• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

„Mėsa iš oro“ siūloma išsaugoti planetą

„Mėsa iš oro“ siūloma išsaugoti planetą

20 lapkričio
17:52 2019

Apie klimato pokyčius galvojantys mokslininkai jau pasiūlė būdų, kaip gaminti mėsainius be mėsos, pieną be pieno produktų ir kavą be kavos pupelių. Kalifornijos startuolis žengė žingsnį dar toliau ir sukūrė vištieną be … visiškai be nieko. (…) Kompanija iš Berklio teigia, kad jos vištiena gaminama iš oro “, – rašo britų laikraštis The Times.

„Kompanija Air Protein sukūrė procesą, kurio metu mikrobai apdoroja anglies dioksidą ir gaunamas baltymas, panašus į tą, kuris randamas gyvūninės kilmės produktuose.

Šis procesas pagrįstas NASA septintojo dešimtmečio pabaigos tyrimais: kosmoso agentūra tada atrado, kad vienaląsčiai organizmai, vadinami hidrogenotrofais jie veikia kaip augalai, sugaudydami astronautų iškvepiamą anglies dioksidą ir paversdami jį maistu, tam psnaudodami vandenilį esantį vandenyje“, rašoma laikraštyje.

„Air Protein augina šiuos mikrobus fermentacijos rezervuaruose ir iš jų gauna medžiagą, kurioje baltymai sudaro 80 proc.“, – sakoma straipsnyje.

„Tai primena miltus ir gali būti maišoma su kitais ingredientais, kad būtų sukurta į mėsą panaši medžiaga. Pasak bendrovės, jos „mėsa iš oro“ gali sukelti revoliuciją maisto gamyboje ir sumažinti klimato kaitos poveikį“.

Straipsnyje nurodoma, kad kai kurie mėsos pakaitalai „yra pagaminti iš sojos ar kitų augalinių baltymų, kuriems išauginti reikia daug žemės. Mėsa iš oro gali būti gaminama rezervuaruose tamsoje. (…)“

Kaip teigia „Air Protein“ generalinė direktorė Lisa Dyson, „mėsos iš oro“ gamybos procesas panašus į „alaus ar jogurto gaminimą, bet gerokai greitesnis“.

Baltymų gamyba užtrunka tik keletą valandų, ir juose yra visos devynios nepakeičiamos amino rūgštys, tai yra dvigubai daugiau nei maiste iš sojų pupelių.

Anot Dyson, baltyminius miltus taip pat galima paversti baltymais praturtinta pasta arba kruopomis (…) “.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 248

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Sotus    -  2019-11-20, 23:47

  Niekas neišvirs skanesnės sriubos nei mano žmona iš kirvio koto.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Analitikas    -  2019-11-21, 08:07

  O tokią mėsą valgant, ar labai bezdasi, nes visas klimato gelbėjimas gali nueit perniek.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, Prezidentas turėtų įsikišti į situaciją valstybėje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...