infa.lt

Pergalė ar išdavystė?

Pergalė ar išdavystė?

03 spalio
13:41 2019

YouTube stop kadras

Kijevo sprendimas sutikti su taip vadinama Šteinmejerio formule sukėlė ginčus ir protestus.

Ukrainos sostinėje šimtai žmonių išėjo į gatves, nepatenkinti prezidento V. Zelenskio poelgiu, – rašo euronews.

Dar būdamas kandidatu į aukščiausią valstybės postą, Volodymyras Zelenskis pažadėjo nutraukti karinį konfliktą Ukrainos pietryčiuose.

Tai kainavo daugiau nei 13 tūkst. piliečių gyvybių, šimtai tūkstančių prarado namus ir tapo laikinai perkeltais asmenimis savo pačių šalyje.

Konflikto pradžia datuojama 2014 m. vasarą. Po metų buvo iškelta idėja išspręsti situaciją Donbase, tačiau iki šiol ji nebuvo pristatyta vienoda forma visoms derybose dalyvaujančioms šalims.

Tuometinis Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Frankas-Walteris Steinmeieris sukūrė formulę, leidžiančią Kijevo nekontroliuojamai Donbaso daliai suteikti laikiną specialųjį statusą rinkimų, kurie vyks pagal Ukrainos įstatymus, laikotarpiui.

Štai ką po diskusijų sakė Ukrainos prezidentas:

„Šie rinkimai vyks pagal ESBO standartus ir turės atitikti tarptautiniu mastu pripažintas demokratinio rinkimų proceso normas“.
Visų pirma, garbūs ponai ir ponios, gerbiami spaudos atstovai, – tai reiškia, kad balsavimas nevyks po automatų taikikliais.

Volodymyras Zelenskis
Ukrainos prezidentas

Tuo atveju, jei ESBO pripažins įvykusius rinkimus galiojančiais, taip pat tai, kad jie buvo sąžiningi ir laisvi, – įsigalios specialiojo Donbaso statuso įstatymas, kuris veiks nuolat. Bet ne visi su tuo sutinka

Štai ką mano vakarinės Ukrainos dalies gyventojas Sergejus Konovalis: „Mes esame prieš tai, mes esame prieš kapituliaciją, prieš būsimą kariuomenės atskyrimą, prieš Steinmeierio planą iš principo, mes manome, kad jo įgyvendinimas gresia Ukrainai katastrofiškomis pasekmėmis“.

Tatjana, kuri Donecke gyvena daugiau nei 50 metų, laikosi kitokios pozicijos: „Man reikalinga ši šalis, man reikia joje taikos, čia gyvena mano vaikai ir aš noriu draugauti [su Rusija, redakcijos pastaba]“.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pergalė ar išdavystė?* - nuoroda: https://infa.lt/36842/pergale-ar-isdavyste/