infa.lt

Google antrą kartą per mėnesį paskelbė apie kvantinį proveržį

Google antrą kartą per mėnesį paskelbė apie kvantinį proveržį

24 spalio
09:55 2019

Amerikos korporacija „Google“ antrą kartą per mėnesį paskelbė apie kvantinio skaičiavimo proveržį. Pirmoji bendrovės ataskaita apie vadinamojo kvantinio pranašumo pasiekimą pasirodė rugsėjo pabaigoje NASA svetainėje, tačiau netrukus buvo ištrinta.

Tuomet leidinio išnykimas buvo paaiškintas tuo, kad straipsnis neatliko standartinės peržiūros procedūros ir pasirodė svetainėje dėl kažkieno padarytos klaidos.

Dabar oficialią „Google“ ataskaitą, parengtą paskelbti pagal visas taisykles, paskelbė mokslinis žurnalas „Nature“. Straipsnyje aptariamas 53 kubitų „Sycamore“ kvantinis kompiuteris, galintis išspręsti užduotis, kurios neįmanomos įprastiems kompiuteriams.

Manoma, kad kvantiniai kompiuteriai, įveikę tradicinės architektūros apribojimus, sudarys galimybę susidoroti su kai kuriomis globaliomis problemomis, kurių sprendimas iš esmės išlieka nepasiekiamas šių dienų superkompiuteriams.

Google“ pranešime teigiama, kad „Sycamore“ sugebėjo atlikti labai sudėtingą programinės įrangos skaičiavimą vos per 200 sekundžių, kai galingiausiam superkompiuteriui prireik 10 000 metų, kad galėtų atlikti tokią operaciją.

Teoriškai kvantiniai kompiuteriai siūlo daug ateities technologijų perspektyvų, tačiau dabar „Sycamore“ yra beveik nenaudingas – jis buvo sukurtas tik norint parodyti kvantinio skaičiavimo proceso galimybes.

Google korporacijos generalinis direktorius Sundaras Pichai eksperimentą palygino su pirmuoju brolių Raitų skrydžiu. „Pirmasis lėktuvas skrido tik apie 12 sekundžių. Tai praktiškai nepritaikoma. Tačiaut tai parodė galimybę, kad lėktuvas gali skristi.

1 Atsiliepimas

  1. Dainius    -  2019-10-24, 11:41

    Nėra to proveržio:
    wired.co.uk/article/google-quantum-supremecy-ibm-dispute

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Google antrą kartą per mėnesį paskelbė apie kvantinį proveržį* - nuoroda: https://infa.lt/37540/google-antra-karta-per-menesi-paskelbe-apie-kvantini-proverzi/