• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Nustokite manipuliuoti!

Nustokite manipuliuoti!

03 lapkričio
17:33 2015

vremya4e.com

sumazgyti tikslai

Jeigu vaikas negali gauti to ko geidžia, jis pradeda aikštytis, piktintis ir organizuoti isterijas – tokiu būdu jis priverčia tėvus paklusti savo silpnai valiai. Mažas stebuklas, vaikščiojantis po stalu, gali priversti suaugusius žmones šokti pagal jo dūdelę. Nenuostabu, kad tokia manipuliavimo technika išlieka ir stiprėja sąmonėje, kaip pats efektyviausias būdas siekiant gauti savo.

Vėliau vaikas tampa suaugusiu. Keičiasi įgeidžiai, keičiasi santykiai su pasauliu ir kitais žmonėmis, bet manipuliavimo technika vis labiau tobulėja. Net ten, kur galima tiesiog paprašyti, naudojama „sunkioji artilerija“ – spaudimas į gailestį, sąžinę, į pareigos jausmą, išdidumą – šiaip sau, kad išvengti neigiamo atsakymo ir ilgų pasiaiškinimų.

Manipuliavimas – tai būdas gauti norimą iš kitų žmonių, nenešant už tai jokios atsakomybės ir niekuo neįsipareigojant.

Paprašyti sudėtingiau – čia jau reikia ryžtis aiškiai išreikšti savo norą, tuo pačiu prisiimti įsipareigojimus, kurių taip norisi išvengti. Todėl naudojamos užuominos, dūsavimai, įsižeidusi ar nusiminusi veido išraiška – bet kas, kad tik šalia esantis žmogus panorėtų PATS padaryti tai, ko iš jo norima.

Ir nors atrodo, kad manipuliacijos nekenksmingos, jos iš tikrųjų, stipriai, apsunkina bendravimą. Bet koks manipuliavimas – apgaulė ir saviapgaulė. Ir kiekvienas toks nesąžiningumas – trumpiausias kelias į santykių griūtį.

Taip, kiekviename žmoguje galima atrasti tas stygas, už kurių galima jį tampyti. Tik kam? Nesinori gauti neigiamą atsaką? Bet iš esmės tai nėra visai blogai – maža ko mes dažnai norime ir negauname. Nesinori kalbėti apie savo norus tiesiogiai? O kodėl gi nepasakyti, kodėl nesurizikuoti? Tai juk irgi ne taip baisu, kaip atrodo. Nesinori būti skolingu už savo noro išpildymą? Bet ar tai nėra teisinga? Ir šiaip, ar tai tokia jau didelė problema, išpildyti artimo žmogaus norą?

Kam reikalingi visi šitie žaidimai, jeigu dėl visko galima susitarti? Suprantama, kad taip iškart visas kortas iškloti ant stalo baisoka – apsinuoginti prieš kitą žmogų atskleidžiant savo norus ir įpročius baisu. Ir ką, visą gyvenimą taip ir slapstytis? Kodėl gi nepradėti kalbėti po truputį apie savo aistras atvirai – juk tik taip galima pilnai patenkinti savo pageidavimus ir judėti toliau. Kam reikalingas tarpusavio pasitikėjimas, jeigu juo nesinaudoti ir jo netobulinti?

Kiek eilinėse šeimose apmaudo dėl šitų baimių ir kvailo gėdijimosi – „Ach, tu manęs negirdi ir nesupranti!“ – tai gal reikia prisėsti ir ramiai viską paaiškinti, o ne laukti, kad žmogus, kuris jums, bendrai paėmus, nieko neskolingas, išsiaiškins jūsų gudriai suregztuose prieštaringuose norų tinkluose?

Išmokite sakyti savo norus maksimaliai paprastai ir tiesiai. Nereikia vaikščioti lankais – išsakykite savo pageidavimą sąžiningai ir atvirai. Taip, tam kartais reikia lašo drąsos ir pasiryžimo lygiai tą patį duoti jūsų artimam žmogui, kai jis to irgi jūsų paprašys – tai ir ką? Suaugę žmonės taip ir gyvena – jie susitaria. Nesidera ir neskaičiuoja kiekvienos atliktos paslaugos kainos, bet nesigėdija prašyti ir neišsisukinėja nuo kito žmogaus norų išpildymo.

Nuo to santykiai tampa tik tvirtesniais. Mokėjimas prašyti ir pasiruošimas patenkinti vienas kito norus, daro bendravimą lengvu ir be rūpesčių. Kam laukti, kol kavalierius teiksis susigalvoti padovanoti jums gėlių, jeigu jo galima to paprašyti? Juk jam pačiam bus malonu jums suteikti malonumą. Kam tyliai tikėtis, kad draugė iš jūsų akių supras jūsų nekaltą erotinę fantaziją, jeigu apie ją galima pasakyti tiesiai? Juk jai pačiai bus malonu, kad jūs joje matote patrauklią moterį.

Tačiau viskam yra ribos – ne bet koks noras yra vietoje ir ne bet kokį pageidavimą galima išpildyti, bet dėl to mes ir esame suaugę žmonės – mes galime susitarti. Turėkite drąsos ir mokykitės žaisti atvirai. Liaukitės išsisukinėti ir manipuliuoti vienas kitu. Kuo paprasčiau jūs galite kalbėti apie savo pageidavimus, tuo daugiau galimybių, kad jūs juos realizuosite, ir tuo labiau atviri, džiaugsmingi ir ilgalaikiai bus jūsų santykiai. Nesidrovėkite, eikite pirmyn.

parengė: Remigijus Sinkevičius

1 Atsiliepimas

 1. Rasa    -  2015-11-06, 14:37

  nu ir pataiket parasyt. neisivaisduoju kada man tai pavyks.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nustokite manipuliuoti!* - nuoroda: https://infa.lt/3697/nustokite-manipuliuoti/