infa.lt

Anaboliniai steroidai: čempiono ar nevykėlio pasirinkimas?

Anaboliniai steroidai: čempiono ar nevykėlio pasirinkimas?

07 lapkričio
20:58 2015

Vitalij RudakovskijAr verta vis dėlto vartoti anabolinius steroidus?

Į šį klausimą remdamasis savo asmenine patirtimi atsako Vitalijus Rudakovskis (Виталий Рудаковский), 2011 metų Rusijos kultūrizmo čempionas iki 100 kg. svorio kategorijoje.

Kas yra steroidai? Tai raudonos, baltos, žalios ir kitų spalvų tabletės, kurias pirma (sąlygiškai) vyrukų grupė vartoja ryte, per pietus ir vakare, kartais netgi vietoje pietų. Kam apskritai reikalingi steroidai? Svarbiausia žinoma dėl rezultato. Sportinių pasiekimų rezultato.

Antroji vartotojų grupė – tai žmonės norintys atrodyti brutaliai agresyvūs, stambūs, panašių į buliaus sprandais ir t.t.

Trečioji(irgi sąlygiškai) grupė – tai vyrukai norintys turėti pasisekimą tarp moterų, dažnai pamirštantys, kad papildomai dar reikėtų ir treniruotis.

Šiandien pakalbėsime apie dvi pagrindines grupes žmonių, iš kurių viena steroidų pagalba pasiekia rezultatą, ir tą, kuri nepasiekia jokio rezultato.

Kur viena grupė dalyvauja varžybose, siekdama titulų ir atitinkamai sportinių pasiekimų, ir pasiekdama tikslą, o kita nepasiekia nieko.

Kodėl tai yra? Iš principo ta kita grupė, – tai žmonės, kurie lyg ir viską žino, tačiau jiems niekas nesigauna. Jie paprasčiausi nevykėliai.

Toliau sekanti tema – tai ką jūs gaunate iš tų preparatų vartojimo ir kas vyksta baigus juos vartoti. Du platūs keliai, kuriuos aš pats praėjau, puikiai pažįstu pojūčius, kai juos vartojau, ir tuo metu kai baigiau juos vartoti.

Treniruočių metu tu jautiesi puikiai, tačiau svarbiausi dalykai vyksta po to, kai tu nustoji vartoti steroidus. Praeina vos mėnuo ir tu supranti, kad pavirtai tiesiog griuvena, kuriai išspaudusi 100 kilogramų ima drebėti rankos, o štanga kažkodėl ima labai stipriai traukti žemyn.

Štai šioje vietoje atsiranda skirtumai tarp nevykėlių ir čempionų. Čempionai – tai tie žmonės kurie puikiai visa tai žino ir suvokia pasekmes, suvokia vardan ko jie tai daro ir dėl ko. Ir tie nevykėliai, atsiprašau už išsireiškimą, kurie kasdien valgo šias linksmas įvairiaspalves tabletes, naudoja injekcinius preparatus, ir nedalyvauja varžybose, nerungtyniauja, kažkodėl gausiai pasidengia (kai kurie jų) akne (įvairiais spuogais), pradeda jausti diskomfortą gyvenime, kai sakykime, vietoje preso pas juos atsiranda didelis pilvas, kažkodėl raudonuoja, prakaituoja, miršta iš nuovargio, krenta ant grindų, išspaudžia vos 120 kg, kai anot jo paties žodžių naudoja milžiniškas steroidų dozes, ir čia prasideda tokia istorija, kai man tampa visiškai neaišku – vardan ko ir kam visa tai?

Tokiems kaip jie, šis kelias tiesiog niekur neveda. Aklavietė į kurią aš eiti nepatarčiau niekam.

Steroidus vartoja visi profesionalūs sportininkai, galite neturėti jokių iliuzijų, – visi dideli pasiekimai sporte pasiekti steroidų pagalba. Šioje vietoje tai laikoma normaliu dalyku. Juk suprantama, kad niekas nešauks ant kiekvieno kampo, jog „žmonės, aš vartoju steroidus!“.

Tačiau tie žmonės, kurie steroidų pagalba pasiekia tam tikrų rezultatų, – jie visiškai kitokie. Jie steroidus vartoja dėl tam tikro, konkretaus tikslo. Dėl rezultatų.

Blogai tas, kad daugelis žmonių visiškai nesuvokia vardan kokio tikslo jie ryja steroidus. Jie galvoja, kad suvalgę kažkokią stebuklingą piliulę, jis jau sekančią dieną pateks į savo svajonių pasaulį – taps didelis, stiprus, greitas.. ir aš nežinau koks dar..

Ir kažkodėl šie žmonės, t. y. nevykėliai, kurie bet kuriomis įmanomomis priemonėmis bando gauti tabletes ar injekcijas tikisi, jog rezultatas bus momentalus. Tai kliedesiai. Tokių dalykų nebūna.

Šiandien steroidai kultūrizme, neatskiriama šio sporto dalis. Tą tiesiog reikia pripažinti. Nereikėtų griebtis už galvos šaukiant – „oij, kaip tas negerai, jūs ką?“.

Žmogus pats priima sprendimą, – vartoti jam ar nevartoti. Su tuo buvęs kultūristas gyvena pastoviai. Čia įdomiausias dalykas tame, jog jį pastoviai kankina klausimas – pradėti iš naujo tablečių kursą ar nepradėti. Kultūristo sąmonėje tai išliks visada. Visada.

Netgi ir aš pats, nebevartoju steroidų praktiškai du metus, kultūrizmasgaliu jums visiškai sąžiningai ir atvirai prisipažinti – galvoje pastoviai sukasi mintis vėl pradėti pasirodymus, vėl pradėti vartoti steroidus, bet, čia vėlgi kyla klausimas – vardan ko, ir kam visa tai? Ir kai aš suprantu, jog aš visiškai nenoriu rungtyniauti – aš steroidų nevartosiu.

Kažką nustebinti, – man šiandien to nereikia. Ką reikėjo – aš jau viską įrodžiau, ir dabar aš tiesiog aktyviai sportuoju, užsiimu jėgos treniruotėmis ir tuo gyvenu.

Bet vėlgi, priminsiu dar kartą, kad vidinė kova vyksta pastoviai. Kova su šia pikta gyvate (juokiasi) vadinama steroidu, vyksta pastoviai.

Vėlgi sakau, neturėkite iliuzijų gerbiamieji, nenoriu lyginti su narkomanija, bet vidinė kova vyksta pastoviai.

Dabar grįšime prie pliusų ir minusų…

Pliusai: puiki nuotaika, super svoriai, salėje visi stebisi, pripildyti raumenys, tu jautiesi stiprus, gražus, visi tavęs nori (juokiasi)… tu tiesiog Betmenas.

O dabar įdomiausia dalis – minusai: kai tik nustojama vartoti, praeina keletas mėnesių ir tu pastebi, kad tu jau nebegali pakelti to, ką anksčiau pakeldavai lengvai, tau atrodo kad atsiranda pakitimai tavo raumenų masėje, galvoje prasideda skystablauzdžių motyvai, tu pradedi jausti save skystablauzdžiu, nors tavo mergina, tėvas, mama tau sako, jog tu puikiai atrodai, tu dar milžiniškas, bet tu jau pradedi suprasti, kad tau blogai, tau realiai negera.

Ir tu užduodi sau klausimą: kaipgi išlikti aukštumoje, ir tuo pačiu nejausti to pasiutusio abstinencijos sindromo, to steroidų atsisakymo poveikio.

Ir čia, ačiū Dievui, į pagalbą ateina mūsų valios jėga. Ir pas kai kuriuos mūsų ji yra išlavinta pakankamai, kad atsilaikytų prieš šią pagundą, prieš šį norą vėl pasijusti antžmogiu.

Nors ir norėtum vėl pradėti iš naujo šią steroidų seriją, vėl pasijusti puikiai, bet tu turi suprasti, jog tau reikia ilsėtis.

Tau broli reikia tiesiog padaryti pertrauką, nes bet kuriuo atveju su steroidais įsikišate į savo organizmo hormonų sistemą, kuri Viešpaties Dievo ir tėvų dėka buvo idealiai suderinta, o jūs į ją lendate savo purvinomis rankomis, atitinkamai jūsų hormonų sistema nesupranta kas vyksta, ir prasideda jos išbalansavimas.

Minima sąvoka „išbalansavimas“ reiškia tai, jog norint, kad viskas sugrįžtų į pirmykštes vėžes reikia labai daug laiko. Ne savaitę, mėnesį ar mėnesius, – tai trunka metais. Kai kurie taip niekada ir nebegali pilnai atsistatyti netgi ir po kažkokios minimalios steroidų vartojimo schemos.

Ir jiems vėliau tenka nuolat naudoti kažkokią pakeičiamąją terapiją tam, kad jaustis geriau, kad kažkaip pakelti savo testosterono, o taip pat visų savo hormonų lygmenį organizme.

Tai gan pavojingas kelias, ir jei jūs nors sekundės daliai susimąstote apie galimas neigiamas pasekmes – mano patarimas jums – niekada nevartokite steroidų.

Visi kalba tik apie steroidų pliusus jų vartojimo metu, tačiau niekas nekalba apie tai, kas vyksta tada, kai žmogus jų atsisako. Po steroidų atsisakymo, kai žmogus negali susitvarkyti čia (baksnoja į galvą) su to atsisakymo pasekmėmis, jis tiesiog pavirsta bet kuo… (tik ne žmogumi).

Ir, jei jūs turite kažkokių abejonių, prisibijote visų šių minėtų pasekmių, kad jūsų hormonų sistema gali niekada neatsistatyti – vaikinai, – nuoširdus ir draugiškas mano patarimas jums – nevartokite steroidų, jums jie nereikalingi.

Vitalijaus Rudakovskio video pasisakymas (rusų kalba):

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta infa.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Anaboliniai steroidai: čempiono ar nevykėlio pasirinkimas?* - nuoroda: https://infa.lt/3762/anaboliniai-steroidai-cempiono-ar-nevykelio-pasirinkimas/