infa.lt

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

02 spalio
12:33 2019

baltnews paskelbta nuotrauka | infa.lt kadras

Pastaruoju metu benurimstančioms aistroms dėl atminimo lentos Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai pašalinimo ir atstatymo į senąją vietą, nurimti neleidžia rusiška žiniasklaida. Pradžioje jos dėmesio ir pagyrų nusipelnė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, išdrįsęs duoti įsakymą paryčiais nukabinti atminimo lentą Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai, kurį Rusijos TV laida „Laikas parodys“ (Vremia pokažet) pavadino tikru vyru, o dabar tokio paties dėmesio nusipelnė atlikėjas Vaidas Baumila, kurį portale baltnews.lt teigiamai vertina  Jegor Ivanov, atitinkamai priešingai įvertindamas Jono Noreikos – Generolo Vėtros veiklą.
.
infa.lt įdėjo pilną baltnews.lt portale paskelbto straipsnio vertimą, kurio originalus pavadinimas skamba taip:

„Lietuva užsiundė šunis: Eurovizijos dalyvis pjudomas dėl kritikos nacių pakalikui“

(Литва „выпустила псов“: участника Евровидения затравили из-за критики пособника нацистов)

Vertimas:

Populiarų Lietuvos pop dainininką Vaidą Baumilą užgriuvo kritikos škvalas iš „patriotinės visuomenės“ pusės. Jaunasis dainininkas aktyviai pasisakė prieš antisovietinio pogrindžio lyderį Joną Noreiką, susijusį su Holokaustu. Už tai jis tapo patyčių auka“, – rašo rusų portalas batnews.lt

„Eilinį skandalą vėl išprovokavo istorija, susijusi su atminimo lenta Jono Noreikos, dar žinomo kaip „Generolas Vėtra“, garbei. Kaip žinoma, rašo Baltnews,, per Antrąjį pasaulinį karą jis dalyvavo Holokauste. Taigi, būdamas Šiaulių rajono vadovu, jis pasisakė už geto sukūrimą, žydų gyventojų turto konfiskavimą, užmerkė akis į masines žudynes ir net prieš karą pasižymėjo tuo, jog laikėsi atvirai antisemitinių pažiūrų“, tvirtinama straipsnyje.

„Tai patvirtina mintys, išsakytos jo išleistoje knygoje „Pakelk galvą, lietuvi!“. Kaip mes žinome, Lietuvoje apie tai vyksta ginčai – kažkas laiko Noreiką didvyriu dėl jo pasipriešinimo sovietų vyriausybei ir iš dalies vokiečių okupacinei administracijai. Kiti kaltina jį įsitraukus į skaudžiausią šalies istorijos tragediją – Holokaustą, per kurį žuvo mažiausiai 195 000 žydų – 95% visų Lietuvos žydų gyventojų.

Atminimo lenta Jonuis Noreikai

„Šiais metais Vilniaus meras Remigijus Šimašius priėmė ryžtingą sprendimą atsikratyti Noreikos garbei skirtos atminimo lentos prikabintos prie Lietuvos mokslų akademijos bibliotekos pastato. Rezultatu tapo dešiniųjų reakcija. Vėliau radikalūs nacionalistai, palaikomi prokonservatyvių politinių susivienijimų ir visuomenės, ant bibliotekos fasado pritvirtino naują atminimo lentą.“, – primena portalas.

„Vaidas Baumila pasižymėjo tuo, kad kartu su progresyvia visuomenės dalimi jis aktyviai pasisakė prieš Noreikos gerbėjus. Jis kalbėjo apie holokaustą kaip tragediją, ragino valdžią ir visą tautą atvirai diskutuoti sudėtingais klausimais, pripažinti savo protėvių kaltę ir prisiimti visą atsakomybę už tai, kas įvyko 1941–1945 m.“, – pasakoja straipsnio autorius, Jegor Ivanov.

„Baumila drąsiai ir atvirai vadina aktyvius velionio Noreikos gynėjus „šokančiais pagal nacių dudelę“. Būtent dėl ​​tokios per didelės drąsos jis ir patyrė radikalų rūstybę“, – dėsto autorius.

Tamsi tėvo praeitis

„Žibalo į ugnį papylė tinklaraštininkas Blogas Zeppelinus (Blogeris Zeppelinus), išstatęs į viešumą Vaido šeimos griaučius“, – poetiškai situaciją aprašo J. Ivanov. – Reikalas tas, kad jo ir dabar gyvuojantis tėvas Vidmantas Baumila sovietmečiu buvo KGB majoras, kuravęs ir nemažai politinių bylų. Visų pirma, jo stebimų asmenų tarpe buvo disidentė Nijolė Sadūnaitė, kunigas Sigitas Tamkevičius, kuris tneseniai gavo kardinolo rangą iš popiežiaus Pranciškaus – jie visi gyvi po šiai dienai ir daugeliui išlieka dideliais moraliniais autoritetais. Bet esmė ne tame“, – rašo Baltnews.

„Minėtas tinklaraštininkas, garsėjantis savo nacionalistinėmis, o kartais ir atvirai neonacistinėmis pažiūromis, rašo įžeidžiantį įrašą, kuriame teigiama, kad „obuolys nuo obels netoli rieda“. Dainininkas Baumila, anot jo, yra „vertas“ savo tėvo-gebisto sūnus, tariamai žeminantis „didvyriško kovotojo“ už Lietuvos laisvę, Jono Noreikos garbę ir šviesią atmintį“, – tvirtina straipsnio autorius.

„Jo tėvas, liūdnai pagarsėjęs savo priekabėmis ir tyčiojimusi iš disidentų, KGB tardytojas majoras Baumila, ilgus metus atsidavęs tarnavo okupantams, iš visų jėgų kovodamas su Lietuvos patriotais ir ištikimai gindamas sovietinės ideologijos tiesas. Panašu, kad ponas Vaidas Baumila tęsia šią kovą su Lietuvos patriotais. jau mūsų laikais “, – cituoja „Blogerį Zeppelinus“ Jegor Ivanov.

„Prie savo įrašo jis pridėjo Vaido nuotrauką su ryškiai raudona striuke ir marškinėliais, su prierašu: „Kodėl raudona?“ Jis užduoda klausimą ir iškart pateikia atsakymą. „Tėvo garbei. Jis buvo KGB tardytojas“, – aprašoma portale ir pasidalinama nuotrauka iš Facebook.

„Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad Vaido Baumilos tėvas gyvena tylų gyvenimą. Anot jo sūnaus, atkūrus nepriklausomybę, jis sumokėjo pilną kainą už „neteisingą“ profesijos pasirinkimą sovietiniais metais. Pats Vaidas gimė 1987 m., todėl neprisimena savo tėvo darbo detalių, o šeimoje apie tai iš esmės beveik nekalbėta“, – konstatuoja autorius. – V. Baumila pažymi, kad buvo auklėjamas kaip patriotas – šeima visada šventė krikščioniškas šventes, taip pat svarbias Lietuvos valstybingumo istorijos datas. Socialiniuose tinkluose Vaidas aktyviai gina savo tėtį, sakydamas, kad jis yra labai protingas žmogus ir tuo metu „į KGB patekdavo tik geriausi“, – tvirtinama straipsnyje.

Praeities vaiduokliai

„Dėl to visi, laikantys save nacionalistais ir patriotais neigiama šio žodžio prasme, apsijungė prieš Vaidą. Į persekiojimą įsitraukė žymūs politologai, žurnalistai ir visuomenės veikėjai. Tarp jų yra Vytautas Sinica, Audrius Bačiulis ir net buvęs Valstybės saugumo departamento (DGB) vadovas Gediminas Grina, – išvardijo Jegor Ivanov. – Audrius Bačiulis, tiesiogine prasme, „išnarstė“ jo tėvo biografiją, retransliavęs jo sūnui tamsiąją tėvo praeitį.

„Neatsiliko ir Nijolė Sadūnaitė, kuri, nepaisant garbingo amžiaus, gana aktyviai reiškia savo nuomonę visuomenės gyvenimo klausimais. Pasirodo, ji gerai prisimena jaunojo dainininko tėvą – patį Vaidą ji pakrikštijo „Kremliaus liokajumi“. Be to, savo komentare „Facebook“ puslapyje ji abejoja pačiu Holokausto faktu“, – teigia J. Ivanov.

.Panašu, kad ponas Vaidotas Baumila tęsia kovą su Lietuvos patriotais jau šiais laikais – gindamas Kremliaus propagandos mašinos ir Holokausto industrijos naratyvų tiesą internete“, – cituoja straipsnio autorius N. Sadūnaitę.

Atitinkama reakcija

„Straipsnio autorius pažymi, esą, Vaidui išties buvo labai nelengva – didžiulės patyčios, daugybė įžeidimų ir grasinimai šeimos adresu. Interviu spaudai jis net prisipažino, kad jam buvo grasinta fiziniu susidorojimu. Labiausiai jis kaltina minėtą tinklaraštininką, paleidusį „visuomenės pasmerkimo“ švytuoklę ir neapykantos srautą. Šiuo sunkiu metu jį palaikė keli kolegos atlikėjai – kūrybinės inteligentijos atstovai. Jie paragino pareigūnus duoti atsaką neapykantos ir kiršinimo kurstymui“, – paaiškina situaciją J. Ivanov.

„Pats Vaidas Baumila jau pareiškė, kad teikia pareiškimą prokuratūrai, reikalaudamas nubausti ir patraukti atsakomybei pažeidėjus“, – cituoja nukentėjusiu save laikantį dainininką straipsnio autorius.

„Įdomiausia detalė slypi tame, kad minėtas tinklaraštininkas, kurio tikrasis vardas liko nežinomas, reguliariai pjudo tam tikrus žmones. Prieš kurį laiką jo regėjimo lauke atsidūrė garsi Lietuvos atlikėja Jazzu. Sklinda gandai, kad 15min portalo žurnalistai žino, kas iš tikrųjų slepiasi po slapyvardžiu „Blogeris Zeppelinus“, tačiau labiausiai siaubinga tai, kad, galbūt, jis dirba vyriausybės struktūrose. Kyla rimtų įtarimų, kad šiandien jis užima postą Lietuvos ūkio ir inovacijų ministerijoje“, – baisėdamasis reziumuoja baltnews portalo autorius.

komentarai 6

 1. Vidmantas    -  2019-10-02, 15:09

  Obuolys nuo obels netoli nurieda. Garsusis dainorėlis energingai tęsia tėvuko kagėbisto kovas su Lietuvos patriotais – grasina nuplėšti G.Vėtros lentą ir dar duoti į snukį jos gynėjams==su malonumu pats prispardyciau subine gebistu gynejui giesmininkui baumilai , su didziuliu malonumu , kai proga pasitaikys , sovietu sumautam subinlaiziui.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Rūta    -  2019-10-02, 16:07

  Smagi eilutė:

  „auklėjo patriotu“ :D Klausimas tik kokios šalies patriotu, jei su Lietuvos patriotais susitart nesugeba.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Myndė    -  2019-10-02, 20:13

  Nacikai ir žydšauddžiai bei beginklių, pamiškėse gyvenusių, kaimiečių žudikai – „valstybės“ didvyriai. Gaila tos valstybės, gal ir dėsningai akyse nykstančios…

  Atsakyti į šį komentarą
  • regis    -  2019-10-02, 20:17

   O pats ką nors tikro matei, skaitei, dalyvavai, kalbėjaisi su liudininkais? Ar žinai ką nors tikro, neskaitant savo neapykantos? Ta prasme ar esi profesionalas šiuo klausimu ar tik eilinis interneto plepys, giežiantis savo pagiežą?
   Neskubėk atsakyti, pagalvok – kas tu savo paties akyse?

   Atsakyti į šį komentarą
   • Myndė    -  2019-10-03, 12:53

    Pats nemačiau, bet pasakojimus mačiusių girdėjau – naktį bijojo banditų (kad nenušautų), dieną stribų (kad neišvežtų). Taip kad nemokyk manęs gyventi, o aš kai ko nesakysiu… Beje, pats gal ką nors matei, tolerantiškasis?

   • regis    -  2019-10-03, 15:20

    Taip, kai ką mačiau, tie banditai, kuriuos tamsta mini – tai sovietiniai partizanai. on.lt yra sąrašai. Pažiūrėk, nustebsi – lietuvių ten tik keletas tebuvo. Jei neklystu apie 70. Todėl kalbėdamas apie žydšaudžius ir banditus – tu pasiduodi tai pačiai psichozei kurios šaknys iš sssr teisių ir pareigų perėmėjos eina. O dėl to ką mačiau pats – nemačiau, todėl nematęs ir nevadinu žudikais tų, kurie kovojo ir žuvo už Lietuvą, kalėjo Štuthofo lageryje, o buvo sušaudyti sssr pakalikų.

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


 • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
 • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
 • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? - Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida* - nuoroda: https://infa.lt/36807/kas-sieja-atlikeja-v-baumila-ir-vilniaus-mera-r-simasiu-ju-gyneja-tampa-rusiska-ziniasklaida/