infa.lt

Seimo konservatorius ir liberalas nevyks į ETPA sesiją solidarizuodamiesi su Ukraina, nustačiusia, jog Asamblėja „vertybių krizėje“

Seimo konservatorius ir liberalas nevyks į ETPA sesiją solidarizuodamiesi su Ukraina, nustačiusia, jog Asamblėja „vertybių krizėje“

03 spalio
17:44 2019

E.Zingeris ir S. Gentvilas

Šiandien Seime įvyko parlamentarų S. Gentvilo ir E. Zingerio spaudos konferencija „70 metų JT Žmogaus teisių konvencijai. Ką reiškia šalių narių boikotas Europos Tarybai?“, kurioje  Emanuelis Zingeris ir Simonas Gentvilas paaiškino savo apsisprendimo nevykti į rugsėjo 30 d. – spalio 4 d. Strasbūre vykstančią Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesiją.

E. Zingerio teigimu, praėjusią savaitę buvo gautas Ukrainos Aukščiausiosios Rados delegacijos ETPA pirmininkės Jelizavetos Jasko prašymas solidariai nedalyvauti šioje ETPA rudens sesijoje, nes Asamblėja išgyvena vertybių krizę.

„Organizacijos reputacijai didelį smūgį sudavė sprendimas leisti Rusijos delegacijai sugrįžti į ETPA, t. y. Rusijos delegacijai sugrąžintos pilnos balsavimo teisės, nors Rusija ir toliau neįgyvendina nė vienos ETPA rezoliucijos dėl agresijos prieš Ukrainą, šiurkščiai pažeidinėja tarptautinės teisės principus.

Todėl ir nutarėme nevykti į Strasbūrą ir nedalyvauti šios savaitės sesijoje“, – teigė E. Zingeris.

S. Gentvilas pažymėjo, kad ETPA šią savaitę mini 70-ąsias Jungtinių Tautų žmogaus teisių deklaracijos, kurios pagrindu po Antrojo pasaulinio karo įsikūrė Europos Taryba, metines. Tačiau ETPA yra gilioje krizėje.

„Buvęs asamblėjos pirmininkas Pedro Agramuntas (Pedro Agramunt) prieš metus buvo atstatydintas dėl to, kad su Rusijos delegacija Rusijos vyriausybiniu lėktuvu skrido iš Maskvos į Siriją.

Jį lydėjo kelių europinių partijų frakcijų pirmininkai, kurie vėliau buvo atstatydinti. Ir tai vyko tuo metu, kai Rusijos balsavimo teisės ETPA buvo suspenduotos“, – sakė S. Gentvilas.

Vykti į ETPA ar nevykti, pasak parlamentarų, yra laisvo mandato teisė.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatorius ir liberalas nevyks į ETPA sesiją solidarizuodamiesi su Ukraina, nustačiusia, jog Asamblėja „vertybių krizėje"* - nuoroda: https://infa.lt/36854/seimo-konservatorius-ir-liberalas-nevyks-i-etpa-sesija-solidarizuodamiesi-su-ukraina-nustaciusia-jog-asambleja-vertybiu-krizeje/