infa.lt

Drezdene paskelbta „nacistinė grėsmė“

Drezdene paskelbta „nacistinė grėsmė“

03 lapkričio
15:48 2019
AfD Drezdenas

Wolfgang Rattay/Reuters

Drezdeno savivaldybė priėmė rezoliuciją, skelbiančią „ekstremalią situaciją dėl neonacizmo plitimo“. Miesto įstatymų leidėjai sutarė, kad dešiniosios ir nacionalistinės nuotaikos ir judėjimai šiame rytiniame Vokietijos mieste įgauna per daug jėgų.

Anot vietos merijos darbuotojo, rezoliucija buvo priimta po diskusijų apie daugybę „dešiniųjų ekstremistinių ir rasistinių“ incidentų, kurie pastaraisiais metais įvyko mieste. Deputatai yra susirūpinę dėl išaugusio antisemitizmo, rasizmo ir islamofobijos.

Pasak Amerikos naujienų tarnybos CNN, savivaldybės žengtas žingsnis yra simbolinis ir neturi teisinių padarinių. Jis skirtas pabrėžti kraštutinių dešiniųjų Drezdene keliamą grėsmę.

Paskelbta „nacių ekstremali situacija“ (vokiečių kalba „Nazinotstand“) turėtų parodyti visuomenei, kad virš miesto iš tikrųjų telkiasi audros debesys. „Tai yra šiek tiek perdėtas formulavimas, – sako vietiniai politiniai lyderiai. – Tačiau faktas išlieka faktu, egzistuoja rimta dešiniųjų kraštų ekstremizmo problema. Šiame mieste yra problemų su naciais.”

Būtent Drezdene pirmą kartą 2013 m. atsirado PEGIDA judėjimas („Patriotiniai europiečiai prieš Vakarų islamizaciją“), kuris vis dar rengia nuolatinius mitingus mieste. Būtent šiame mieste dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ AfD šiemet gavo 27,5% balsų. „Alternatyva“ tapo pirmąja nacionalinės pakraipos dešiniąja partija, per 60 metų patekusia į Vokietijos nacionalinį parlamentą.

Vien tik 2018 m. Drezdene buvo užregistruota 60 smurto aktų, susijusių su „kraštutinių dešiniųjų jėgų“ veikla. Prieš metus tokių atvejų buvo 52. Be to, manoma, kad daugybė aukų nepranešė apie diskriminaciją kasdieniame gyvenime.

Tačiau toli gražu ne visi Drezdeno miesto deputatai sutinka su šia rezoliucija. Ją miesto taryba patvirtino 39 nariams balsavus už ir 29 – prieš.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 137

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. pritariu    -  2019-11-04, 07:42

    taip, labai daug melo visur. Šiek tiek tiesos galima rasti vatikano archyvuose, dėl to jie ir slepiami.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...