infa.lt

Į juoduosius JAV sąrašus buvo įtrauktos pagrindinės Kinijos DI-kompanijos

Į juoduosius JAV sąrašus buvo įtrauktos pagrindinės Kinijos DI-kompanijos

11 spalio
10:44 2019

JAV, Kinijos vėliavos

Sankcijų sąrašuose, svarbiausių derybų Vašingtone išvakarėse, atsidūrė pagrindiniai Kinijos išmaniųjų apsaugos kamerų ir joms skirtos programinės įrangos gamintojai. JAV prekybos departamentas nurodo, kad šie įrankiai Kinijoje yra naudojami uigūrų ir kitų musulmonų mažumų represijoms.

JAV išplėtė sankcijas Kinijai uždrausdamos nacionalinėms bendrovėms bendradarbiauti su Kinijos pagrindiniais DI sprendimų kūrėjais. Remiantis „MIT Tech Review“, smūgis turėjo būti labai skausmingas, nes Kinija importuoja apie 90% procesorių, o amerikiečių „Nvidia“ yra pagrindinė aparatinės įrangos neuroniniams tinklams tiekėja.

Anot „Reuters“, išmaniųjų kamerų „Hikvision“ gamintojas, veido atpažinimo programinės įrangos kūrėjai „SenseTime“ ir „Megvii“, kalbos atpažinimo lyderiai „iFlytek“ ir „Yitu“ buvo įtraukti į juodąjį sąrašą. Taip pat draudžiama bendradarbiauti su dviem dešimtimis valstybinių agentūrų iš Kinijos.

Prekybos ministerija pareiškime teigė, kad „šios organizacijos buvo įtrauktos į žmogaus teisių pažeidimus per Kinijos represijų kampaniją, masinius savavališkus sulaikymus ir aukštųjų technologijų pagalba vykdomą uigūrų, kazachų ir kitų musulmonų mažumų sekimą “.

„VentureBeat“ primena, kad naujosios sankcijos buvo paskelbtos prieš pradedant dviejų šalių prekybos derybas Vašingtone. Dirbtinis intelektas yra viena iš pagrindinių Kinijos technologijų krypčių, ir galima tikėtis audringos reakcijos į JAV prekybos departamento sankcijas.

Be lustų iš „Nvidia“, minėtos Kinijos įmonės perka procesorius iš „Intel“, taip pat duomenų saugojimo sistemas iš „Western Digital“ ir „Seagate“. Atsižvelgiant į tai, atrodo nerealu, kad tiekėjai iš Kinijos galėtų sušvelninti sankcijas tiekdami savo prekes.

Kinijos prekybos ministerija neatsakė į „Reuters“ prašymą pakomentuoti.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 96

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...