infa.lt

Draudimas atliekų deginimo gamyklas statyti arčiau nei 20 km nuo gyvenamųjų namų  prieštarauja Konstitucijai

Draudimas atliekų deginimo gamyklas statyti arčiau nei 20 km nuo gyvenamųjų namų  prieštarauja Konstitucijai

18 vasario
15:48 2020

M. Majauskas

Seimo konservatoriai eilinį kartą pademonstravo kieno pusę jie palaiko, kai užeina kalba apie visuomenės sveikatą. O štai ką skelbia mokslininkai apie tokias šiukšlių deginimo įmones. Beje, reikėtų pradėti nuo to, kad jokios jos ne „gamyklos“, nes negamina nieko daugiau išskyrus oro taršą, ką, einanti link „švarios ir neutralios angliai“ ekonomikos Lietuva turėtų uždrausti apskritai.  Šio pateikimo iniciatorius, konservatorius Mykolas Majauskas yra ir vienas aktyviausių politikų kanapių įteisinimo klausimu. Bet.. dabar apie tai, kas yra:

Seimo konservatorių frakcijos nario Mykolo Majausko iniciatyva grupė Seimo narių dar 2018 m. lapkričio 6 d. kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami ištirti valdančiųjų priimtą atliekų tvarkymo įstatymo 2 ir 4 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIII-1571 atitikimą Konstitucijai.

Šiandien Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą, jog įstatymo pataisos, uždraudžiant atliekų deginimo gamyklas arčiau kaip 20 km atstumu nuo gyvenamosios teritorijos, prieštarauja Konstitucijai.

„Europos Sąjungoje (ES) yra apie 500 atliekų deginimo gamyklų, dauguma kurių pastatytos miestų centrinėse dalyse, nes deginimo metu gaunama šilumos energija turi būti panaudojama kuo efektyviau ir transportuojama kuo mažesniu atstumu nuo galutinių vartotojų.

Todėl Seimo priimtas sprendimas leisti atliekų deginimo gamyklas, tačiau ne arčiau kaip 20 km iki gyvenamųjų teritorijų, yra neproporcingas ūkinės laisvės suvaržymas ir praktiškai neįgyvendinamas, nes nėra Lietuvoje tokių vietų, kurios būtų nutolusios daugiau nei 20 km atstumu nuo gyvenamosios teritorijos, – pažymėjo Mykolas Majauskas.

Konstitucinis Teismas atšaukė Seimo priimtą draudimą Lietuvoje perdirbti komunalines atliekas į energiją ir kartu sustabdė neproporcingą valstybės institucijų kišimąsi bei konkurencijos ribojimą šilumos energijos gamyboje“.

Seimo narys M. Majauskas taip pat teigė, jog šis sprendimas yra svarbus signalas ir puoselėjamai Lietuvos investicinei aplinkai, nes sustabdžius vystomus projektus būtų prarastos šimtamilijoninės ES lėšos ir kritiškai svarbios investicijos į Lietuvos energetikos infrastruktūrą.

„Svarbu pabrėžti, kad atliekų deginimo gamyklos sudaro galimybę efektyviau panaudoti komunalines atliekas perdirbant jas į pigią šilumos energiją. Tuo pačiu tai mažina išmetamų anglies dioksido dujų kiekį, nes mažiau reikia atliekų vežti į sąvartynus“, – sakė M. Majauskas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

pzdc, kaip mažumos pradeda reguliuot gyvenimo taisykles normaliai daugumai. Ar ne laikas grįžt į laikotarpį...

Bet aš jums padėsiu, jūs galite įsivesti į google paiešką šią pavardę Beda M. Stadler...

Tai trolinat labiau už mane, nes kažkaip abejoju, kad turit rankose tą žurnalą, bet iš...

Hm

... na taip, visiška dur nių planeta. Prieš kokių 30 metų net neįsivaizdavau tokį žmonijos...

Tokio straipsnio nurodytame žurnale tuo laiku nėra. Taip kaip čia troliukai ?...

Šalin rankas nuo Tiesos siekenčio žmogaus...

svarbi žinia...

ONA

Tiek iškentė ,užjaučiu ir būtinai pasirašysiu...

Gal pats mane trauksit ton atsakomybėn ponas anonime? Šiaip jau, aš ir baimė tiek susiję...

Be jokios abejones. Mes visi lygus ir vienodi. Lygesni tik kol kas seime prie lovio...

Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Draudimas atliekų deginimo gamyklas statyti arčiau nei 20 km nuo gyvenamųjų namų  prieštarauja Konstitucijai* - nuoroda: https://infa.lt/41813/draudimas-atlieku-deginimo-gamyklas-statyti-arciau-nei-20-km-nuo-gyvenamuju-namu-priestarauja-konstitucijai/