infa.lt

Popiežius Benediktas dengė seksualinius nusikaltimus Vatikane?

Popiežius Benediktas dengė seksualinius nusikaltimus Vatikane?

31 spalio
09:35 2019
Popiežius Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI | REUTERS

„Kyla rimtų įtarimų dėl popiežiaus Benedikto 8 metų trukmės valdymo. Ar Šventasis Tėvas ir jo asmeninis sekretorius Georgas Gansweinas metų metus slėpė ir dengė seksualinį priekabiavimą Vatikane?“, – užduoda klausimą Vokietijos bulvarinis leidinys „Bild“.

Šis kaltinimas išplaukia iš konfidencialių elektroninių laiškų ir Bild turimų dokumentų.

Skandalo centre yra vokiečių prelatas, vadovavęs vienam iš popiežiaus Benedikto valstybės sekretoriato poskyrių. Matomai, jis metų metus priekabiavo prie kunigų Vatikane“, – rašoma leidinyje.

Nors informacija apie priekabiavimą buvo raštu pateikta popiežiaus asmeniniam sekretoriui, nei bažnyčios teisingumui, nei prokuratūrai apie kaltinimus nebuvo pranešta.

Vietoj to, prelatas pirmiausia buvo perkeltas į užsienį kaip popiežiaus diplomatinis atstovas, o po naujų kaltinimų – atgal į gimtąją vyskupiją, laikantis blogos tradicijos dvasios, dešimtmečius paplitusios Vatikane, vyskupijose bei bažnyčių parapijose: kaltinami seksualiniu priekabiavimu kunigai, visiškai slaptai buvo perkeliami į kitas parapijas „, – pažymi žurnalistas Nikolaus Harbush.

Tuo tarpu teisėsaugos institucijos įsitraukė į skandalą dėl seksualinių nusikaltimų nuslėpimo.

„9 puslapių pareiškime prokuratūrai kunigo advokatas išsamiai aprašo priekabiavimą.

Pavyzdžiui, prelatas kelis kartus privertė kunigą pabučiuoti liežuvį. Kaltinamasis tariamai suspaudė savo aukos lytinius organus, kita ranka suspaudė jam gerklę, kad kunigas negalėjo priešintis. Kitame atvejyje aprašoma, kaip prelatas padėjo savo penį ant stalo ir paprašė kunigo savo batu tyčiotis iš jo lytinio organo “.

„Benedikto asmeninis sekretorius Georgas Gansweinas mažiausiai septynerius metus žinojo apie kaltinimus, tai įrodo laiškas, turimas Bild dispozicijoje, kurį Ganswein parašė nukentėjusiam kunigui 2012 m. kovo mėn.

Prelato parapijos vyskupas buvo informuotas kardinolo apie šį priekabiavimą 2012 m. gruodį. Tai vyskupas patvirtino pokalbyje su Bild, konstatavęs: prelatas yra „homoseksualus“ ir „priekabiauja prie kitų“.

„2013 m. sausį, asmeninis Benedikto sekretorius vėl buvo raštu informuotas apie prelato priekabiavimą, kas išplaukia iš vieno policijos kunigo rašytinio pareiškimo, turimo Bild žinioje. (…) Tačiau nieko nebuvo imtasi“.

Atsakydamas į „Bild“ užklausą, Gansweinas teigia informavęs popiežiaus Benedikto iš vadovą kadrų klausimais, tačiau pastarasis neprisimena šio įvykio.

Pokalbyje su Bild nukentėjęs kunigas kaltina Vatikaną daugelį metų slėpus nusikaltimus“, – teigia leidinys. „Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, jie tai darė Bažnyčios labui“, – sako jis.

Jo advokatas Aleksandras Stephensas atsakė į „Bild“ paklausimą:

„Kalbama ne tik apie atskiro Romos bažnyčios veikėjo seksualinius nusikaltimus, bet ir apie vyresniųjų bažnyčios vadovų tikslingą bauginimą, piktnaudžiavimą valdžia ir sistemingą teisingumo pažeidimą iš aukščiausios Bažnyčios vadovybės pusės, kurios pareiga turėtų būti kova su priekabiaujančiais kunigais visame pasaulyje “.

Bild“ tyrimo metu dar vienas kunigas apkaltino prelatą priekabiavimu, pabrėžiama leidinyje.

Kas gi sieja popiežių Benediktą su nusikaltėliu? Bild tyrimas parodė, kad 2005 m. kaltinamasis prelatas padėjo kardinolui Josephui Ratzingeriui sugriauti pasipriešinimą jo išrinkimui popiežiumi.

Prieš popiežiaus rinkimus susibūrė prieš vokietį nusiteikusi kardinolų klika.

Kaltinamasis prelatas informavo apie tai vieną iš žurnalistų, draudžiamas sąmokslas buvo paviešintas. (. ..)

Todėl Jorge Bergoglio – šiandieninis popiežius Pranciškus – nebuvo išrinktas 2005 m. Ratzingeris tapo popiežiumi Benediktu “, – rašo„ Bild “

komentarai 5

 1. Popas    -  2019-10-31, 23:42

  Nenustebčiau…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algirdas    -  2019-11-01, 00:18

  O kuris nedengė? Labai abejoju ar buvo nors vienas toks.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Henrikas    -  2019-11-01, 11:23

  Prelatas – pederastas. Šiuolaikiniame liberastoglobalistiniame pasaulyje tai stumiama kaip priimtina norma.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Popiežius Benediktas dengė seksualinius nusikaltimus Vatikane?* - nuoroda: https://infa.lt/37793/popiezius-benediktas-denge-seksualinius-nusikaltimus-vatikane/