• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Tarptautinis valiutos fondas pripažino Kinijos juanį viena iš pagrindinių pasaulio valiutų

Tarptautinis valiutos fondas pripažino Kinijos juanį viena iš pagrindinių pasaulio valiutų

03 gruodžio
17:05 2015

The New York Times

juanis

„Pirmadienį Kinijos juanis buvo pripažintas viena iš elitinių pasaulio valiutų. Šis epochinis Tarptautinio valiutos fondo sprendimas pabrėžia augančią Kinijos finansinę-ekonominę reikšmę, – The New York Times praneša Keith Bredsher. – Ši priemonė padės nukloti daug platesnį kelią juanio naudojimui prekyboje ir finansinėje sferoje, sustiprins Kinijos ekonominės jėgos statusą pasaulyje. TVF priskyrė tokį statusą tik keturioms kitoms valiutoms – doleriui, eurui, svarui ir jenai.“

„Tačiau dygliuotas kelias link dabartinio TVF sprendimo užsitęsė ne vienerius metus ir sukėlė tam tikrą neapibrėžtumą Kinijos ekonomikoje ir finansinėje-ekonominėje sistemoje, – pastebi autorius. – Kad įvykdytų TVF reikalavimus, Kinijai reikėjo dalinai susilpninti griežtą kontrolę nacionalinės valiutos atžvilgiu. Kulminacija tapo staigi juanio devalvacija, kuri rugpjūtį supurtė pasaulines rinkas. Šios permainos gali padaryti šalyje situaciją dar nestabilesne, be to tuo periodu, kai jos ekonomika ir taip lėtėja vystymesi“.

„Daugelis centrinių bankų seka šį kriterijų, vertindami rezervus, saugomus tam atvejui, jei šalies ekonomikai sunkiu metu prireiks apsaugos. Pridedamas juanį į pagrindinių valiutų grupę TVF faktiškai signalizuoja, jog mano šią valiutą esant saugia, patikima ir tinkama laisvam naudojimui“. – rašoma straipsnyje.

Tai „progreso pripažinimas Kinijos pinigų ir finansinės sistemos reformavimo sferoje, per pastaruosius metus pasiektas Kinijos valdžios, – Vašingtone pranešė TVF vykdomoji vadovė Christine Lagarde. – Šių pastangų tęsimas ir gilinimas veda prie tarptautinės pinigų ir finansinės sistemų, kurios savo ruožtu sugebės augti ir išlaikyti Kinijos ir pasaulinės ekonomijos stabilumą, sustiprinimo“.

„Šio statuso gavimas – didelė garbė Pekinui, – tai buvo vienas iš numatytų Kinijos ekonomikos politikos prioritetų“, – rašoma straipsnyje.

„TVF sprendimas taip pat daug pasako apie blėstančią Europos įtaką“, – pastebi Bredsher. Juo nuomone juanis greitai atsikovoja euro pozicijas.

„Be simbolinės reikšmės, TVF priskirtas statusas, kuris įsigalioja kitų metų rugsėjį, suteikia konkretų pranašumą. Juanis taps viena iš valiutų, kurios naudojamos suteikiant ir grąžinant tarptautines paskolas, išreikštas fondo naudojamais buhalterinės apskaitos vienetais, – pavyzdžiui, Graikijos paskola“, – rašoma toliau.

Naujasis juanio statusas „pagerins tarptautinę valiutos sistemą ir sustiprins pasaulinį finansinį stabilumą“, lapkričio viduryje pasakė kinų prezidentas Si Dzinpingas (Xi Jinping).

„Nors juanis pasiekė tarptautinį pripažinimą, TVF sprendimas nereiškia, jog Kinijos ekonominis modernizavimas baigtas. Kinija ir toliau griežtai reguliuoja ir kontroliuoja savo finansinę sistemą. Be to, šalyje ne viskas gerai ginant žmogaus teises: komunistų partija ir toliau vaidina svarbų vaidmenį priimant teismo sprendimus. Tokios problemos gali apriboti juanio bendrą patrauklumą – ir Kinijos ambicijas“, – daro prielaidą autorius.

„Valiutos dinamikos pakeitimas taip pat sukuria naujus geopolitinius nuogąstavimus. Vis stipriau įsitvirtindamas pasaulinėje ekonomikoje, juanis atima iš Vakarų galimybes taikyti finansines sankcijas šalims, kaltinamoms žmogaus teisių pažeidimais ir kitais nusikaltimais, – tokioms kaip Sudanas ir Šiaurės Korėja. Jos gali vis daugiau finansinių operacijų atlikti su juaniu“, – nurodo Bredsher.

parengė: Edita Sabaitė

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Tarptautinis valiutos fondas pripažino Kinijos juanį viena iš pagrindinių pasaulio valiutų* - nuoroda: https://infa.lt/4065/tarptautinis-valiutos-fondas-pripazino-kinijos-juani-viena-is-pagrindiniu-pasaulio-valiutu/