• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Elektriniai paspirtukai, dviračiai – kas laukia sekantį sezoną?

Elektriniai paspirtukai, dviračiai – kas laukia sekantį sezoną?

02 lapkričio
18:15 2019

Dviratininko triukai

Iki šio, praėjusios vasaros sezono, nemotorinių transporto priemonių segmente vyravo dviračiai. Jie užėmė neabejotiną lyderio poziciją vilniečių tarpe.

Ir kaip transporto, ir kaip laisvalaikio bei sporto priemonė.

Paprastais paspirtukais ir riedlentėmis ar riedučiais mėgavosi vos keletas procentų gyventojų.

Bet šios vasaros pradžioje situacija staigiai pasikeitė, atsiradus elektriniams paspirtukams, kurie neabejotinai užkariavo skubančios ar mėgstančios pasivažinėti nededant fizinių pastangų miesto gyventojų dalies širdis.

Žinoma, vien skubėjimu ar tingėjimu elektrinių paspirtukų mėgėjų apkaltinti negalima. Daugelis, ypač jaunimas, tiesiog mėgsta greitį ir galimybę pajusti varomąją galią savo rankose.

Tegu ta galia ir nėra labai didelė, bet kaip laiptelis į sekančią pakopą – kodėl gi ne?

Tačiau ir sporto rūšimi elektrinių paspirtukų pavadinti negalima. Net einant pėsčiomis išnaudojama daugiau energijos, nei važiuojant elektra varomu transportu – ten tereikia išlaikyti lygsvarą, ką kiekvienas išmokstame tik pradėję vaikščioti.

Todėl elektriniai paspirtukai teisėtai gali vadintis dvirate miesto transporto priemone, skirta vienam asmeniui, nors, teisybės dėlei, reikia pasakyti, jog mieste neretai galima pamatyti važiuojant paspirtuku ir dviese.

Kas, pagal taisykles, šiaip jau yra draudžiama. Bet kol nebaudžiama, tai… […]

Ši transporto priemonė skirta kaip ir nuvažiuoti iki numatyto tikslo, taip ir tiesiog išleisti pinigus ir pasivažinėti – kaip pramoga. Bet pinigų atžvilgiu – elektriniai paspirtukai nėra pigūs, – 10 minučių važiavimo – 1 euras, plius 0,5 euro atrakinimo mokestis. Kaip taksi įsėdimo mokestis.

Paspirtukai perėjoje

Užtat susirasti paspirtuką ir atsiskaityti už kelionę tikrai patogu – pakanka turėti programėlę išmaniajame, kuri parodys artimiausią laisvą paspirtuką, bei jo akumuliatoriaus turinį, t. y. ar jis užtenkamai pakrautas.

10 minučių pakanka apvažiuoti visą Vilniaus Senamiestį ratu, antrą ratą paliekant jau įdėmesniam apžiūrėjimui, kas atsieitų iš viso apie 3 eurus.

Toliau žmogus supranti, kad pėsčiomis eiti kur kas smagiau – nereikia mintyse skaičiuoti augančios sąskaitos, ir nieko nepraleidi pro akis.

Reikia pastebėti ir dar vieną, ne itin malonų pėstiesiems dalyką – elektriniais paspirtukais mėgstantis važinėti jaunimas ne visada laikosi saugaus važiavimo pėsčiųjų šaligatviais taisyklių.

Dažnokai tenka matyti, kaip benardantys tarp pėsčiųjų „draivingo“ mėgėjai nesuvaldo savo elektrinių transporto priemonių ir atsitrenkia į praeivius, sukeldami pastariesiems nemažai streso, o kartais ir skausmo.

Reikėtų šiuos dalykus griežčiau reglamentuoti, atskiriant elektrines transporto priemones nuo tų, kurios varomos nuosavais žmonių raumenimis. Vis tik jų greitis, valdymas ir kontrolė skiriasi iš esmės.

Stebint stovinčius išsikrovusius elektrinius paspirtukus iki vakaro likus dar kelioms valandoms, galima prognozuoti, jog sekantiems metams jų padaugės gerokai, nes šiais metais paklausa kartais gerokai viršijo pasiūlą.

Ypač savaitgaliais.

Kadangi Vilniuje intensyviai tiesiami nauji dviračių takai, miestiečiai ir miesto svečiai sekantį sezoną turės galimybę patirti smagių įspūdžių važiuodami dviračiais, elektriniais ir paprastais paspirtukais bei riedlentėmis ir riedučiais, kurie yra laikomi rimta sporto priemonė.

Šių priemonių gerbėjų laukia smagūs metai, laikas jiems pradėti ruoštis jau dabar, įsigyjant reikalingą įrangą.

Bent jau antkelius, antpečius ir alkūnių apsaugą.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Elektriniai paspirtukai, dviračiai – kas laukia sekantį sezoną?* - nuoroda: https://infa.lt/37875/elektriniai-paspirtukai-dviraciai-kas-laukia-sekanti-sezona/