infa.lt

Dirbtinis intelektas atrado galingiausią antibiotiką viso tik per keletą valandų

Dirbtinis intelektas atrado galingiausią antibiotiką viso tik per keletą valandų

23 vasario
09:50 2020

Naudodamiesi specialiu mašininio mokymosi algoritmu, Amerikos mokslininkai sugebėjo nustatyti medžiagą, galinčią susidoroti su daugeliu vaistams atsparių bakterijų, įskaitant tuberkuliozės sukėlėją.

Šis junginys buvo pavadintas chalicinu – dirbtinio intelekto (DI) garbei iš filmo „2001 m. Kosminė odisėja“. Jis jau pasirodė efektyvus išgydydamas laboratorines vaistams atsparias peles. Po 3 dienų paieškos algoritmas mokslininkams pateikė dar 23 junginių sąrašą, kurių patikra dar nėra baigta.

Antibiotikai suteikė žmonijai galimybę gydyti daugybę pavojingų ligų. Tačiau bakterijos greitai tampa atsparios, todėl daugelis esamų vaistų jau yra neveiksmingi. Tuo tarpu galimybė sukurti naujus antibiotikus yra ribota.

Ieškodami naujų antibakterinių vaistų, Masačusetso technologijos instituto tyrėjai kreipėsi pagalbos į dirbtinį intelektą. Komanda, kurios darbą atpasakoja „The Guardian“, pateikė giluminio mokymosi algoritmui informaciją apie 2500 natūralių ir sintezuotų antibiotikų atominę ir molekulinę struktūrą bei jų efektyvumą prieš žarnyno lazdelę Escherichia coli.

Tada tyrėjai davė programai užklausą išanalizuoti 6000 junginių, bandomų įvairioms ligoms gydyti, biblioteką. Algoritmo užduotis buvo parinkti molekules, galinčias efektyviai kovoti su bakterijomis, tačiau kurių struktūra nėra panaši į esamų antibiotikų. Tai turėjo padidinti galimybes rasti junginių, kurie naikina mikroorganizmus iš esmės naujais būdais.

Vos per kelias valandas algoritmas nustatė kelias medžiagas-kandidates. Viena iš jų, nesėkmingas vaistas nuo diabeto (parodė silpnus ikiklinikinius rezultatus, tačiau kūrėjai net nebandė jo kaip antibiotiko) atrodė ypač perspektyvus. Mokslininkai pavadino jį chalicinu – HAL dirbtinio intelekto iš filmo „2001 m. Kosminė odisėja“ garbei. Savo struktūra šis junginys nebuvo panašus į jokį žinomą antibiotiką.

Eksperimentai patvirtino, kad chalicinas gali sunaikinti daugelį vaistams atsparių mikroorganizmų, įskaitant tuberkuliozės sukėlėją Mycobacterium tuberculosis ir naujausiems antibiotikams atsparius bakterijų, iš Enterobacteriaceae šeimos, štamus. Be to, vaistai išgydė laboratorines peles nuo Clostridium difficile ir Acinetobacter baumannii, pasižyminčius atsparumu daugeliui vaistų.

„Manau, kad tai vienas galingiausių iki šiol atrastų antibiotikų, – teigė MIT bioinžinierius Jamesas Collinsas. Jis pasižymi labai dideliu aktyvumu prieš daugelį antibiotikams atsparių patogenų.“ Be to, jis nėra toksiškas žmogaus ląstelėms.

Atradusi chaliciną, komanda į algoritmą įkėlė duomenis apie 107 milijonus cheminių junginių. Po trijų dienų programa pateikė 23 galimų antibiotikų sąrašą, iš kurių aštuoni pasirodė veiksmingi eksperimentuose, o dar du gali būti ypač stiprūs. Autoriai pažymi, kad be dirbtinio intelekto pagalbos, būtų neįmanoma išbandyti tokio kiekio medžiagų.

Dabar tyrėjai ketina naudoti algoritmą atrasti molekulėms, kurios yra veiksmingos prieš konkrečias bakterijas. Vartojant tokius antibiotikus bus galima išvengti naudingų simbiotinių mikroorganizmų žūties. Kita užduotis, kurią tyrėjai taip pat ketina bandyti išspręsti naudodamiesi šiuo algoritmu, yra naujų antibiotikų kūrimas nuo nulio.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

pzdc, kaip mažumos pradeda reguliuot gyvenimo taisykles normaliai daugumai. Ar ne laikas grįžt į laikotarpį...

Bet aš jums padėsiu, jūs galite įsivesti į google paiešką šią pavardę Beda M. Stadler...

Tai trolinat labiau už mane, nes kažkaip abejoju, kad turit rankose tą žurnalą, bet iš...

Hm

... na taip, visiška dur nių planeta. Prieš kokių 30 metų net neįsivaizdavau tokį žmonijos...

Tokio straipsnio nurodytame žurnale tuo laiku nėra. Taip kaip čia troliukai ?...

Šalin rankas nuo Tiesos siekenčio žmogaus...

svarbi žinia...

ONA

Tiek iškentė ,užjaučiu ir būtinai pasirašysiu...

Gal pats mane trauksit ton atsakomybėn ponas anonime? Šiaip jau, aš ir baimė tiek susiję...

Be jokios abejones. Mes visi lygus ir vienodi. Lygesni tik kol kas seime prie lovio...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Dirbtinis intelektas atrado galingiausią antibiotiką viso tik per keletą valandų* - nuoroda: https://infa.lt/42005/dirbtinis-intelektas-atrado-galingiausia-antibiotika-viso-tik-per-keleta-valandu/