infa.lt

Buvusi prokurorė L. Balaišienė nuteista už didelės vertės kyšio reikalavimą ir kyšio priėmimą

Buvusi prokurorė L. Balaišienė nuteista už didelės vertės kyšio reikalavimą ir kyšio priėmimą

28 lapkričio
16:47 2019

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė buvusios prokurorės L. Balaišienės gynėjos skundą dėl Kauno apygardos teismo 2017 m. gruodžio 22 d. nuosprendžio ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo prokurorei buvo paskirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Minėtu nuosprendžiu L. Balaišienė buvo nuteista už tai, kad ji, būdama prokurore, savo ir V. P. naudai netiesiogiai per V. P. pareikalavo iš fizinio asmens 20 000 Eur kyšio, susitarė priimti 10 000 Eur kyšį bei priėmė 4 900 Eur kyšį už fiziniam asmeniui palankių proceso sprendimų priėmimą ikiteisminiame tyrime ir ikiteisminio tyrimo nutraukimą.

Pirmosios instancijos teismas L. Balaišienei atidėdamas laisvės atėmimo bausmės vykdymą, įpareigojo nuteistąją sumokėti 564,90 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą bei paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimą 5 metams. Taip pat iš nuteistosios išieškota 4900 eurų kaip nusikalstamos veikos rezultatas.

Šioje byloje dėl prekybos poveikiu buvo nuteistas ir kartu su L. Balaišiene veikęs asmuo V. P., kuriam paskirta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams. Šio asmens apeliacinis skundas dėl veikos perkvalifikavimo ir bausmės sušvelninimo Lietuvos apeliaciniame teisme taip pat buvo atmestas.

L. Balaišienė viso bylos proceso metu neigė padariusi jai inkriminuotą nusikalstamą veiką ir prašė priimti išteisinamąjį nuosprendį, o prokuroras prašė nuteistajai skirti griežtesnę bausmę (laisvės atėmimą 5 metams, netaikant bausmės vykdymo atidėjimo).

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs nuteistojo, nuteistosios gynėjos ir prokuroro skundus, konstatavo, kad apygardos teismas kruopščiai ir išsamiai išnagrinėjo byloje surinktus įrodymus, tinkamai motyvavo savo išvadas dėl nuteistųjų kaltės, padarius jiems inkriminuotus nusikaltimus, ir pagrįstai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Taip pat teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismo nuteistiesiems parinktoms bausmėms ir padarė išvadą, kad paskirtos bausmės atitinka padarytų nusikaltimų sunkumą ir pavojingumą bei nuteistuosius charakterizuojančius duomenis.

„Sugriežtinti L. Balaišienei paskirtą bausmę prokuroro apeliaciniame skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo. Nuteistajai yra paskirta gana griežta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas penkeriems metams. Nuteistosios, kuri nusikalto pirmą kartą, teigiami asmenybės bruožai, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvimas šiuo atveju yra pakankamas pagrindas palikti jai būtent tokią bausmę – 4 metų laisvės atėmimą, bausmės vykdymą atidedant 3 metams“, – pažymėjo skundą nagrinėję Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

teismai.lt inf.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 54

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...