infa.lt

Sveikatos ministerija siūlo padidinti leidžiamas elektromagnetinio spinduliavimo ribas iki 10 kartų

Sveikatos ministerija siūlo padidinti leidžiamas elektromagnetinio spinduliavimo ribas iki 10 kartų

05 spalio
11:38 2019

Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje paskelbtas pranešimas, kuriuo ši sveikatos institucija informuoja, jog pasiūlė įteisinti didesnes leidžiamas elektromagnetinės spinduliuotės vertes, tuo atitinkamai sumažinant apsaugos lygį nuo potencialiai galimo spinduliuotės keliamo pavojaus žmogaus sveikatai.

SAM remiasi tuo, jog šiuo metu mūsų šalyje galiojančios normos yra vienos mažiausių Europoje (labiausiai atsižvelgiančios į žmogaus sveikatą). Siūloma Lietuvoje taikomas elektromagnetinės spinduliuotės normas suvienodinti su rekomenduojamomis autoritetingų tarptautinių organizacijų.

SAM tvirtina, esą jos siūlymai remiasi tuo, „kad iki šiol nėra mokslinių įrodymų, jog leistino lygio rekomendacijas viršijantys elektromagnetiniai laukai, sklindantys iš […] elektromagnetinės spinduliuotės šaltinių, būtų pavojingi sveikatai„.

Sveikatos apsaugos institucijos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, jog Lietuvoje šiuo metu galiojančiose higienos reikalavimų normose, elektromagnetinės spinduliuotės intensyvumo vertės gyvenamojoje aplinkoje iki šiol yra iki 10 kartų žemesnės už rekomenduojamas Tarptautinių organizacijų.

Reikia pastebėti, jog Lietuva jų didinti nėra įpareigota, nes net ES nėra pilnų oficialiai patvirtintų duomenų dėl to, kaip elektromagnetinė spinduliuotė veikia žmonių sveikatą (jų tiesiog nėra), todėl šalims paliekama teisė pačioms apsispręsti, kaip joms reikėtų saugoti savo žmonių sveikatą.

Tad Sveikatos apsaugos ministerija ir apsisprendė siūlyti didinti elektromagnetinio lauko intensyvumo leidžiamas vertes iki tokio lygmens, kokį rekomenduoja ir taiko kai kurios tarptautinės organizacijos ir tokios šalys, kaip Austrija, Prancūzija, Vokietija.

Gyventojams siūlomų pakeitimų tikrai nereikėtų baimintis, nes apskaičiuojant šias ribines vertes jau taikytas apie 50 kartų didesnis už rekomenduojamą atsargos rodiklis“, – sako A. Šešelgis.

SAM siūlo nustatyti, kad elektromagnetinio lauko energijos srauto tankis radijo dažnių intervale nuo 2 GHz iki 300 GHz (pvz., dauguma radijo relinių linijų, Wimax stočių, duomenų perdavimo stočių, modernių radarų ir kt.) gyvenamojoje aplinkoje neturi būti didesnis nei 10 W/m2 ,(šiuo metu yra 1 W/m2 – infa.lt) intervale nuo 400 MHz iki 2000 MHz (dauguma radijo ir televizijos stočių, mobilaus ryšio bazinių stočių ir kt.) – f/200 (šiuo metu yra f/2000 – infa.lt) W/m (f – dažnis megahercais). Tuo metu, radijo dažnių intervale 10 MHz−400 MHz neturėtų būti viršyta 2 W/m2 norma.

Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, jog siūlymus parengė:  „tarpinstitucinė darbo grupė, sudaryta iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Aplinkos ir darbo medicinos katedros, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Aplinkos apsaugos instituto, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Aplinkos ir sveikatos skyriaus deleguotų atstovų”.

Keista tai, kad padidinti ribines vertes siūlo institucija, kurios esminė funkcija yra saugoti visuomenės sveikatą, ir kuri verčiau turėtų persidrausti, ribodama potencialiai pavojingas grėsmes sveikatai, o ne jas skatinti, remdamasi vien tuo, kad „iki šiol nėra mokslinių įrodymų, jog leistino lygio rekomendacijas viršijantys elektromagnetiniai laukai, būtų pavojingi sveikatai„.

Mat, jei/kai tokie įrodymai atsirastų – kažkam gali būti jau vėlu atsukti viską atgal. Iš kitos pusės nėra tokių įrodymų, jog spinduliavimas absoliučiai nekenkia – daugybė tyrimų vyksta iki šiol ir jų bei jau įvykusių išvados, toli gražu nėra vienareikšmiškos.

infa.lt daro prielaidą, jog toks siūlymas kyla iš ketinimų netolimoje ateityje diegti Lietuvoje naujus ryšio, pavyzdžiui, 5G standartus, kurių įsigaliojimui trukdys dabar galiojančios normos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 2 435

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. Mindaugas    -  2019-10-06, 14:19

  Tokiems dalykams reikia referendumo!
  Nes tai susiję su kiekvieno šalies piliečio sveikata 😒
  Moksliniai tyrimai dėl 5G ryšio technologijų sako, kad neapgalvota ir ryšio technologijų lobistų stumiama naujovė yra susijusi su padidėjusia kūno temperatūra, pakitusia genų raiška, skatina chaotišką ląstelių dalijimąsi, aktyvina oksidacinio streso baltymų sintezę, galimai sukelia regos pažaidas ir keičia neuronų-raumeninius ryšius.

  ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29402696

  Atsakyti į šį komentarą
 2. ačiū infa•lt už šį straipsnį    -  2019-10-06, 16:56

  ti, kas gyvena netoli elektros laidų, ypač didžiųjų, skundžiasi įvairiais sveikatos sutrikimais, tai jei padidins, tai žmonėms teks arba išsikelti, arba nugaišti.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Algirdas    -  2019-10-12, 14:15

  EM spinduliuotės reikia tiesiog atsisakyti, atsisakyti wifi, telefonų ir elektros taip pat. Teisingai supratot, ir elektros taip pat. globalresearch.ca/5g-electromagnetic-mad-zone-poised-self-destruct-5g-dementors-meet-4g-zombie-apocalypse/5689176
  Ši informacija, kaip matote, prieinama internete :)) Skaitykit, baisėkitės ir išmeskit išmaniuosius. Tonos žinių viename straipsnyje. Na bet čia tiems kurie savo kailiu vis dar nepatiria technologijų „privalumų”.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. laura    -  2019-10-14, 19:17

  Juk zmones ismirs kaip muses nuo situ spinduliuociu, letai su veziais , ale poliomielitiniiais pozymiais ir pan.JAU IRODYMU ANGLU K,.. PILNA INTERNETE APIE TAI Ar jie proto neteko,,, juk ir patys ta pati gaus, nesuvokiama, kur eina pasaulis,,,

  Atsakyti į šį komentarą
 5. as    -  2019-10-14, 20:56

  Reikia ministra apgivenditi prie sio boksto gal uzkaifuos jis ir smegenis prades dirbi,persidave uz pinigus ,manau jis prie boksto negyvena .

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Valdas    -  2019-10-17, 23:53

  5G belaidis ryšys … pramonė NENURODĖ, kad jis yra saugus jūsų sveikatai ar privatumui – Tūkstančiai recenzuotų, nepriklausomų tyrimų rodo jo keliamą riziką. Sužinokite apie pavojus ir raskite sprendimus savo bendruomenėje!
  Galbūt girdėjote apie 5G, tai reiškia penktosios kartos korinį belaidį ryšį. 2019 m. Vasario mėn. Vykusiame JAV Senato posėdyje bevielio ryšio pramonė buvo priversta pripažinti, kad jie neturi 5G saugos tyrimų ir neplanuoja jų atlikti. Tuo tarpu tūkstančiai nepriklausomų tyrimų daro išvadą, kad bevielė radiacija daro biologinę žalą.

  Nepaisant to, belaidžio ryšio pramonės atstovai bendradarbiauja su vyriausybe diegdami 5G – tai pasaulinis pelno siekiantis žmonių eksperimentas … be mūsų sutikimo.

  Ką tai reiškia? Milijonai „mažų“ ląstelių bokštų bus dedami į kiekvieną bloką (o tai kelia rimtą susirūpinimą dėl privatumo). Kiekvienas bokštas skleidžia radiaciją, kurios lygis gali sukelti vėžį, sterilumą, DNR žalą ir kitą žalą … ypač mūsų vaikams, kuriems kyla didžiausia rizika.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...