infa.lt

Motinos antsvoris nėštumo metu turi įtakos vaiko intelektui

Motinos antsvoris nėštumo metu turi įtakos vaiko intelektui

30 gruodžio
08:00 2019

 

Mokosi

infa.lt montažas

Ryšį tarp antsvorio nėštumo metu ir mokyklinio amžiaus vaikų IQ lygio atrado mokslininkai iš JAV. Jie nustatė, kad atmosfera namuose gali šiek tiek pagerinti situaciją.

Remiantis nauju amerikiečių mokslininkų grupės tyrimu, antsvoris ar motinos nutukimas nėštumo metu gali turėti įtakos vaiko raidai visą gyvenimą. Prieš padarydama tokią išvadą, komanda septynerius metus stebėjo vaikų vystymąsi.

Tyrime, kurį aprašo „Science Daily“, dalyvavo 368 moterys, turėjusios antsvorio ar buvo nutukusios nėštumo metu. Visos dalyvės gyveno tomis pačiomis ekonominėmis sąlygomis ir gyveno maždaug tame pačiame rajone. Mokslininkai įvertino jų vaikų vystymąsi jiems esant 3 ir 7 metų amžiaus ir palygino rezultatus su vaikais moterų, neturėjusių problemų dėl antsvorio.

Nutukusių moterų trijų metų amžiaus berniukų motoriniai įgūdžiai buvo blogesni, o septynerių metų IQ testo rezultatai buvo mažesni (penkiais ir daugiau balų). Pastebėtina, kad tai neturėjo įtakos mergaičių raidai.

„Taikydami įvairius raidos vertinimo metodus, mes pastebėjome ankstyvosios vaikystės ir mokyklinio amžiaus raidos skirtumus, kurie nuosekliai išlikdavo sūnų tarpe“, – komentavo tyrimo rezultatus jo bendraautorė Elizabeth Widen.

Eksperimento grynumo dėlei komanda taip pat griežtai kontroliavo kitus veiksnius, kurie galėjo būti siejami su vaikų raidos rezultatais: motinos išsilavinimo lygį ir IQ, šeimyninę padėtį ir pajamas, rasę ir etninę priklausomybę, taip pat faktą, kad vaikai gimė laiku ar anksčiau nei po devynių mėnesių. Mokslininkai taip pat atsižvelgė į vaikų auklėjimo ir aprūpinimo žaislais ir knygomis faktorių.

Jie pažymėjo, jog rūpestis ir dėmesys šeimoje kažkiek sumažina negatyvias pasekmes.

Kol kas tyrimo autoriai negali teigti, kad nuoseklus poveikis išliks ir tolesniame gyvenime, nors numato tokį variantą. „Įprasta IQ lygį susieti su socialine ir ekonomine žmogaus padėtimi, jo išsilavinimo lygiu, todėl yra tikimybė, kad pasekmės išliks visą gyvenimą“, – teigė jie.

Iš ankstesnių tyrimų žinoma, kad motinos dieta gali paveikti jos vaikų IQ lygį. Pavyzdžiui, aukštesnis IQ buvo nustatytas tiems vaikams, kurių motinos buvo labiau linkusios vartoti tam tikras riebiąsias rūgštis, randamas žuvyje.

Kol kas mokslininkai antsvorio turinčioms moterims rekomenduoja nėštumo metu laikytis subalansuotos dietos ir suvartoti pakankamą kiekį vitaminų ir mineralų, kuriuos kiekvienu konkrečiu atveju gali nustatyti gydytojas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 76

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. memas    -  2019-12-30, 17:20

    čia greičiausiai ne motinos antsvoris, o jos smegenys ir paveldimos protinės savybės turi reikšmę. Antsvoris tik neįgalių smegenų pasekmė. Protingas žmogus antsvorio neužsiaugina ir nenutunka. O jei nutunka – tai joks jis (ji) ne protingas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...