infa.lt

ES užuominomis žada Turkijai finansinę paramą už migrantus

ES užuominomis žada Turkijai finansinę paramą už migrantus

06 kovo
16:00 2020

Migrantų skaičius, kurie šiuo metu bando kirsti Turkijos – Graikijos sieną ir taip patekti į ES, oficialiais Atėnų turimais duomenimis, siekia apie 32 tūkstančius žmonių. Oficiali Ankara šį skaičių įvardina, kaip keturis kartus didesnį.

ES reikalauja, kad Turkija laikytųsi savo įsipareigojimų, pagal prieš 4 metus pasirašyto susitarimo sąlygas, kai mainais už uždarytas sienas šalis gavo ne mažiau 6 milijardų eurų subsidijas pagalbai pabėgėliams.

Ankara paskelbė, kad dėl ES pozicijos konflikto eskalavimo Idlibe atžvilgiu, ji atsisako vykdyti savo įsipareigojimus.

ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumui Josepas Borrellas perspėjo:

„Turkija veltui tiki tuo, kad Europos sienos yra atviros. Mes saugome savo sienas, tačiau, kita vertus, turime gerbti žmogaus teises. Reikėtų pridurti, kad mes nepritariame tokiems būdams prasiveržti į ES, kai pažeidžiamas sienų neliečiamumo principas“.

Savaitės viduryje skubiai sušauktame ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime, Briuselis „kategoriškai atmetė bandymus panaudoti migracijos spaudimą siekiant politinių tikslų“, į ką atsakydama Ankara apkaltino ES vadovybę, kad Turkijos nepasiekė nauja finansinės paramos dalis.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis pažymėjo, kad ES yra pasirengusi paspartinti paramą migrantams Turkijoje.

Faktiškai, Turkija savo spaudimu priverčia ES užmokėti už tą migrantų krizę, kurią pati Turkija ir sukelia šiuo metu Sirijoje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 85

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...