infa.lt

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

02 spalio
19:13 2019

Gintautas Paluckas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kritika prezidentui dėl platesnio Lietuvos dialogo su Baltarusija yra veidmainystė, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.

Lietuvos nacionalinio saugumo interesas – demokratiška Baltarusija.

„Konservatoriai, būdami valdžioje, vykdė uždarą arba izoliacinę užsienio politiką ir ji atnešė Lietuvai daug žalos. Santykiai su Lenkija buvo įšaldyti, vėliau reikėjo viską taisyti. Tuo laikotarpiu Lietuvos pašonėje kilo ir Astravo atominė atominė. Jei būtų bendradarbiaujama glaudžiau, galbūt ji stovėtų kitur arba jos nebūtų buvę. Dabartinė konservatorių kritika prezidentui dėl platesnio dialogo su Baltarusija – veidmainiška“, – sako G. Paluckas.

Pasak socialdemokratų lyderio, Lietuvos nacionalinio saugumo interesas – demokratiška Baltarusija, o tam reikia nuolatinių pastangų ir dialogo.

„Mūsų nacionalinis interesas yra žinoti, kas dedasi šalia mūsų sostinės, kuri patenka į Astravo atominės elektrinės evakuacijos zoną, o aklas ir piktybinis Baltarusijos ignoravimas prie šio tikslo niekaip neprisideda“, – pridūrė G. Paluckas.

TS-LKD atstovų poziciją esą Lietuva traukiasi nuo principinių pozicijų dėl Astravo atominės interviu šiandien sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Manau, kad bendradarbiauti reikia, o kad ši pirmoji politika, apskritai užsiverti visus langus, užsirakinti duris ir dar užremti spintomis… kur ji mus nuvedė? Ar Astravo atominė elektrinė, jos statyba bent kiek dėl to sulėtėjo? Šiandien ji pabaigta 97 procentais, dešimt metų nesikalbėjome”, – interviu Eltai sakė prezidentas.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad užsienio konservatorių susirūpinimas dėl jo mezgamo dialogo su Baltarusijos diplomatais – rinkiminis žingsnis.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja* - nuoroda: https://infa.lt/36828/g-paluckas-apie-santykius-su-baltarusija-konservatoriai-veidmainiauja/