infa.lt

Britanijos žiniasklaida pranešė apytikslę karalienės atsisakymo nuo sosto datą

Britanijos žiniasklaida pranešė apytikslę karalienės atsisakymo nuo sosto datą

28 lapkričio
19:31 2019
Karalienė Elžbieta II ir Velso proncas Čarlzas

Karalienė Elžbieta II ir Velso princas Čarlzas | REUTERS

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II per artimiausius 18 mėnesių paskelbs apie sosto atsisakymą, po ko jos vyriausiasis sūnus, princas Čarlzas, bus paskelbtas Jungtinės Karalystės karaliumi.

Apie tai pranešė britų žiniasklaida, nurodydama kaip šaltinius žmones iš monarchų aplinkos.

Tad, kaip skelbia „Sun“ leidinys, sosto perdavimas iš tikrųjų jau prasidėjo: karalienė pamažu mažina savo viešųjų pareigų apimtis, patikėdama jas vyriausiajam sūnui, Velso princui Čarlzui.

2016 m. ji dalyvavo 332 renginiuose, o 2018 m. – 283, tada, kai princas Čarlzas praėjusiais metais kaip „šeimininkas“ dalyvavo 507 karališkuose priėmimuose ir ceremonijose, rašo laikraštis.

Spauda pažymi, kad pastaruoju metu dėl sveikatos problemų valdančiosios dinastijos vadovės darbo grafikas buvo dažniau koreguojamas. Nepaisant to, karalienė artimiausiais mėnesiais neketina atsisakyti sosto.

„Jos Didenybė nori būti tikra, kad valdovo keitimas vyks neskausmingai. Ji daug apie tai galvojo ir priėjo išvados, jog jei jai bus sveika būdama 95 metų amžiaus – tai perduos sostą Čarlzui. Šis scenarijus jau seniai svarstomas”, – teigė šaltinis.

Elžbietos palydos pašnekovas pašnekovas pasakojo britų laikraščiui „Express“, kad daugelis dvariškių jau seniai priima princą Čarlzą kaip „šešėlinį karalių“.

95-asis Didžiosios Britanijos karalienės gimtadienis bus švenčiamas 2021 m. balandžio 26 d. Tačiau tikrasis Elžbietos pasitraukimas nuo reikalų gali įvykti anksčiau. Pasak „Daily Mail“, 73 metų Velso princas Čarlzas vykdys jos pareigas kaip „princas regentas“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 572

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...