infa.lt

Bėgimas padeda atitolinti mirtį jau nuo pirmojo kilometro

Bėgimas padeda atitolinti mirtį jau nuo pirmojo kilometro

06 lapkričio
08:52 2019

Bėganti moteris

Didžiojoje Britanijoje atliktas meta tyrimas atsakė į klausimą, kiek reikia bėgti, norint pajusti naudą sveikatai. Bėgiojantys rečiau suserga vėžiu ar miršta nuo širdies priepuolio

Britų tyrinėtojų grupė atliko 14-os didelės apimties tyrimų metaanalizę, siekdama išsiaiškinti, kiek reikia bėgioti ir kaip, kad patirtume naudą sveikatai. Eilė tyrimų patvirtino, kad bėgikai rečiau suserga vėžiu ir miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų, tačiau detalės liko neaiškios: kaip dažnai bėgioti, kokiu atstumu, kokiu greičiu?

Išvados, kurias komanda aprašė „British Journal of Sports Medicine“ puslapiuose, teikia vilčių: net ir minimalus bėgimo krūvis daro teigiamą poveikį sveikatai.

Savo meta tyrimo metu komanda įvertino 14 tyrimų, kuriuose dalyvavo 232 149 žmonės ir trukusių nuo 5,5 iki 35 metų, duomenis.

Per tą laiką mirė 25 951 dalyvis, ko pagrindu ir buvo atsekama bėgimo nauda sveikatai.

Apjungę duomenis, mokslininkai nustatė, jog bet koks bėgimo kiekis ar skaičius abiems lytims yra susijęs su 27 proc. mirties nuo bet kokių priežasčių sumažėjimo tikimybe. Bėgimas 30% sumažino mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką, ir 23% – nuo vėžio, praneša „ZME Science“.

Komanda ypač pabrėžia, kad kalbama net apie nereguliarias treniruotes – kartą per savaitę ar rečiau, mažiau nei „kanonines“ 50 minučių kiekvieną kartą ir net esant 8 km/h ar mažesniam greičiui. Bėk kaip gali – efektas bus.

O štai atsekti naudos santykio tarp sveikatos ir treniruočių laiko – nepavyko. Taigi nėra faktas, kad tapsi sveikesnis, jei bėgioji daug ir reguliariai – palyginti su tais, kurie bėga bent retkarčiais. Taip pat nebuvo nustatyta pranašumų sveikatai, atsižvelgiant į vidutinį bėgimo greitį ar jo trukmę.

Visumoje, mokslininkai daro išvadą, kad bėgimas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie niekasa „neturi laiko“ sportui.

Tuo pačiu „ZME Science“ primena, kad metaanalizė nestebi priežasties ir pasekmės ryšių, o tik nustato koreliaciją.

Tai reiškia, kad bėgimas nebūtinai pats savaime sustiprina kraujotakos sistemą. Neatmetama galimybė (bet ir netvirtinama), kad bėgikai tiesiog atsakingiau žiūri į savo sveikatą, dažniau lankosi pas gydytojus ir todėl gyvena ilgiau. (Na žinoma – sveikesniais mus daro gydytojai – infa.lt)


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Bėgimas padeda atitolinti mirtį jau nuo pirmojo kilometro* - nuoroda: https://infa.lt/37997/begimas-padeda-atitolinti-mirti-jau-nuo-pirmojo-kilometro/