• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

„Nord Strem -2“ dujotiekio startas nutrauks dujų tranzitą per Ukrainą

„Nord Strem -2“ dujotiekio startas nutrauks dujų tranzitą per Ukrainą

04 lapkričio
19:50 2019

Nord Stream 2 - Šiaurės Srautas 2

Ukrainos koncerno „Naftogaz“ vykdantysis direktorius Jurijus Vitrenko teigia, kad dujotiekio „Nord Stream 2“ startas reikš, kad Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą nebus vykdomas. Anot jo, Rusijos dujų tranzito nutraukimas reikš nuostolius Ukrainos ekonomikai ir labiau kritinė taps saugumo rizika.

„Todėl mes darome viską, kas įmanoma, kad išsaugotume tranzitą“, – pabrėžė jis.

Tačiau, kaip sakė Vitrenko interviu TV kanalui „Novin 24“, jei Rusija ir Ukraina nesusitars dėl naujos dujų tranzito sutarties, Ukrainos dujų transporto tinklas gali būti naudingas alternatyvioms dujų transportavimo ar saugojimo galimybėms.

Visų pirma į jį galima pompuoti vandenilį, kuris bus naudojamas energijai, pagamintai iš atsinaujinančių šaltinių, saugoti.

Vandenilis gali būti ta substancija, kuri ateityje padės kaupti energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių – vėjo ar saulės, arba energiją, gaunamą atominėse elektrinėse. Dabar Europoje yra įvairių eksperimentinių technologijų, kai vandenilio saugojimui ir transportavimui naudojama dujų transportavimo sistema “, – teigė Vitrenko.

Be to, Ukrainos dujų transportavimo sistema gali būti savotiškas energijos tiltas tarp Rumunijos ir Slovakijos su Lenkija. Tačiau šiuo atveju reikia suprasti, kad abi alternatyvios Ukrainos dujų transportavimo sistemos naudojimo galimybės neatneš tiek pajamų, kiek Rusijos dujų tranzitas.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 158

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Myndė    -  2019-11-04, 21:07

    Skaitau ir galvoju, kas labiau nusikalbėjo – Skvernelis siūlydamas Astravo AE deginti dujas, ar Vitrenko su savo genialiais kliedesiais?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...