infa.lt

Prancūzija tapo Europos lydere pagal prieglobsčio prašytojų skaičių ir imsis priemonių

Prancūzija tapo Europos lydere pagal prieglobsčio prašytojų skaičių ir imsis priemonių

23 lapkričio
13:34 2019
Pabėgėliai - Prancūzija

foto: REUTERS

Pirmą kartą nuo migracijos krizės Europoje 2015 metais pradžios, Prancūzija aplenkė Vokietiją ir užėmė pirmąją vietą pagal prieglobsčio prašymų skaičių Europoje, praneša „Le Monde“.

Nors šiuo klausimu Paryžiaus atotrūkis nuo Berlyno yra minimalus, pats jo buvimas Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos yra laikomas „simboliniu“ faktu.

„Pastebime, kad nuo spalio 20 d. Prancūzija užėmė pirmąją vietą Europoje pagal prieglobsčio prašytojų skaičių, nors migrantų srautai į Europą ir toliau mažėja.

Turime išspręsti šią statistinę anomaliją “, – ketvirtadienį po derybų su savo kolega Gruzijoje Vakhtangu Gomelauri sakė vidaus reikalų ministras Christoph Kastaner.

Kaip prisimenama leidinyje, migracijos krizės įkarštyje, kurią sukėlė pabėgėlių antplūdis iš Sirijos, Prancūzija sulaukė 80 075 prieglobsčio prašymų, tuomet, kai Vokietijoje jų buvo virš 10 kartų daugiau – 890 tūkst.

Tačiau, remiantis leidinio šaltiniu Vidaus reikalų ministerijoje, šių metų lapkričio 17 d. šalyje buvo užregistruota 120 900 prašymų, lyginant su 119 900 Vokietijoje.

Praėjusiais metais Vokietija sulaukė 184 tūkst. prašymų, o Prancūzija – 123 tūkst. Pasak Le Monde, tokie drastiški pokyčiai yra susiję su prašymų priėmimu pas migrantus, gavusius neigiamus atsakymus kitose šalyse.

Siekdama pakeisti šią tendenciją ir sumažinti prieglobsčio prašymų skaičių, kuris 2019 metai padidėjo 10–15 procentų, Prancūzijos vyriausybė lapkričio pradžioje pasiūlė keletą priemonių.

Tame tarpe spartesnį prieglobsčio prašymų nagrinėjimą, prašytojų galimybės naudotis bazine socialine pagalba atidėjimą trims mėnesiams ir priemonių imigrantų deportavimui priėmimas, iš karto po to, kai jiems buvo atsisakyta suteikti pabėgėlio statusą, nelaukiant tyrimo ar apeliacijos rezultatų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 114

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...