• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Mokslininkai nutarė: mėsa nesužadina vėžio, – jei valgote mėsą – valgykite toliau

Mokslininkai nutarė: mėsa nesužadina vėžio, – jei valgote mėsą – valgykite toliau

12 spalio
09:45 2019

Šašlykas-mėsa

Dietos, skirtos sumažinti raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimą, praktiškai nesumažina vėžio tikimybės ir nedaro įtakos širdies ir kraujagyslių sistemos būklei, insultams, miokardo infarktui ir diabetui.

Tokią išvadą padarė mokslininkai iš tarptautinio „NutriRECS“ konsorciumo, kurį įkūrė tyrėjai iš aštuonių šalių. Remdamiesi rimto darbo rezultatais, pagrįstais 6 milijonų žmonių diagnozių ir valgymo įpročių tyrimu įvairiose šalyse, jie paskelbė rekomendacijas dėl raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimo.

Keturių „meta-mėginių“ kohortiniuose tyrimuose, įtraukiančiuose milijonus žmonių, kurie dešimtmečius buvo stebimi įvairiose šalyse, rezultatai yra tokie: žmonėms, kurie valgo mažai raudonos ir neperdirbtos mėsos arba sumažina jos vartojimą, gresia pavojus mirti nuo vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų ir taip pat ištinka širdies priepuolis ar insultas beveik tokiu pat laipsniu, kaip ir tiems, kurie ją vartoja reguliariai.

Todėl 11 iš 14 tyrime dalyvavusių mokslininkų rekomenduoja tiems, kurie vartoja raudoną ar neperdirbtą mėsą, ir toliau vartoti tą patį kiekį. Tik 3 iš 14, remiantis šio tyrimo rezultatais, vis tiek rekomenduoja sumažinti šių rūšių mėsos vartojimą.

Primename, kad raudona yra laikoma tiek gyvūnų, tiek paukščių mėsa, kuri turi atitinkamą spalvą dėl mioglobino buvimo. Pagal dabartinius PSO vėžio tyrimų centro standartus, ji priskiriama „greičiausiai kancerogeninių produktų“ kategorijai.

Perdirbta laikoma mėsa, praėjusi bet kokį apdorojimą – pagerinto skonio ir tekstūros bei prailgintu jos galiojimo laiku – pridedant konservantų, druskos, išrūkant ir pan. Dažniausiai perdirbta mėsa reiškia dešras-kumpius-dešrų produktus ir šaldytus pusgaminius. PSO taip pat laiko juos „potencialiai kancerogeniniais“.

Kaip pastebi „NutriRECS“ tyrėjų komanda, dabartinės PSO rekomendacijos yra pagrįstos paviršutiniais stebėjimo tyrimais, kurie neturi tvirto mokslinio pagrindo. Jie mano, kad tyrimas, pagrįstas milijonų žmonių medicininių rodiklių tyrimu ir atliktas kohortiškai, yra daug rimtesnis ir įtikinamesnis.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 545

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, Prezidentas turėtų įsikišti į situaciją valstybėje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...