infa.lt

Seimas spręs „nesaugios“ elektros pateikimo į Lietuvą užkardymo klausimą

Seimas spręs „nesaugios“ elektros pateikimo į Lietuvą užkardymo klausimą

12 lapkričio
17:57 2019

G. Nausėda ir nesaugi elektra

Seimas pradėjo svarstyti Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teikiamas įstatymų pataisas, kuriomis siekiama nustatyti papildomas priemones, apribojančias elektros energijos patekimą į Lietuvą iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugiomis pripažintos branduolinės elektrinės.

Teikiamos įstatymų pataisos numato leisti nedelsiant panaikinti išduotus leidimus ir neišduoti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš trečiųjų šalių, kuriose yra nesaugia pripažinta branduolinė elektrinė, nuo pat tokios nesaugios branduolinės elektrinės veiklos pradžios.

Ši nuostata leistų atitinkamai reaguoti ir į Seimo sprendimą pripažinti nesaugia jau veikiančią trečiosios šalies branduolinę elektrinę.

Pripažinus, kad elektros energijos importas iš konkrečios trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, numatyta riboti naujų leidimų importuoti elektros energiją iš tos šalies išdavimą.

Taip pat pagal siūlomą tvarką Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų kreiptis į Nacionaliniam saugumui svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, prašydama atlikti elektros importą vykdančių asmenų veiklos patikrą dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui.

Tokius atvejus nustačius Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba galėtų nedelsdama stabdyti leidimų galiojimą.

2017 m. birželio 15 d. Seimas pripažino, kad Baltarusijoje, statoma Astravo AE elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Už šias naujas Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos, Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų nuostatas (projektas Nr. XIIIP-4002) balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 5 parlamentarai.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomu – Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 17 d.


Žymos

komentarai 2

 1. Antanas    -  2019-11-12, 21:09

  Nuosavos Atominės (beje, ji buvo pati saugiausia pasaulyje, bent jau uždarymo metu) nebenaudojame. O Seime ir kitur, pasirodo, pririnkome „ekspertų“ atominės energetikos klausimais. Matyt, pasižiūrėjo „Černobilį“ ir pasijuto specialistais.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Myndė    -  2019-11-13, 09:51

  Net įdomu, kur veikia TATENA pripažintos nesaugiomis AE? Ar Nausėda su vietiniais rėksniais labiau ekspertas?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas spręs „nesaugios" elektros pateikimo į Lietuvą užkardymo klausimą* - nuoroda: https://infa.lt/38173/seimas-spres-nesaugios-elektros-pateikimo-i-lietuva-uzkardymo-klausima/