infa.lt

30 milijardų eurų narkotikams

30 milijardų eurų narkotikams

27 lapkričio
09:59 2019
Marihuanos suktinė

youtube stop kadras

Europiečiai narkotikams išleidžia 30 milijardų eurų per metus. Kontrabanda išlieka vienu iš pagrindinių organizuotų nusikalstamų grupių pajamų šaltinių, rašo euronews.

Tai įrodo Europos narkotikų ir priklausomybės stebėsenos centro (EMCDDA) parengta ataskaita, pagrįsta 2017 m. informacijos analize.

Kukliausiu vertinimu didžiausią dalį šioje rinkoje užima marihuana – 11,6 milijardų eurų. Kokainas – devynis milijardus, o heroinas – septynis milijardus.

EMCDDA centro direktorius Alexis Gusdilis paaiškina:

Šiandien stebime labai aukštą narkotikų gamybos lygį tiek ES, tiek už jos ribų, kas garantuoja lengvos prieigos galimybę prie natūralių ir sintetinių medžiagų.

Tai reiškia, kad vartotojai turi galimybę įsigyti plataus spektro stiprių narkotinių medžiagų be priemaišų ir už labai prieinamą kainą.

Nuo 2013 m. marihuanos kontrabanda išaugo 38 proc. Kanapės smalos pavidalu daugiausia gaunamos iš Maroko. Tuo tarpu Albanija tapo pagrindine sauso rinkimo kanapių eksportuotoja.

Siekdami išplauti pinigus, nusikaltėliai vis dažniau naudojasi sudėtingesniais ir pažangesniais metodais, įskaitant kriptovaliutų naudojimą.

Europos vidaus reikalų ir migracijos komisaras Dimitris Avramopoulos pažymėjo:

Narkotikai yra ne tik sveikatos, bet ir saugos klausimas. Jei tikrai norime apsaugoti savo piliečius, šias dvi problemas reikia spręsti vienu metu.

Pasak ekspertų, narkotikų kontrabandos lėšos yra pagrindinis tokių ginkluotų grupuočių kaip „Boko Haram“, „Islamo valstybė“ ir „Al-Shabab“ finansavimo šaltinis. (Ir, eina nepatikrintos kalbos, jog spec tarnybos irgi mielai naudojasi šiuo savo operacijų užsienyje finansavimo šaltiniu – infa.lt)

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 118

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...