Reguliarūs lytiniai santykiai atitolina menopauzę
Moterims, atsidūrusioms ant menopauzės slenksčio ir turinčioms dažnesnius lytinius santykius, menopauzė ateina lėčiau nei toms, kurios yra mažiau seksualiai aktyvios būdamos to paties amžiaus Tai rodo britų mokslininkų tyrimas, paskelbtas žurnale „Royal Society Open Science“ “, rašo Šveicarijos leidinys „Le Temps“.
„Vidutiniškai, bent kartą per savaitę vykstantys lytiniai santykiai sumažina menopauzės tikimybę 28%, palyginti su moterimis, kurios mylisi mažiau nei kartą per mėnesį. Remiantis šiuo tyrimu, tai galima paaiškinti organizmo reakcija į evoliucijos spaudimą“, – rašoma straipsnyje.
„Jei moteris savo 40-ojo gimtadienio išvakarėse mylisi mažai ar retai, tada jos kūnas negauna fizinių signalų apie galimą nėštumą“, – rašo Meghan Arnot ir Ruth Mays, Londono universiteto koledžo mokslininkės. O tai reiškia, iš „fizinio išsivystymo būklės maksimizavimo“ požiūrio taško, moters organizmas gali daugiau savo energijos investuoti į rūpinimąsi šeima, o ne į ovuliaciją.
„Ankstesniais tyrimais buvo siekiama paaiškinti, kodėl ištekėjusioms moterims menopauzė pasireiškia vėliau nei moterims, kurios niekada nebuvusioms santuokoje ar išsiskyrusioms. Juose buvo minima vyriškų feromonų įtaka, tai yra, natūralūs chemikalai gyvūnų pasaulyje, kurie traukia priešingą lytį.“ , – pažymėta leidinyje.
„Norėdami sužinoti, kuri iš šių dviejų teorijų atitinka tikrovę, tyrėjai ištyrė duomenis apie beveik 3000 moterų iš JAV, kurios buvo įkalbėtos dalyvauti ilgalaikiame sveikatos tyrime 1996 ir 1997 m.“, – rašo „Le Temps“.
„Šis projektas (SWAN) leido sekti tiek biologinius, tiek psichologinius pokyčius, vykstančius tuo pat metu, kaip ir menopauzė. Vidutinis dalyvių amžius buvo 46 metai. (…) Per sekantį dešimtmetį 45% moterų natūraliai patyrė menopauzę, vidutiniškai esant 52 metų amžiaus. Pasak tyrėjų, koreliacija tarp lytinių santykių dažnio ir menopauzės pradžios buvo neginčijama“, – rašo leidinys.
„Tačiau nebuvo pastebėta jokio ryšio tarp nuolatinio vyrų buvimo ir pasąmoninių cheminių signalų, kuriuos vyrai galėjo skleisti: „Neradome jokių feromonų hipotezės įrodymų“, – praneša Le Temps.