infa.lt

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

08 spalio
15:32 2019

Astravo AE

Konservatorių keliamas triukšmas ir demonstratyvus užsienio reikalų ministro „plakimas“ dėl Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE) pirmiausia yra siekis nuslėpti savo pačių Vyriausybės, kuriai 2008–2012 m. vadovavo Andrius Kubilius, neveiklumą, kuomet kaimynai nusprendė vystyti Astravo projektą. Tokią nuomonę išsakė LSDD frakcijos narys Artūras Skardžius, kuris atstovavo frakcijai susitikime pas Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį.

„Abejonių kelia tai, kad vis daugiau politikų bando pasišildyti dėmesio spinduliuose, kuriuos suteikia garsus rėkavimas apie Astravo atominės elektrinės grėsmę. Netikėtai šiame kontekste išdygsta Seimo Pirmininko figūra, kviečianti dabar tartis dėl Astravo.

Kodėl būtent šiuo metu, o ne anksčiau? Be to, Seimo Pirmininkas šiuo klausimu iki šiol nerodė iniciatyvos, juolab, kad tai ir ne jo prerogatyva, o Seime dirbančios komisijos ir komitetų. Ši tema sudaro sąlygas Seimo vadovui būti matomu, o gal tiesiog šokti pagal opozicijos dūdelę“, – stebisi Seimo LSDD frakcijos seniūno pavaduotojas Artūras Skardžius.

„Bepigu rėkauti konservatoriams dabar, kai „šaukštai jau po pietų“, kai jų Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, oficialiai sutaręs su Baltarusijos puse „bendradarbiauti branduolinės energetikos srityje“, dar 2010-aisiais pasirašė oficialų dokumentą – komunikatą, dabar „sėdi krūmuose“. Ką tuo metu veikė energetikos ministras Arvydas Sekmokas, kodėl jis nesipriešino Baltarusijos planams statyti Astravo elektrinę, kai tai padaryti buvo įmanoma?

Minėti politikai buvo pritarę kaimynų planams, tačiau dabar, kai artėja rinkimai, naudoja „pavojaus arkliuką“, kad gautų daugiau dėmesio ir pritrauktų rinkėjus. Negailestinga rinkiminė kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene. Tai atvirai šiandieną susitikime pas Seimo Pirmininką ir pripažino TS-LKD atstovas Dainius Kreivys.

Juk sveiko proto žmonės supranta, kad sustabdyti statybas ar paveikti aikštelės vietos pasirinkimą buvo galima tik pačioje AE statybų planavimo stadijoje, t. y. 2008–2010 m., gal dar 2011 m., bet ne tada, kai elektrinė beveik pastatyta“, – sako A. Skardžius.

Seimo LSDD frakcijos narys Gediminas Kirkilas primena, kad A. Kubiliaus Vyriausybė turbūt naiviai tikėjosi, jog Astrave elektrinė nebus pastatyta, ir nieko nedarė, kad iš tiesų statyboms užkirstų kelią.

„Susirašinėjimas tarp Lietuvos ir Baltarusijos institucijų vyko nuo 2008 metų, tačiau pirmoji URM nota dėl Astravo buvo pasirašyta tik 2010 m. gruodžio 6 d. Ką tai reiškia? Ką A. Kubiliaus Vyriausybė šiuo klausimu veikė dvejus metus ir kodėl garsiai to klausimo nekėlė į viešumą? Mūsų nuomone, dabar konservatoriai taikosi į Prezidento Gitano Nausėdos užsienio politikos gaires, nors garsiai to neįvardija, matydami Prezidento populiarumą, juk greičiausiai, šią kovą pralaimėtų,

Be to, jie dalyvauja visuose įmanomuose parlamentinės kontrolės formatuose, tai tegul verčiau imasi realaus klausimo sprendimo. Mūsų užduotis – imtis visų priemonių, kad ši Baltarusijos atominė elektrinė būtų saugi, kad būtų įmanoma realiai kontroliuoti padėtį“, – sako G. Kirkilas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene* - nuoroda: https://infa.lt/36932/astravo-ae-klausimas-tampa-negailestinga-rinkimine-kova-slepiama-uz-tariamo-susirupinimo-visuomene/