infa.lt

Seimas priėmė BK pataisas, praplečiančias apsikeitimo šnipais tarp valstybių reglamentavimą

Seimas priėmė BK pataisas, praplečiančias apsikeitimo šnipais tarp valstybių reglamentavimą

07 lapkričio
14:43 2019

šnipinėjimas

Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso 79 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIIP-3991), kuriomis teisinėmis priemonėmis įtvirtinta didesnė Lietuvos Respublikos piliečių, prieš kuriuos vykdomas baudžiamasis persekiojimas užsienio valstybėse, apsauga.

„Anksčiau apsikeitimo procedūros Lietuvos Respublikos teisėje buvo nereguliuojamos.

Norint išvengti nesusipratimų, siekiant teisinio aiškumo ir skaidrumo, Baudžiamojo kodekso pataisomis yra bandoma sureguliuoti procedūras, reglamentuojančias, kaip yra suteikiama malonė tais atvejais, kai yra apsikeičiama asmenimis, kurie yra nuteisti kitose valstybėse už veikas, susijusias su atstovavimu Lietuvos valstybės interesams (šnipinėjimu, ardomąja veikla ir kt. – infa.lt)“, – komentuodama pagrindinius pakeitimus sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Baudžiamajame kodekse įtvirtinta nuostata, kuria vadovaujantis, malonės institutas galės būti taikomas ir tais atvejais, kai susitarus su užsienio valstybe, vykdančia baudžiamąjį persekiojimą prieš Lietuvos piliečius, bus siekiama į Lietuvos valstybę susigrąžinti savo piliečius, kartu sudarius prielaidas kitai valstybei susigrąžinti savo piliečius, Lietuvoje nuteistus už šnipinėjimą ir atliekančius bausmę.

Pataisos priimtos už balsavus 76, prieš – dviem ir 8 Seimo nariams susilaikius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 155

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...