• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Planetos X paslaptis: Saulės sistemos pakraštyje slypi juodoji skylė

Planetos X paslaptis: Saulės sistemos pakraštyje slypi juodoji skylė

03 spalio
17:00 2019
Juodoji skylė

YouTube stop kadras

Mūsų saulės sistemos pakraštyje gali slėptis miniatiūrinė juodoji skylė. Tokią prielaidą padarė astronomai Jakubas Stolzas iš Durhamo universiteto Didžiojoje Britanijoje ir Jamesas Anvinas iš JAV Ilinojaus universiteto.

Pasak mokslininkų, tai paaiškintų anomalius reiškinius, kurie užfiksuojami Kuiperio juostoje. Visų pirma, kodėl kai kurie maži dangaus kūnai, esantys už Neptūno orbitos, turi neįprastas judėjimo trajektorijas, taip pat perteklinius mikroelektrinius įvykius (palyginti trumpalaikius žvaigždės ryškumo padidėjimus tuo metu, kai tarp jos ir stebėtojo praeina koks nors masyvus objektas).

Be to, originali Stolzo ir Anvino hipotezė paaiškina faktą, kodėl paslaptingosios planetos iki šiol nebuvo įmanoma ištirti teleskopu.

Mokslininkų paskaičiavimu, taip vadinamos pirminės juodosios skylės masė yra penkis kartus didesnė už Žemės masę, o jos spindulys yra apie 4,5 centimetro. Tokios skylės spinduliuotė yra nežymi, tačiau aplink ją gali būti tamsiosios medžiagos aureolė, besidriekianti per kelis astronominius vienetus.

Apie paslaptingąją Nibiru, X planetą – masyvų objektą arba devintosios Saulės sistemos planetos egzistavimą, astronomai numanė jau gan seniai. 2017 m. hipotezę patvirtino Madrido universiteto planetologai.

Vėliau NASA ekspertai taip pat pripažino, kad yra objektas, kuris sukasi labai ištempta orbita toli už Plutono ir yra 20 kartų toliau nuo Saulės nei Neptūnas. Tačiau iki šiol astronomai taip ir negalėjo pamatyti paslaptingosios devintosios planetos.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 296

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais