infa.lt

Niujorke demokratų valdžia uždraudė išsireiškimą „užsienietis-nelegalas“

Niujorke demokratų valdžia uždraudė išsireiškimą „užsienietis-nelegalas“

02 spalio
20:13 2019

foto: nypost.com

Niujorko valstijos valdžia paskelbė naują instrukcijų rinkinį viešosioms erdvėms, verslui ir gyvenamosioms patalpoms. Šias instrukcijas parengė miesto žmogaus teisių komisija.

Egzotiškiausia naujųjų taisyklių pastraipa yra draudimas vadinti asmenį „užsieniečiu nelegalu“ (illegal alien) siekiant įžeisti, pažeminti ar užgauti tą asmenį.

Taip pat draudžiama grasinti iškvietimais imigracijos policijai „dėl diskriminacinių priežasčių“ ir diskriminuoti bet kurį asmenį dėl menkų anglų kalbos žinių.

Kaip pažymi valstybės komisarė žmogaus teisių klausimais, Bitta Mostofi, naujos taisyklės įvedamos „kovojant su gąsdinančia ir ksenofobiška federalinės vyriausybės retorika, keliančia grėsmę emigrantų bendruomenių sveikatai ir gerovei“.

Už naujų žmogaus teisių apsaugos instrukcijų neįvykdymą gresia, pasak tų pačių instrukcijų, iki 250 tūkst. JAV dolerių bauda. Dokumente pateikiami klasikiniai tokių pažeidimų pavyzdžiai. Pavyzdžiui, viešbučio administracija uždraudžia užsienietėms tarnaitėms kalbėti savo gimtąja kalba, nes tai įžeis svečius.

Šeimininkas grasina iškviesti imigracijos ir muitinės tarnybas, jei nelegalių migrantų indų šeima dėl pelėsių ir tarakonų namuose kreipiasi į būsto reikalų teismą. Parduotuvės pardavėja liepia dviem tailandiečiams kalbėti angliškai arba vykti į tėvynę.

Tai yra hipotetiniai pavyzdžiai, tačiau iš tikrųjų Niujorko teisinė sistema, jautriai vadovaujama demokratų gubernatoriaus Andrew Cuomo, buvusio šios valstijos generaliniu prokuroru, jau vykdo panašią politiką praktikoje.

Šių metų rugsėjį Niujorko valstijos teisėjas primygtinai rekomendavo vienam būsto savininkui sumokėti savo gyventojui 17 000 dolerių kompensaciją už grasinimą susisiekti su migracijos policija dėl nuomos nesumokėjimo. Gyventojas-nelegalas gyventojas savininko bute gyveno be dokumentų, o nustojus mokėti už būstą, savininkas pagrasino jam migracijos tarnyba: „Arba tu sumoki man pinigus, arba aš skambinu policininkams, turi dieną laiko“.

Vėliau jis pasakė nuomininkui: „Aš pranešiau apie tave migracijos tarnybai. Jie žino, kad esu buto savininkas ir, jog aš galiu jiems duoti raktus, kad jie galėtų su tave pasisiekti“. Nuomininkas nelegalas pasirodė esąs blogas ir apsiskaitęs vaikinas, ir kreipėsi į Žmogaus teisių komisiją, kur jam buvo padėta surašyti teismui pareiškimą ir jo vardu paduoti ieškinį. Teisėjas buto savininko elgesį laikė „diskriminaciniu“ ir patarė ginčo šalims pasiekti kompromisą, kuris nuomotojui turėtų kainuoti 17 tūkstančių dolerių – matyt, tai buvo skolos už nuomą suma.

Demokratai iš visų jėgų kovoja su prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) vykdomu migracijos politikos griežtinimu, iš esmės kovodami prieš savo pačių šalies įstatymus.

Teismo ieškinių, kuriuos svarstė kairiųjų pažiūrų teisėjai pagalba, jie privertė valstybę nustoti areštuoti nelegalius imigrantus su vaikais, nes „neleistina atskirti vaikus nuo tėvų“.

Po to, kai migracijos tarnyba suintensyvino reidus tankiai apgyvendintuose miestuose, Niujorko miesto meras Billas de Blasio paragino federalinę vyriausybę suteikti pilietybę milijonams nelegaliai gyvenančių JAV imigrantų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 100

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. išsigimusiems tolerastams    -  2019-10-03, 03:21

    gražių paveiksliukų galerija:

    liaudiesmenas.livejournal.com

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...