infa.lt

Filipinai griežtai nutraukė karinę sutartį su JAV

Filipinai griežtai nutraukė karinę sutartį su JAV

12 vasario
07:00 2020

Reuters

Filipinai pareiškė, kad oficialiai nutraukia karinį susitarimą su JAV, kuris amerikiečiams suteikė galimybę būti Filipinų teritorijoje pastaruosius du dešimtmečius.

Pranešimas apie pakto nutraukimą buvo pateiktas šiandien, vasario 11 d., Po to, kai prezidentas Rodrigo Duterte paskelbė užmezgiantis ryšius su Kinija.

Tokiam staigiam santykių nutraukimui turėjo įtakos JAV sprendimas atsisakyti išduoti vizą generolui Ronald dela Rosa, žinomam kaip vienam iš įnirtingo Duterte karo prieš narkotikus organizatorių.

„Laikas mums pasikliauti savimi, stiprinsime savo gynybą ir nepasikliausime jokia kita šalimi“, – sakė Filipinų prezidento atstovas spaudai Salvador Panelo, komentuodamas 1999 m. Pakto nutraukimą, kuris JAV kariuomenę atleido nuo pasų ir vizų režimo lankantis Filipinuose.

Rodrigo Duterte teigė, kad Filipinai vis mažiau nori priešintis Kinijai dėl teritorinių pretenzijų Pietų Kinijos jūroje.

JAV misijos vadovo pavaduotojas gavo pranešimą apie karinio buvimo Susitarimo nutraukimą iš mūsų pusės“, – sakė užsienio reikalų sekretorius Teodoro Locsin Jr. Filipinų politiko teigimu, tokio tipo susitarimai turėtų būti dvišaliai.

„Donaldas Trampas (Donaald Trump) ir kiti bando išsaugoti karinio buvimo susitarimą“, – cituoja „New York Times“ Filipinų prezidentą. – Aš jiems pasakiau, kad to nenoriu. Be to, amerikiečiai yra labai prastai išauklėti.

JAV ambasada Maniloje paskelbė atsakymą, kuriame Duterte veiksmus pavadino „rimtu žingsniu, turėsiančiu kritinių padarinių JAV ir Filipinų aljansui“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 155

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. vat protingi žmonės    -  2020-02-14, 19:05

    tie filipiniečiai.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...