infa.lt

Didėjant cenzūros apraiškoms pats laikas prisiminti Tor naršyklę

Didėjant cenzūros apraiškoms pats laikas prisiminti Tor naršyklę

30 spalio
08:21 2019

Tor naršyklės atsisiuntimo langas

Kas yra Tor naršyklė? – Tai naršyklė skirta naudotis anapusiniame interneto segmente, kuris angliškai vadinamas „darknet“ – „tamsioji mėnulio“ pusė, kurios niekada nematome.

Darknetas irgi, panašiai kaip tas Mėnulis yra nematomas mūsų įprastoms naršyklėms, ir net atsitiktinai patekti į jame sukurtus tinklapius neįmanoma.

Tor naršyklė (The Onion Router – „svogūninis maršrutizatorius“) tą „neįmanomą“ paverčia galimu. Ji leidžia apeiti daugelį cenzūrinių apribojimų, kadangi prie įvesto joje interneto adreso jungiasi ne tiesiogiai kaip numatyta įprastose naršyklėse, o per ištisą adresatų tinklą, kurtis sudarytas iš tų pačių Tor naudotojų, davusių sutikimą savo interneto sujungimus naudoti Tor tinkle.

Tor tinklas, kaip skelbiama, yra palaikomas savanoriškos bendruomenės, nors BBC teigia, jog jis sukurtas JAV kariškių, kurie finansuoja šį tinklą savo reikmėms kaip ir kitos slaptosios struktūros. Tačiau mums, kaip siekiantiems tik apeiti cenzūrą – tai neturi jokios reikšmės.

Tor – tai svogūnas, kurio lukštai simbolizuoja tuos nematomus šifruotus sluoksnius per kuriuos praeina jūsų naršyklė. Teoriškai Tor naudotojo atsekti neįmanoma, o praktiškai tarnybos buvo aptikusios nusikalstama veika užsiimančius asmenis pasinaudojusios laiko algoritmais, kurie atsekdavo kada naršyklė pasislėpė Tor tinkle ir kiek laiko reikėjo, kad pasirodytų kažkur kitur kai prisijungė darknete prie kažkokio objekto.

Bet tai nėra būdai, kuriais galima būtų užtikrintai įrodyti, kad jūs, kuris esate čia, yra tas pats jūs, kuris prisijungė darknete kitokiu IP adresu ir kitokiu ID, kurį gali sudaryti jūsų naudojamos internete įrangos komplektas.

Būtent todėl Tor tinklą taip mėgsta nusikaltėliai – jie ten jaučiasi saugiausiai. Ir jei jie papuola į teisėsaugos paspęstas pinkles, tai kaip taisyklė todėl, kad savo kompiuteriuose palieka daugybę savo lankymosi tam tikruose interneto resursuose, pėdsakų. Pavyzdžiui atsisiunčia iš ten kažkokias rinkmenas ir jų vėliau dėl kažkokių priežasčių saugiai neištrina.

Tačiau šiandien, didėjant cenzūros apreiškimams, esą ginant kažkieno autorines teises, privatumą ar įstatymus apskritai, po priedanga to, jog valdžia įsitikinusi, jog gali savo piliečiams nurodyti kur jiems galima lankytis internete, o kur ne, ką jie gali skaityti, žiūrėti ar net tiesiog matyti – pats laikas susipažinti su galimybe apeiti tą cenzūrą (kaip esamą taip ir būsimą). Beje, kol kas cenzūros apėjimas įstatymu dar nėra uždraustas. Kol kas.

Ir taip Tor:

https://www.torproject.org/download

Pirmas žingsnis. Eikite į „Tor“ projekto puslapį https://www.torproject.org/download ir atsisiųskite ten „Tor“ naršyklę (yra versijų, skirtų naudoti su „Windows“, darbui su „Mac“ kompiuteriais, naudojantiems Linux bei išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ operacine sistema („Samsung“, „Xperia“, „Huawei“). , „Lenovo“ ir kt.).

Antras žingsnis. Jei 1 žingsnio puslapis yra užblokuotas, siųskite el. laišką iš savo kompiuterio ar įrenginio el. Paštu gettor@torproject.org, pranešimo tekste nurodydami operacinę sistemą („Windows“, „Android“, „MacOS“). Iš „Tor Project“ gausite el. laišką su tiesiogine nuoroda atsisiųsti naršyklę. Spustelėkite nuorodą ir įdiekite „Tor Browser“.

Trečias žingsnis. Įdiegę naršyklę paleiskite ją spustelėdami jos piktogramą. Kai pirmą kartą įvedate naršyklę, matote šį ekraną:

Jei nepavyko prisijungti, žr. 6 veiksmą.

Ketvirtas žingsnis. Spustelėkite mygtuką Prisijungti [Connect].

„Tor“ naršyklė sujungs jus su „Tor“ tinklu.

Kai įvyks ryšys, pamatysite tokį pradžios puslapį: ↓↓↓

Penktas žingsnis. Dabar šia naršykle galite pasiekti kokį tik norite interneto adresą. Sėkmės.

Jei susijungimas nepavyko, eikite prie šešto žingsnio, kas iš esmės būna reikalinga labai retai.

Šeštas žingsnis. Jei jūs gyvenate šalyje, kurioje „Tor“ yra draudžiama arba ribojama, arba jei 3 žingsnyje ryšys su „Tor“ neatsirado, spustelėkite mygtuką Konfigūruoti [Configure].

Pasirodys šis langas:

Septintas žingsnis. Pažymėkite viršutinėje dėžutėje esantį langelį („Tor“ yra cenzūruojamas mano šalyje). Tada spustelėkite Pasirinkti įmontuotą tiltą. Išskleidžiamajame meniu pasirinkite vieną iš dviejų variantų: „Obfs4“ arba „Meek-azure“.
Jei esate Kinijoje, rinkitės meek-azure.Štai viskas! Dabar esate prisijungę prie „Tor“ tinklo ir saugiai bei be apribojimų galite matyti viską, ko nematėte iki šiol.

Tor naršyklė naudoja Duck Duck Go paieškos sistemą, kuri neseka savo naudotojų.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Didėjant cenzūros apraiškoms pats laikas prisiminti Tor naršyklę* - nuoroda: https://infa.lt/37769/didejant-cenzuros-apraiskoms-pats-laikas-prisiminti-tor-narsykle/