ir Sveikatos apsaugos ministerija“, – pabrėžia kun. K. Smilgevičius.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Lietuvos bažnyčiose išplatintos rekomendacijos, kaip elgtis saugant save ir kitus. Tikintiesiems primenama dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu arba naudoti alkoholinę rankų dezinfekavimo priemonę, kosėti arba čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę arba prisidengiant vienkartine servetėle.

Pasireiškus bet kokiems kvėpavimo takų infekcijos simptomams (karščiavimui, kosuliui, slogai ir kt.) rekomenduojama likti namuose ir nedalyvauti pamaldose. Taip pat patariama vengti fizinio kontakto su kitu asmeniu (pavyzdžiui, pasisveikinant nespausti rankos), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai (pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys), vengti masinių susibūrimo vietų, vengti liesti rankomis relikvijas ir jas bučiuoti.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 59

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kai sprendžiami tokie lyt-psichiniai iškrypimai, tai aiškus ženklas žmonijai prieš pasaulio pabaigą......

Taip idiotiškai gali sugalvoti, tik lyt-psich, polit-ekonom iškrypėliai......

Jie visų pirma turėtų pamąstyti kaip save pavadinti: Debilai ar debilai...

Nauseda,todel privalai zinoti : sioje judeju organizacijoje,pirmi centimetrai - skirti apipjaustymui! Netruks ir minutes!...

pas urologa reikia,jei ne vietoje nuteka!...

Viskas pagal planą: žmonių turi sumažėti iki 1000000000, tad, jei vyras nori susirasti moterį, tai...

Kiekvienas, kuris ne tiesą sako, leidžia sau šiek tiek per daug.......