infa.lt

Nesibaigiančios kalbos apie gerovės valstybę paskatino socdemus siūlyti didinti pelno mokestį juridiniams asmenims

Nesibaigiančios kalbos apie gerovės valstybę paskatino socdemus siūlyti didinti pelno mokestį juridiniams asmenims

04 lapkričio
12:54 2019
Julius Sabatauskas

ve.lt nuotrauka

Algirdas Sysas

youtube stop kadras

Socialdemokratai siūlo juridinių asmenų pelno mokesčio tarifą didinti nuo 15 iki 20 procentų. Tokią įstatymo pataisą registravo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas ir jo pavaduotojas Algirdas Sysas.

Įstatymo projektą parengti paskatino keletas faktų, teigia Algirdas Sysas: tarptautinių ekspertų nuolatinės pastabos dėl išbalansuoto darbo jėgos ir kapitalo apmokestinimo, kaimyninių šalių didesni pelno mokesčiai ir nesibaigiančios kalbos apie gerovės valstybę.

Tik socialdemokratas nutyli apie tai, kodėl kreipia dėmesį į užsienio ekspertų pastabas, tačiau visiškai ignoruoja Lietuvos mokslininkų patarimus.Užsienio ekspertai savo patirtį kaupė savose šalyse, nesigilindami į Lietuvos specifiką.

„Juk visi žinome, teigia siūlymo iniciatorius Algirdas Sysas, kad gerovės valstybė be pinigų – tai gerovės valstybė be ateities.

Todėl LSDP narys siūlo nedidinti ir neįvedinėti naujų mokesčių atskiroms verslo rūšims, o padidinti pelno mokestį 5 procentiniais punktais visiems ir prilyginti jį kaimyninių šalių dydžiui. Gal kažkokiu būdu ir apyvartas su kaimynais reikėtų prilyginti? Mat verslo apyvartos apimtys kaimyninėse šalyse irgi ženkliai skiriasi.

Socialdemokratų manymu, prieš biudžeto svarstymą atskirų politikų siūlymai labiau apmokestinti vieną ar kitą verslo rūšį ar įmonių grupę priešina ir skaldo visuomenę, iškreipia konkurencines rinkos sąlygas, kelia sumaištį visuomenėje.

Keista tai, kad socialdemokratai „gerovės valstybę su pinigais“ mato tik vienu atveju – juos iš kažko atimdami, vietoje to, kad leistų uždirbti tiems, kas turi tokį potencialą, bet dėl daugybės apribojimų negali jo realizuoti.

Socialdemokratų siūlomo modelio atveju „Gerovės valstybė“ laikysis tik nesibaigiančio mokesčių didinimo dėka, kas turi aiškias ribas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nesibaigiančios kalbos apie gerovės valstybę paskatino socdemus siūlyti didinti pelno mokestį juridiniams asmenims* - nuoroda: https://infa.lt/37924/nesibaigiancios-kalbos-apie-geroves-valstybe-paskatino-socdemus-siulyti-didinti-pelno-mokesti-juridiniams-asmenims/