infa.lt

Seimo konservatoriai pageidautų, jog ES mastu būtų užblokuota Baltarusijos elektra

Seimo konservatoriai pageidautų, jog ES mastu būtų užblokuota Baltarusijos elektra

16 lapkričio
09:50 2019

G. Landsbergis, Ž. Pavilionis

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija šios dienos Seimo Europos reikalų komiteto sprendimą, telkiant bendras valstybės aukščiausiųjų pareigūnų, politinių partijų, valstybės institucijų pastangas, vadina itin reikšminga pozicija, siekiant užtikrinti, kad mūsų kaimynystėje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) keliama grėsmė taptų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos ir transatlantinės bendruomenės rūpesčiu.

„Pagrindinis Seimo komitetas, kuris svarsto mandatus Lietuvos pozicijoms ES viršūnių taryboje, dar kartą patvirtino, kad visi kartu privalome siekti elektros nepirkimo iš nesaugių reaktorių visos ES mastu, kaip ne karta ragino ir Lietuvos Prezidentas.

Neseniai aptarėme šį klausimą su Šiaurės Baltijos šalių dešiniųjų partijų lyderiais Vilniuje, taip pat kreipiausi į visus Europos liaudies partijos šeimai priklausančių partijų vadovus. Tikiuosi, kad šie veiksmai paskatins aktyviau veikti ir Lietuvos diplomatus“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas, TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Apie Astravo AE grėsmes bus kalbama ir kitą savaitę vyksiančiame Europos liaudies partijos Kongrese Zagrebe.

TS-LKD jau ne kartą išreiškė susirūpinimą, kad Lietuvos Vyriausybė ir Užsienio reikalų ministerija iki šiol nesiėmė jokių aktyvių veiksmų, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių vykdant įstatyme išreikštą politinę valią, o partneriai Europos Sąjungoje nebuvo tinkamai informuoti apie Lietuvos poziciją šiuo klausimu.

Seimo Europos reikalų komitetas pasiūlė Lietuvos užsienio reikalų ministerijai pateikti Europos Komisijai ir šalims-narėms aiškų ir nedviprasmišką pageidavimą, kad būtų pasiektas ES susitarimas ir numatytos priemonės užtikrinti, kad į ES elektros rinką nepatektų elektros energija iš Baltarusijos Respublikos, jeigu būtų pradėtas eksploatuoti pirmasis BAE blokas.

Pasiekti, kad remiantis ES šalių solidarumu, ES šalys narės atsižvelgtų į šią Lietuvos Respublikos poziciją, o remiantis nacionalinio saugumo grėsme ES galėtų riboti elektros energijos importą į ES iš Baltarusijos. Veikti aktyviai, ieškant paramos, ypač tarp strateginių partnerių ir kaimyninių valstybių.

Kartu su ES šalimis ir dvišaliu pagrindu siekti susitarimo su Ukraina dėl BAE elektros energijos importo ribojimo, taip pat kreiptis į JAV dėl paramos Lietuvos pozicijai, siekiant ES lygiu apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių.

„Tikiuosi, kad dabar Lietuvos diplomatija, pamačiusi visų partijų atstovaujamų ERK raginimą įsiklausyti tiek į Seimo, tiek į Prezidento valią imsis neatidėliotinų veiksmų, siekiant įtikinti visas ES šalis, Europos Komisiją, taip pat mūsų sąjungininkes JAV, Ukrainą solidarizuotis su Lietuva, kuri Astravą laiko nacionaline grėsme“, – sakė Europos reikalų komiteto narys ir komiteto pareiškimo iniciatorius, konservatorius Žygimantas Pavilionis.

Seimo Europos reikalų komitetas priminė, kad Baltarusijos AE kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai, yra pastatyta ant netinkamai parinktos statybų aikštelės, netoli sienos su Lietuva ir neleistinai arti sostinės Vilniaus ir yra ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos ekologinio, energetinio, karinio, sveikatos ir teritorijos saugumo problema, todėl negali ir neturi būti eksploatuojama.

Seimo Europos reikalų komitetas pabrėžė, kad visuose būsimuose ES susitarimuose su Baltarusija, kuriems Lietuva galėtų pritarti, turi atsispindėti ši Lietuvos pozicija dėl BAE.


Žymos

komentarai 5

 1. regis    -  2019-11-16, 12:35

  konservatoriai padarys viską, kad eiliniams Lietuvos gyventojams būtų blogiau. Ir kartu su tuo, bandys savo poziciją pristatyti, kaip rūpestį Lietuvos žmonių gerove.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Myndė    -  2019-11-16, 20:14

  Artėjant rinkimams, pretendentai galėtų paruošti studiją, kiek dešimčių milijardų jau kainavo „išmintingi“ sprendimai – ir kiek, preliminariai, dar kainuos, jei rinkimuose gerai pasirodys viena partija. Aišku, jei rinkėjai turi bent gramą smegenų, kas toli gražu nėra neabejotina…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Vladimir    -  2019-11-17, 21:07

  JIE KĄ IŠPROTĖJO TIE KONSERVATORIAI? LATVIJA PIRKS IR MUMS PARDAVINĖS ELEKTRA……………

  Atsakyti į šį komentarą
  • na...    -  2019-11-18, 18:57

   jei avinų išnaudojimas savo asmeninei finansinei padečiai gerai praturtinti vadinasi – išprotėjimu, tada taip – išprotėjo. Jei aferos ir apgavystės stambiu mastu yra išprotėjimas,tada vėlgi – taip išprotėjo.
   Tačiau… Kodėl gi nebūti tokiems ‘išprotėjusiems’, kai yra toks visiškas nebaudžiamumas? Durnių laivas, tai ne Kinija, kur tokiems bepročiams taikomos mirties bausmės.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatoriai pageidautų, jog ES mastu būtų užblokuota Baltarusijos elektra* - nuoroda: https://infa.lt/38258/seimo-konservatoriai-pageidautu-jog-es-mastu-butu-uzblokuota-baltarusijos-elektra/