infa.lt

Epidemiologai: du trečdaliai užsikrėtusiųjų koronavirusu iki šiol neaptikti

26 vasario
08:43 2020

REUTERS

Remiantis naująja PSO užkrečiamųjų ligų modeliavimo grupės, įsikūrusios Londono imperatoriškajame koledže, ataskaita, maždaug du trečdaliai Covid-19 atvejų pasaulyje išlieka nepastebėti. Analizė rodo, kad pasaulinis naujojo koronaviruso plitimas žymiai viršija dabartinį patvirtintų atvejų skaičių. Nemažai epidemiologų įsitikinę, kad pandemija jau prasidėjo ir kad PSO atsisakė tai pripažinti vien dėl politinių priežasčių.

Mes matome vis daugiau viruso užkrėtimo atvejų šalyse ir regionuose, esančiuose už žemyninės Kinijos ribų, be žinomos kelionių istorijos ar susirgusiojo ryšio su Uhano miestu“, – sakė vienas iš pranešimo autorių Natsuko Imai.

„Palyginome vidutinį mėnesinį keleivių, keliaujančių iš Uhano pagrindinėmis tarptautinėmis kryptimis, skaičių, su COVID-19 atvejų, kurie buvo nustatyti užsienyje, skaičiumi“, – sako kita pranešimo autorė Sangita Bhatia.

Šių duomenų pagrindu mes įvertinome tą skaičių atvejų, kurie nebuvo aptikti visame pasaulyje, ir matome, kad maždaug du trečdaliai užsikrėtusiųjų gali išlikti šiam momentui nepastebėti. Mūsų rezultatus patvirtina analogiškos analizės, kurias vykdė kitos tyrėjų grupės“.

Ataskaitoje daroma išvada, kad daugelyje pasaulio šalių virusas perduodamas infekcijų grandinėmis, kurių gydytojai neseka, kadangi jų epidemiologinis ryšys su ligos epicentru Kinijoje buvo prarastas.

Iš esmės, kalba eina apie viruso plėtros kanalų kontrolės praradimą.

„Nors bendras COVID-19 infekcijų skaičius už Kinijos ribų išlieka santykinai nedidelis, mes esame susirūpinę dėl augančio infekcijų, kurios neturi aiškaus epidemiologinio ryšio, skaičiaus, pavyzdžiui, kelionių į Kiniją istorijos ar ryšių su anksčiau patvirtintu susirgimo atveju“, – sakė PSO vadovas Tedros Adhanom Gebreyesus.

Nors Gebreyesus ir mano, kad „koronaviruso sulaikymo galimybių langas siaurėja“, PSO kol kas susilaiko nuo to, kad klasifikuotų tai kaip pandemiją.

Viena iš priežasčių, kodėl taip neįvyko yra palyginti nedidelis pacientų, sergančių koronavirusu už Kinijos ribų skaičius – prieš savaitgalį jų buvo mažiau nei 2 tūkst., Tačiau jų skaičius per pastarąsias tris dienas sparčiai auga. Vien Italijoje per savaitgalį ir pirmadienį buvo nustatyta beveik 200 naujų atvejų.

Irane valdžia slepia duomenis apie užkrėtimo mastą, tačiau šalies sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas jau atsidūrė tarp sergančiųjų, – jis labai prastos būklės atvyko į spaudos konferenciją neturėdamas asmeninių apsaugos priemonių ir stovėjo šalia nacionalinės sveikatos apsaugos ministerijos vadovo.

Pirmieji atvejai buvo užregistruoti vasario 25 d. Ispanijoje, Austrijoje, Kroatijoje, Šveicarijoje, Irake ir Azerbaidžane.

Akivaizdu, kad nauji „Imperial College London“ epidemiologų duomenys yra teisingi – koronovirusas plinta vis plačiau, o tikrasis nešiotojų skaičius nėra aiškus, kaip ir infekcijos kelias.

Džono Hopkinso universiteto epidemiologė Jennifer Nuzzo mano, kad viruso plitimas jau yra pasaulinė pandemija, nepaisant PSO nenoro oficialiai tai pripažinti.

Nors skirtumas tarp epidemijos ir pandemijos gali būti šiek tiek semantinis, remiantis geografiniu ligos paplitimu, Nuzzo įsitikinimu, terminologija daro didelę įtaką tam, kaip valdžios institucijos susidoroja su virusu vietiniu lygmeniu.

„Aš įsitikinusi, kad mes randamės ankstyvoje pandemijos stadijoje“, – tvirtina J. Nuzzo.

Tuo tarpu Kinija patvirtino besimptominio COVID-19 perdavimo galimybę. 20-metė moteris iš Uhano perdavė jį penkiems šeimos nariams, jie visi susirgo, tačiau pas ją pačią ligos simptomai taip ir neatsirado.

Mėnesio eigoje ji išliko besimptomine viruso nešiotoja, užkrėsdama kitus. Nauja COVID-19 savybė gali eliminuoti visas gydytojų ir valdžios institucijų pastangas užkirsti kelią epidemijai.

Šiam momentui (vasario 26 – 08:30 Lietuvos laiku) patvirtintų susirgimų skaičius pasaulyje pasiekė – 81 002, nuo infekcijos mirė – 2 762 žmonės, pasveiko – 30 098 žmonės.

Realiu laiku galima stebėti koronaviruso plėtrą čia:

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 411

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. anonymous uasia    -  2020-02-26, 11:17

    tai gi matot kad dirbtinai sukurtas virusas (kaip kažkada buvo AIDS) kuris kerta per imunitetą, ir kodėl juo mažai serga jauni žmonės, tai todėl kad pas juos labai aktyvus imunitetas ir resursai jam pasiekti ir kovoti su ligos virusu efektyviau. Tai biologinis ginklas prieš žmoniją. Kažkas buvo pasakęs jog perteklinis žmonių skaičius planetoje nebereikalingas, reikalingas tik koks auksinis milijardas ar daugiau… seneliai – taikinys nr.1. Negalią turintys asmenys taikinys nr.2 Gojų vaikai – taikinys nr.3. O štai jau virusų kūrėjai šneka kad tų virusų greitai laibai daug bus ir reikės jų visų labai saugotis, Tai ar nesipildo tas scenarijus visu 100%?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Dabar į pasaulį žvelgiama per išangę, ne per akį...

Tai jei derėsis dėl skolų grąžinimo - Europoje turėsim dar vieną Ameriką, nes ukrainiečiai turės...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...